Вересень 16, 2019 1 1622 Переглядів

Свято відкритих сердець: чим День Подяки порадував учасників цьогоріч (Репортаж)

Свято Подяки Господу, що відбулося у Києві 15 вересня, за останні три роки стало улюбленим для багатьох. Коли сотні тисяч віруючих людей з’їжджаються звідусіль, щоб разом дякувати Богу, створюється дійсно незабутня атмосфера.  

Цього року намети з презентаціями служінь Церкви, а також інші локації на Хрещатику розпочали працювати опівдні, денна концертна програма PodyakaFest стартувала о тринадцятій. Тож, очікувати на головне дійство дня – святковий концерт, під час якого старші служителі євангельських церков України разом з усім народом несли подячні молитви Богу – було комфортніше ніж попередні роки, коли програма розпочиналася о десятій ранку.

Водночас, гості й волонтери встигли по-справжньому насолодитися атмосферою свята. Адже зайнятися тут було чим! Близько півсотні локацій чекали на дорослих і своїх маленьких відвідувачів.

Однією з перших, до якої ми підійшли, став стенд Українського Біблійного Товариства на вітрині якого лежали десятки різноманітних видань Біблії. Поряд зі стендом – столи, за якими волонтери запрошували долучитися до унікального проекту УБТ, створення рукописної Біблії. Цікаво, що людям, які вже мали нагоду вписати вірш Євангеліє раніше, відмовляли –  усе має бути за правилами. Тим паче, що проект написання унікального рукописного фоліанту вже прямує до завершення.

«Окремі книги Писання роздали у різні регіони – Харків, Херсон, Львів та Київ. У Львові, наприклад, уже все написали», – розповіла одна з волонтерок Ольга Євгенівна. За її столиком переписували книгу Єзекіїля 39 та 40 глави.

Наступним місцем, яке ми відвідали, став намет «Дякую за Україну», присвячений капеланському служінню. Там на відвідувачів чекала галерея із репортажних фото із передової – капелани різних конфесій та релігій (є й мусульмани) під час служіння з військовими. Усі охочі могли присісти за столик і поспілкуватися з капеланами. Один з них, Олексій з Києва, привітно зустрів нас та розповів про експозицію.

«Дякуючи Богу за державу, ми не можемо обійти питання війни на сході, – каже капелан. – Як би її не називали (чи громадянська війна, чи війна з Московією), факт залишається фактом: де збройний конфлікт, там поранені й загиблі. Завдання капелана донести духовні істини до людей, які опинилися у таких умовах».

Досить людно виявилося біля невеличкого намету «Світлого радіо Еммануїл». Як, власне, і у просторому наметі із написом «Дякую за здоров’я», де розташувалося медичне служіння церкви АСД. Найбільше людей, мабуть, привабило безкоштовне УЗД.

«Окрім ультразвукового дослідження у нас роблять антистресовий шведський масаж спини, – повідомляє одна з господинь намету лікар-стоматолог Валентина Шабранська. – Ми розповідаємо людям про санаторії з вегетаріанським харчуванням та системою очищення організму. Ще міряємо тиск та проводимо обстеження за допомогою пульсоксиметру – пристрою, що вимірює кількість кисню в організмі та пульс».

На питання, чи було цього дня виявлено якісь патології, лікар Артем Кравченко відповів ствердно: «Так, під час ультразвукового дослідження щитоподібної залози кільком людям лікар порадив звернутися для подальшого обстеження, декому надавав рекомендації. Були люди із порушеннями артеріального тиску».

Однак, за його словами, цього дня на Хрещатику було багато людей з гарним тиском, гарним здоров’ям і настроєм.

 У наступному великому наметі із написом «Дякую за сім`ю», розташувалася презентація сімейного служіння євангельських церков, там же працювало кафе та лаунж-зона. А на локації «Дякую за свободу» учасники свята могли ознайомитись із презентацією центрів реабілітації та тюремного служіння.

Незабутніми моментами на PodyakaFest для багатьох стали творчі, мистецькі та спортивні виступи для дітей та дорослих: від клубу Суперкнига, силове шоу від Артема Чаплигіна та родео-шоу від чемпіона світу із заарканювання телят Джефа Копенхейвера. А на завершення денної програми – масштабний флешмоб за участю трьохсот волонтерів, які вишикувались у формі слова «Дякую».

У приміщенні мерії відбулася урочистість за участю пасторів церков та представників міської влади. Вітаючи присутніх  старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, який нині головує у РЄПЦУ, зауважив, що за 28 років незалежності в духовному та релігійному житті нашої країни є великі зміни на краще. Свідчення тому – хоча б цей Всеукраїнський День Подяки на Хрещатику. У своїх виступах старші служителі церков також говорили про виклики, з якими стикається сучасна церква та про інструменти за допомогою яких церква може впливати на світ сьогодні.


Чудовий букет талановитих християнських виконавців у супроводі оркестру прикрасив вечірню програму свята. Серед них – Людмила Петрусенко, Дарина Кочанжи, Анастасія Яценко, В’ячеслав Рибіков, саксофоніст Андрій Чмут та інші.

Як і належить, на свято урожаю старші служителі церков здійснили подячну молитву за хліб, воду і Слово Боже. Також дякували за сім’ї, молилися за встановлення миру на нашій землі та владу.

Заключну проповідь сказав Михайло Паночко: «У нас є тисячі причин, за що дякувати… Бог благословив Україну – понад 70 мільйонів тонн зерна зібрали наприкінці року. Вірю, земля даватиме ще більше після нинішнього Дня Подяки» – зауважив Михайло Степанович.
Він зробив наголос насамперед на потребі людини у їжі духовній:

«Кожен з нас має безсмертну душу, яку звичайним хлібом і водою не задовольниш. На перший план людина має ставити духовні речі. Якби український народ повернувся лицем до Бога, у нас не було би багатьох катастроф і трагедій. І в цей День Подяки, ми хочемо прославити Бога найперше за Хліб, який зійшов з неба, за Ісуса Христа, сина Божого!» – наголосив старший єпископ.

Відеозйомку свята вів телеканал «Надія», який транслюватиме усе, що відбувалося, уже в змонтованому вигляді 22 вересня. Тож слідкуйте за програмою.

Ірина Боровкова
Фото Володимир Боровков та Руслан Голошивець

     

        

Попередня Олександр Попчук: «За три роки кількість церков в Ефіопії, з якими ми служимо, зросла вдвічі»
Наступна «Кількість людей, які перебувають у християнських ребцентрах дорівнює восьми виправним колоніям» - В’ячеслав Когут

Вам також може сподобатися

Новини

Десять цікавих та повчальних фактів із життя Віктора Боришкевича

В обідню пору, 2-го жовтня 2019 року, вітчизняне п’ятидесятництво сколихнула

Новини

ІРС пояснює наслідки воєнного стану для свободи віросповідання в Україні     

У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану не може

Новини

Долучайтеся до Національної молитви за Україну 6 червня о 19.00

П’ятий Національний день молитви за Україну відзначатимуть у Києві 6