Червень 30, 2020 0 1394 Переглядів

10 фактів про УЦХВЄ, які вас відверто здивують

У першу неділю після Трійці Українська Церква Християн Віри Євангельської відзначає День братерства. З цієї нагоди публікуємо 10 цікавих фактів про дане Об’єднання.

 1. УЦХВЄ – одна з найбільших організацій в Україні з чітко регламентованим членством. Вона об’єднує аж 117 тис. людей з усієї України, різних за віковою категорією, соціальним статусом, політичними поглядами. Причому, членство не є формальним, а самі люди є досить активними. Чи існує бодай якась організація в Україні, яка має подібні показники? Хто ще може об’єднати таку кількість людей однією ціллю, як не Ісус Христос?
 2. Українська Церква Християн Віри євангельської входить в п’ятірку найбільших релігійних організацій України, поступаючись лише Українській православній Церкві, Православній Церкві України, Українській Греко-Католицькій Церкві та Всеукраїнському Союзі Церков Євангельських Християн Баптистів.
 3. Відтвореному Всеукраїнському союзу церков християн віри євангельської-п‘ятидесятників цьогоріч виповнюється 30 років. Хоча насправді, історія п’ятидесятництва в Україні нараховує 100 років. 25-26 травня 1990 року в Коростені був проведений Всеукраїнський з’їзд, на якому була відновлена діяльність Союзу християн віри євангельської (п’ятидесятників). Об’єднавши в своїх рядах помісні церкви, що належали раніше до різних груп (зареєстрованих у ВСЄХБ, зареєстрованих автономно і незареєстрованних церков ХВЄ і ХЄВ), він таким чином став правонаступником Всепольського Союзу християн віри євангельської.
 4. УЦХВЄ – Об’єднання, яке постійно зростає. За 30 років існування Українська Церква ХВЄ збільшилася в чотири рази. Союз церков християн віри євангельської України при відновленні своєї діяльності в 1990 році нараховував близько 430 церков з 55 тис. членів; нині – 1732 церков з понад 117 тис. членів.
 5. Найбільша кількість п’ятидесятників в Рівненській області – 34 тис. членів, а також 10 тис. молоді і 20 тис. дітей, що становить майже 30% від загальної кількості членів Союзу і 5% від загальної кількості населення області.
 6. Церква п’ятидесятників є досить активною в соціальному служінні. Лише за минулий рік Церквою було організовано понад 118 тис. доброчинних обідів, здійснено опіку в 27 сиротинцях, 90 реабілітаційних центрах, 99 тюрмах.
 7. Християни віри євангельської є досить співочими людьми. Майже кожен із них знає десятки пісень напам’ять, а в кожній церкві організовано хори та музичні гурти. Загалом в УЦХВЄ 879 хорів та 691 музичний гурт.
 8. Більшість членів УЦХВЄ – жінки. Їх нараховується 61,9 тис., що становить 52,8% від загальної кількості членів.
  9. П’ятидесятники – люди доволі розумні. Лише в структурі УЦХВЄ нараховується 1791 Недільних шкіл (6192 вчителів), 20 навчальних закладів, в ефір виходять 15 радіо- та телепрограм, видаються 22 газети та 2 журнали. П’ятидесятники працюють в різноманітних галузях країни, серед них в тому числі є депутати Верховної Ради, мери, науковці, лікарі, вчителі.
 9. УЦХВЄ – чи не єдина релігійна організація України, яка має свої церкви в країнах Європи: Іспанії, Польщі, Німеччині, Чехії, Італії, Швеції.

Автор: Олександр Геніш червня 14, 2020

 

Попередня «Тисячі наборів із допомогою та Євангелія в мережах» – пастори церков Києва підсумували роботу за рік і обрали старшого пресвітера
Наступна Пам’ятайтe наставників ваших: співчуття родині пресвітера Лановецького району Євгенія Захарука

Вам також може сподобатися

Історія цервки

Михайло Паночко: «Мій батько увірував першим у родині, він любив співати в церковному хорі»

Село Сулимів, на Львівщині, має свою багату  історію, перша згадка

Історія цервки

Вийшов друком перший номер журналу “Благовісник” (2020)

Вийшов друком перший номер журналу “Благовісник” (2020)   Тема номера: