Квітень 6, 2011 5 3404 Переглядів

Коротка біографія старшого єпископа УЦХВЄ М.С.Паночка

Михайло Степанович Паночко народився 12 листопада 1951 року в селі Сулимові Жовківського району на Львівщині. Його батько Степан Михайлович (1917 р. н.) і мати Ганна Михайлівна (1927 р. н.) належали до церкви християн віри євангельської. Батьки виховали четверо синів та дві доньки, з яких Михайло був другим, після сестри.

У 18 років він став членом місцевої церкви ХВЄ, прийнявши водне хрещення по вірі 3 серпня 1969 року.  Співав у хорі, пізніше почав проповідувати.

Мрія отримати вищу освіту не могла здійснитися через його релігійні погляди та відмову вступити у комсомол. Після строкової служби в армії у 1969-1971 рр. (служив у Підмосков’ї, а потім у Баку) ця мрія стала ще більш недосяжною через смерть батька у 55-річному віці. Михайлу, як старшому сину в сім’ї, довелося піти на роботу.

З 1972 по 1980 працював водієм у Спеціалізованому управлінні №14 «Мінавтобуду» на Львівщині.

pano4ko3

26 травня 1976 року члени церкви с. Сулимів обрали 25-річного Михайла на пасторське служіння. На цій посаді він прослужив аж до свого обрання старшим єпископом УЦХВЄ у 1998 році.

У 1982-1985 роках з подання тодішнього старшого пресвітера Всесоюзної ради ЄХБ у Львівській області Романа Біласа, Михайло Паночко навчався в Московському біблійному інституті — єдиному на той час духовному протестантському навчальному закладі в СРСР.

У 1980-му Михайло Паночко одружився з Євгенією Зварич, уродженкою села Сулимів, батьки якої Ярослав та Катерина Зварич належали до церкви християн віри євангельської. Михайло і Євгенія народили та виховали п’ятеро дітей: чотири доньки (Оксану 1981 р.н., Юлію – 1984 р.н., Галину 1988 р.н., Ганну 1991 р.н.) і сина (Михайла, 1982 р.н.) Усі діти – віруючі, на даний час одружені та мають гарні сім’ї. Сьогодні Михайло та Євгенія  Паночки мають 13 онуків.

З приходом свободи в нашу країну, служитель активно взявся за духовну працю. Він з однодумцями розпочав радіопередачу «Сторінки життя» на місцевому радіо, співпрацював із місією «Віфезда» (1989 – 1992 рр.) у дитячих будинках, інтернатах, лікарнях. У той же час очолював відділ по роботі з молоддю у церквах ХВЄ у Львівській області.

pano4ko5

У 1992 році Михайла Степановича обрано заступником старшого пресвітера об’єднання церков ХВЄ Львівської області, а у 1995 — старшим пресвітером.

20 травня 1998 року на черговому з’їзді Союзу Церков ХВЄ України Михайла Степановича обрано старшим єпископом ВСЦ ХВЄП (нині Українська Церква Християн Віри Євангельської).

У 1998 – 2000 був президентом Євроазіатського союзу християн віри євангельської, згодом перейменованого в Міжнародну Асамблею християн віри євангельської.

Як старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко є членом Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій (ВРЦіРО), Ради євангельських протестантських церков України (РЄПЦУ), Міжнародної Асамблеї християн віри євангельської (МАХВЄ).  Бере активну участь у роботі Українського біблійного товариства, веде діалог з виконавчою та законодавчою владою, відстоюючи інтереси віруючих.

За заслуги перед державою і суспільством Михайло Степанович нагороджений нагородою президента України – орденом «За заслуги» 3-го ступеня, орденом Ярослава Мудрого 5 ступеня та іншими відзнаками.

Михайло Паночко має науковий ступінь Доктор богослов’я.

pano4ko4

 

Попередня Історична довідка християн віри євангельської п'ятидесятників
Наступна АРХІВ Журнал «Оріентир»

Вам також може сподобатися

Правління

Правління

Паночко Михайло Степанович — старший єпископ УЦХВЄ
Козачок Анатолій Миколайович – перший заступник старшого єпископа, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ м. Києва
Близнюк Михайло Іванович — єпископ, заступник старшого єпископа, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Волинської області
Бабійчук Олександр Іванович — єпископ, заступник старшого єпископа, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Херсонської області
Коток Олександр Адамович
 – заступник старшого єпископа, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Рівенської області
Мокієнко Михайло Михайлович — єпископ, заступник старшого єпископа, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Дніпропетровської області
Веремій Юрій Костянтинович — єпископ, заступник старшого єпископа, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Івано-Франківської області
Карпов Петро Іванович — єпископ, скарбник братерства, старший пресвітер об’єднання церков ХВЄ Чернівецької області