Липень 17, 2017 0 952 Переглядів

100-річний ювілей відзначила церква ХВЄ в с. Машів, що на Волині

Недільного дня, 9 липня 2017 року на подвір’ї Молитовного дому християн віри євангельської у селі Машів Волинської області було людно. Тут відзначали столітній ювілей церкви: разом молились, раділи, згадували історію. 

     А розпочалася церква з проповіді одного чоловіка, мешканця цього села Давида Мінчука.  Під час Першої світової він потрапив до німецького полону, де зустрівся з євангельськими християнами, увірував та охрестився. А повернувшись додому, став сам проповідувати односельчанам. Хтось прислухався, хтось насміхався зі «штунди», а місцевий священик навіть заборонив прихожанам спілкуватися з Давидом Мінчуком.  Однак Слово Боже, як вода проторувало собі дорогу до сердець людей, і незабаром віруючі родини з’явилися не лише у  Машеві, але й у навколишніх селах, де церкви п’ятидесятників існують і по сьогодні.

     У період  з 1926-го по 1930-й рік ці громади почали активно відвідувати брати Іван Зуб-Золотарьов (названий Волинським апостолом), Григорій Федишин, Артур Бергхольц та інші відомі служителі. Через їхню проповідь люди сприйняли науку про хрещення Духом Святим. Бог не тільки хрестив Духом, але й були прояви духовних дарувань, люди із світу приходили, каялися, наверталися.

     У той час разом із пробудженням почали з’являтися і фальшиві вчення (Мурашки, Момутюка, дівствующих і т.п.) Однак здорова наука зберегла церкву від потрясінь. Так само як вона допомагала віруючим стояти у тяжкі роки радянських переслідувань та у часи фашистської окупації.

     У 1993 році члени церкви нарешті розпочали будувати  Молитовний будинок, а в 97-му святкували його відкриття.  Сьогодні служіння пастора у Машеві несе Петро Ткачук. У церкві, що налічує більш ніж 90 членів, є чудовий сільський хор, духовий оркестр, недільна школа.

     Привітати ювілярів прийшли гості з навколишніх церков, представники місцевої влади, гості з Німеччини. Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, проповідуючи  на тему: «До волі Христос нас покликав», наставляв віруючих стояти у свободі, яку одного разу у їхнє життя принесла проповідь Євангелія. Побажав громаді жити і служити ще не одну сотню років.

Попередня Малинфест-2017 – «штрихи до портрету» і слово про оновлений розум
Наступна У вересні на Житомирщині відбудеться міжнародна міжконфесійна конференція по роботі з дітьми-аутистами (АНОНС)

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Як  позбутися стереотипів та побудувати щасливу сім’ю – репортаж з міжобласної молодіжної конференції у Сумах

2 березня у м. Суми відбулася міжобласна молодіжна конференція. 280 юнаків та дівчат із Сумської, Чернігівської, Харківської та Полтавської областей з’їхалися для навчання та знайомства.

Новини братерства

На євангелізацію у Рівному прийшли понад сім тисяч чоловік (ФОТО)

У Пасхальний день в м.Рівному відбулося масштабне міжконфесійне свято Слова Божого, організаторами якого стали 15 християнських громад ХВЄ та ЄХБ. У цей день стартував проект відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

Новини братерства

Відбувся випуск місіонерської школи місії “Світло для народів”

24 серпня 2012 року відбувся випуск Міжнародної місіонерської школи, що була організована місією «Світло для народів» спільно з місіонерським та євангелізаційним відділами Церкви ХВЄ України.