Листопад 7, 2011 1 1206 Переглядів

Церкві “Євангеліст” у м.Апостолове 85 років

30 жовтня 2011 року у м. Апостолове відбулося урочисте богослужіння з нагоди святкування 85-річчя церкви «Євангелист». Шлях Апостолівської церкви, довжиною 85 років, за даними архіву КДБ, почався у 1926 році. Першим пресвітером місцевої церкви був Прохода Іван. Наступними пресвітерами були:
– Слободяник Петро Антонович 1946 – 1950рр.
– Прохватило Іван 1950 – 1965рр.
– Слободяник Петро Антонович 1965 – 1973рр.
– Худоба Анатолій Йосипович в.о. 1973 – 1981рр.
– Савчук Нестор Федорович 1981 – 1986рр.
– Величко Адам Силович 1986 – 1990рр.
– Магдальян Анатолій Володимирович з 1990р.

За проповідь Євангелія Слободяник П.А. був засуджений до 25-років позбавлення волі, з конфіскацією майна. Та по милості Божій цей термін був зменшений до 6 років. Також були позбавлені волі, терміном на 8 років, дві сестри – Фрося та Федора, за свідкування Слова Божого на роботі.
Кінець 1980-х років характеризувався стрімким зростанням церкви. В цей час церква нараховувала 204 члена. Діючою силою церкви була молодь, любляча Бога. В 1988 р. церква отримує дозвіл на будівництво Дому Молитви, чого вона чекала більше 25 років.
Будівництво продовжувалося з 1990 – 1992 р. Церква була збудована власними силами. 6 липня 1992 року було відкриття Дому Молитви. На сьогоднішній день церква має:
– 240 членів
– 70 чоловік молоді
– 150 дітей
– центр реабілітації
– здійснюється служіння в колоніях, школах та інтернаті, лікарні та будинку престарілих
На сьогодні в Апостолівському районі близько 1000 чоловік ХВЄ, материнською церквою яких була церква «Євангелист».

Відкрив урочисте служіння пресвітер церкви Анатолій Магдальян  словами: «І будеш пам’ятати всю ту дорогу, що Господь, Бог твій, вів тебе…» Зак. 8:2.
Святкове Богослужіння відвідали гості – єпископ ДООЦ ХВЄ Михайло Михайлович Мокієнко та пресвітера Криворізького і Апостолівського районів.
Співом служив місцевий хор, дитячі та молодіжні групи, а також молодь 80-х років.
Пресвітер церкви с. Михайлівка Сергій Величко прочитав уривок з Євр. 13:7-8 «Спогадуйте наставників ваших, що вам говорили Слово Боже; і, дивлячися на кінець їхнього життя, переймайте їхню віру. Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий!»
Пресвітер церкви с. Глеюватка Анатолій Трюхан зауважив, що «Церква Божа, яка була збудована на Слові Божому стоїть до цього часу».
Пресвітер церкви с. Михайло – Заводське Геннадій Величко закликав до праці на ниві Божій. А також нагадав, скільки було вознесено молитов, щоб ми сьогодні були спасенні.
Пресвітер церкви с. Нива Трудова Віктор Яромич  наголосив на тому, що наша праця перед Богом не даремна. Прочитавши рядки «Отож, брати любі мої, будьте міцні, непохитні, збагачуйтесь завжди в Господньому ділі, знаючи, що ваша праця не марнотна у Господі!» 1 Кор. 15:58
Пресвітер церкви с. Мар’янське та с. Ленінське Дмитро Токарьговорив про те, що зараз той час, в який ми не повинні мовчати про Ісуса Христа.
Диякон помісної церкви Олександр Худоба виступив з доповіддю про історію Апостолівської церкви, закликавши всіх християн взяти й понести “факел віри”.

Пресвітер церкви в с. Карнаватка Сергій Степанченко згадав Мойсея, який був ходатаєм перед Богом, за Ізраїльський народ, так Ісус є нашим Ходатаєм перед Богом, ми не одні. Зачитавши рядки: «Діточки мої, це пишу я до вас, щоб ви не грішили! А коли хто згрішить, то маємо Заступника перед Отцем, Ісуса Христа, Праведного. Він ублагання за наші гріхи, і не тільки за наші, але й за гріхи всього світу» 1-Ів. 2:1.2.
Анатолій Володимирович розповідав про будівництво Дому Молитви. Будували навіть вночі. Найактивнішу участь приймала молодь. Господь рясно благословляє тих людей, які жертвували часом, силою та матеріальними цінностями для будівництва. Дякував Богу, що Він допоміг зберегти правдиве вчення, яке передало старше покоління.
Привітавши церкву, заключне слово говорив Михайло Михайлович Мокієнко. Він був вражений подвигом людей, які за віру отримували по 25 років позбавлення волі, цих людей назвав – Божими героями. Закликав: «Я благаю вас, Христом Ісусом, робіть наступний крок віри, від менш досконалого до більш досконалого». Зачитавши рядки з 2-Пет. 3:18 «…але щоб зростали в благодаті й пізнанні Господа нашого й Спасителя Ісуса Христа». Навів приклад із життя, якщо немовля не росте, то воно хворе. Адже Бог дав нам все для нашого духовного зростання. Наголосив, щоб робота для Бога не замінила Самого Бога!
Після призову до покаяння Апостолівська церква збільшилась ще на одну душу!

Прес-центр Дніпропетровського обласного об’єднання ЦХВЄ  Віктор Недря

Попередня Про вознесіння і війну
Наступна Відділ праці з глухими розвиває своє служіння

Вам також може сподобатися

Відділ освіти

Сьома Міжнародна місіонерська школа випустила студентів

23 серпня 2018 року у Києві відбувся випуск Міжнародної місіонерської

Новини братерства

Відбулася 18-та Конференція дитячих служителів СНД

«Служіння дітям, служіння з дітьми, служіння дітей» – такою була концепція 18 конференції працівників дитячого служіння, що проходила з 14 по 17 вересня в м. Одеса. На конференцію зібралися лідери дитячого служіння церков християн віри євангельської з країн СНД.

Новини братерства

Єпископ Василь Боєчко презентував книгу телевізійних проповідей «вічне джерело»

За 22 роки звучання в телеефірі духовно-просвітницької передачі «Вічне джерело» Василь Боєчко, доктор теології та єпископ ЦХВЄ Львівщини, підготував близько 1100 проповідей.