Березень 26, 2021 0 557 Переглядів

На Рівненщині громада п’ятидесятників відсвяткувала 95-річчя у новому Домі  молитви

21 березня 2021 року в селі Велихів Володимирецького району відбулося урочисте зібрання з нагоди посвячення новозбудованого дому молитви, а також 95-річчя від заснування місцевої громади ХВЄ.

Подякувати Богові та порадіти разом з церквою з’їхалося багато гостей, серед яких старші служителі братерства: старший єпископ Михайло Паночко, його перший заступник Анатолій Козачок, заступник старшого пресвітера Рівненського об’єднання Олександр Кузьмич та старший пастор церков ХВЄ Володимирецького району Степан Килюшик. Вони служили проповіддю Божого Слова та разом з іншими пасторами звершили молитву посвячення чудової сучасної споруди, яка є великим благословінням для місцевої церкви та всього села.

Урочисте зібрання відвідав також народний депутат України Віктор М’ялик, який доклав чимало зусиль для будівництва згаданого молитовного будинку.

Історія церкви села Велихів сягає столітньої давнини. Як і в усіх селах у цій місцевості, у Велихові проповідували євангелісти з сіл Тутовичі, Кричильськ і Городець. Від тих проповідей покаялися сім’ї Дениса Ісааковича Кічоли та його брата Тимофія Ісааковича Кічоли.

Громада самостійно проіснувала лише до 1947 р. Пресвітером до 1945 р. був Денис Кічола, після нього – С. Басік. Після його вбивства громаду зняли з реєстрації і приєднали до громади ЄХБ в селі Ромейки, куди люди ходили на служіння до 1964 р.

Станом на 1974 р. в зареєстрованій громаді ЄХБ в Ромейках було 39 членів із цього села, 8 – із с. Сварині, 26 – із с. Велихів і 2 із с. Антонівка. При цьому п’ятидесятники, які проживали у с. Велихів, лише рахувалися за громадою в с. Ромейки, але з 1964 р. проводили богослужіння окремо в себе в селі.

Зібрання, які проводили в зареєстрованій громаді в Ромейках, постійно відвідували представники влади для того, щоб слухати проповіді і аналізувати їх на предмет змісту. У звіті за 1982 р. зазначалося, що основними темами прослуханих проповідей були: про мир, покаяння грішників, дружба між народами. Також зазначалося, що проповідники притримуються біблійного тексту.

Після того, як в Велихах стали окремо проводити служіння, вирішили зробити спробу зареєструвати громаду. Однак із цим проханням була немала тяганина. Віруючі неодноразово намагалися отримати реєстрацію, та все ніяк не отримували схвальної відповіді. Так продовжувалося до 1987 р., коли, користуючись послабленням атеїстичного тиску, побудували власний молитовний будинок.

Нині ж, у 2021 році, відбулося посвячення вже нового будинку, більш просторого та зручного, який вміщав би усіх охочих послухати Слово Боже. Служіння пресвітера у цій церкві здійснює Олексій Іванович Кічола.

Олександр ГЕНІШ

Попередня На Полтавщині влаштували свято для дружин служителів
Наступна Глави євангельських церков заявили про ризики ратифікації Стамбульської конвенції

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Поблизу Луцька відбувся третій з’їзд волинської молоді ХВЄ

З 8 по 10 серпня село Рованці, що поблизу м. Луцька, приймало близько 1500 молодих людей з усієї Волині. Це вже третій подібний з’їзд під егідою обласного об’єднання ХВЄ. Цьогоріч він пройшов під гаслом «Отож, сину мій, зміцняйся в благодаті, що в Христі Ісусі вона!» (2Тим.2:1). 

Новини братерства

Щоденник старшого єпископа: січень-лютий 2017

Два перших місяці року традиційно є одними з найбільш насичених у календарі Михайла Паночка. Святкові різдвяні дні старший єпископ проводить буквально на колесах переїджаючи від одного зібрання до іншого.

Новини братерства

Дивіться трансляцію Всеукраїнського з’їзду християнської молоді на каналі медіаслужіння УЦХВЄ

21-й молодіжний з’їзд, відомий під назвою «МалинФест» розпочався 4 липня