Вересень 16, 2013 0 592 Переглядів

Звернення християнських Церков України з нагоди Дня Бога Творця

     «Бо створіння очікує нетерпляче виявлення синів Божих» (Рим 8, 19).

     Дорогі брати і сестри!

     Щороку 14 вересня християни різних конфесій в усьому світі відзначають День молитви за збереження природного довкілля та всього створеного Богом світу.

     В цей день пригадуємо своє величне покликання «порати і доглядати» (Бут. 2:15) Землю, молитовно єднаємось і прославляємо єдиного у Пресвятій Трійці Бога – Творця і Спасителя, висловлюємо вдячність за дари створіння, просимо вибачення за шкоду, яку свідомо чи несвідомо завдаємо природі й просимо про захист та спасіння всього світу.

     Сучасна екологічна криза є закорінена передусім у кризі екології людини, тобто її віри, духовності та моральності. Опанована духом егоїзму і споживацтва людина перетворюється з мудрого і відповідального домоуправителя створеного Богом світу на бездумного користувача та експлуататора, який загрожує всьому створінню, а рівно ж і руйнує передумови свого власного існування. Відповідно, ключовим чинником подолання екологічної кризи є глибоке та цілісне навернення до Бога, свідченням якого має стати також якісно нове та відповідальне ставлення до нашого природного довкілля.

     Ювілей 1025-ліття Хрещення Русі-України пропонує нам чудову нагоду застановитися над питанням глибинного та цілісного характеру християнської віри в Бога Отця, Сина і Святого Духа, єдиного у Пресвятій Трійці – Творця і Спасителя, а також усвідомити, що правдиве і цілісне життя у Христі передбачає відповідальне ставлення до всього світу, створеного у Ньому (див. Кол. 1:15-17).

     «Віра без діл мертва» (Як. 2:26) і лише віра, чинна любов’ю, провадить до спасіння (див. Гал 5:6). Цим зверненням закликаємо всіх віруючих людей до дієвої християнської любові, яка виражається у бережливому та відповідальному ставленні стосовно створеного Богом світу, а також закликаємо всіх тих, кому довірена влада та відповідальність за нашу країну, щоб без зволікання зробити все, що є необхідним для охорони та збереження її унікального природного світу і гарантувати екологічну безпеку суспільства.

     На завершення, ми просимо Господа Бога, нашого Творця та Спасителя, щоб у своїй всемогутності та милосерді уберіг нас від екологічних гріхів і допоміг бути добрими та відповідальними управителями створеного світу.

      Звернення підписали:

Михайло Паночко, Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України;

Святослав (Шевчук), Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви;

Митрофан, Архієпископ Луганський і Алчевський, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви;

В’ячеслав Нестерук, Глава Всеукраїнського Союзу Об’єднання євангельських християн-баптистів;

Леонід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви;

Григоріс Буніатян, Архієпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви;

Уланд Шпалінгер, Єпископ Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України.

          Київ, 14 вересня 2013 р.     

Попередня Зустріч сестер Києва і Київської області
Наступна Студентів КБІ благословили на новий навчальний рік

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Душпастирська рада Державної пенітенціарній служби України готує положення про капеланство в тюрмах

   Релігійні діячі та посадовці обговорили проект Положення про здійснення душпастирської опіки в установах Державної пенітенціарній служби України (ДПтС). Для його доопрацювання створена окрема робоча група.

Новини братерства

Греко-католики надіслали звернення до ЦХВЄУ, у якому високо оцінили співпрацю церков на ниві Божій

   Священний синод Української греко-католицької церкви (УГКЦ) надіслав листа на ім’я  старшого єпископа Церкви християн віри євангельської України  Михайла Паночка, у якому висловив подяку за приклад віри і молитви у цей непростий для країни час. 

Новини братерства

Щоденник старшого єпископа: січень 2015

     Будні і свята старшого  єпископа Церкви християн віри євангельської України наповнені зустрічами, служіннями та відрядженнями. Про деякі з них ми вже писали у новинах, але чимало так і залишається «за кадром». Відсьогодні ми започатковуємо рубрику «Щоденник старшого єпископа»  у якій буде повідомлятися про деякі події у робочому графіку Михайла Паночка, які не увійшли до новинної стрічки.