Вересень 8, 2014 0 452 Переглядів

Християни допомагають армії молитвою, продуктами і засобами захисту

      «Який важкий!?» – дивуються ті, хто вперше тримає в руках бронежилет військового.  Члени церкви ХВЄ міста Волочиськ, що на Хмельниччині днями закупили три бронежилети 6-го ступеню захисту (вага понад 15 кг). Кожен обійшовся у 4 тис.400 грн. – сума немаленька, як для зібрання в якому трохи більше ста чоловік. Однак залишатися осторонь люди просто не можуть: «Це ж наші хлопці, – кажуть вони. – Та й те, чим можемо допомогти армії, тільки крапля в морі. Найбільша допомога – це молитва».

    За словами пастора зібрання, Богдана Левицького, у Волочиську, як і у більшості міст і сіл України, люди приходять до церкви на молитву за мир фактично щодня. Збирати кошти на бронежилети віруючі вирішили після того, як дізналися, що до райвійськкомату надійшов запит на 200 чоловік з їхнього району для зони АТО. Під мобілізацію потрапив молодий чоловік  Олександр, який увірував в Господа зовсім недавно, під час молодіжного з’їзді ЦХВЄУ, що проходив у Малині цього року. Один із цих бронежилетів німецько-українського виробництва призначений саме для нього.

    Це – лише маленька ілюстрація, до того, що християни віри євангельської роблять сьогодні в Україні. Мабуть, немає області чи району, де б церкви не опікувались переселенцями з Донецької та Луганської областей.  Наприклад у Іллічівську, що на Одещині, помісна церква зібрала кошти на інвалідні коляски для скалічених бійців, котрі опинилися у  місцевому госпіталі. А про гуманітарні вантажі з Рівненщини, якими опікується єпископ Володимир Бричка ми вже повідомляли.

    1 вересня 2014 р. сайт 8-го армійського корпусу Збройних Сил України опублікував новину про допомогу, яку доставили в зону АТО з Хмельниччини.  Організатор поїздки, лікар онкодиспансера м. Хмельницького Ігор Світак повідомив, що цього разу волонтери привезли військовослужбовцям 20 комплектів бронежилетів та кевларових шоломів, військовий одяг, взуття, дощовики та багато іншого.

    «Загалом на суму сто двадцять тисяч гривень, – розповів Ігор Світак. – Кошти були зібрані прихожанами церкви Християн віри євангельської на Хмельниччині. Це вже друга партія допомоги для військових, яка закуплена завдяки вірянам. Першого разу в церквах Хмельниччини було зібрано майже 90 тисяч, і ось зараз ми закупили майна на 120 тисяч».

    Командир 8-го армійського корпусу генерал-лейтенант Петро Литвин подякував волонтерам за духовну та матеріальну допомогу, яка надається військовослужбовцям Збройних Сил України» – передає сайт 8 корпусу.

    Звичайно, сотні а то й тисячі, добрих діл, пожертв і справді відважних вчинків, що роблять віруючі, сьогодні залишаються «за кадром». Однак християни добре знають: на небі є очі, від яких нічого не заховано. І це головне.

Попередня Хрещення по той бік колючого дроту
Наступна Церква на Квітовій,19 у Тернополі відзначила 90-річчя

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Рада Церков закликає владу не заважати доброчинності, а громадян – зберігати мир

   26 листопада у Києві відбулося чергове засідання Всеукраїнської Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), під час якого керівники церков схвалили звернення до Президента України.

Новини братерства

Нарада керівників відділів ЦХВЄУ підсумувала черговий рік служіння

11 грудня в Головному офісі братерства відбулася нарада керівників відділів ЦХВЄУ. Завідувачі підбили підсумки діяльності та узгодили основні плани на рік наступний.

Новини регіонів

День братерства старший єпископ провів на Чернігівщині

23 червня, в День братерства, старший єпископ  Михайло Паночко відвідав