Травень 24, 2013 0 438 Переглядів

Держдеп США: українські закони у сфері релігії погіршились, однак свобода віросповідання зберігається

     Американські спостерігачі висловлюють стурбованість у зв’язку з розширенням державного контролю за релігійною діяльністю в Україні. Про це йдеться у щорічному Звіті про стан свободи віросповідання у світі за 2012 рік, який 20 травня презентувало Бюро демократії, прав людини та праці Державного департаменту США.

     У Законі України «Про свободу совісті та релігійні організації» містяться суперечливі положення, що ускладнюють реєстрацію релігійних груп. Документ вимагає проходження складної подвійний процедури реєстрації в процесі отримання церковною громадою статусу юридичної особи, повідомляє Інститут релігійної свободи.

     Окрім цього, йде мова про відсутність законодавчої можливості для надання статусу юридичної особи загальнонаціональним релігійним об’єднанням. У результаті такі об’єднання не можуть володіти власністю, на відміну від релігійних організацій, що входять до їх складу.

      У звіті також зауважується, що стаття 21 ч. 5 вище згаданого Закону зобов’язує релігійні організації звертались до місцевих органів влади принаймні за десять днів. щоб отримати дозвіл на проведення релігійних служб і обрядів у громадських місцях. Однак Зазначені норми Закону суперечать статті 39 Конституції України та порушують право віруючих на свободу мирних зібрань. Залишаються проблеми з повернення колишньої власності та іншого майна церков, конфіскованого комуністичним режимом.  Часто цей процес є довготривалим.

     За даними Звіту, законодавство України дозволяє альтернативну невійськову службу з міркувань совісті, і водночас забороняє створення релігійних організацій у військових установах і військових частинах. У Збройних силах немає корпусу капеланів (військових священників).

     Попри ряд окремих проблем Держдепартамент США констатує, що в Україні однака забезпечується релігійна свобода на рівні Конституції та інших законів України, а Уряд на практиці в цілому демонструє повагу до свободи віросповідання.

      Нагадаємо, що Держдепартамент США здійснює аналіз фактів порушень та позитивних змін у релігійній свободі в різних країнах світу, що й відображає у щорічних звітах. Ця робота проводиться з метою корекції зовнішньої політики з боку Президента та Державного секретаря США, а також для застосування санкцій по відношенню до країн-порушників.

Попередня Михайло Паночко зустрівся з українськими філософами та релігієзнавцями
Наступна Відбулася VI Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Більше двохсот дитячих служителів взяли участь у конференції «Країна змін», де готувались до літніх таборів

     З 29 квітня по 2 травня 2017 р. відділ служіння дітям ЦХВЄУ проводив конференцію для працівників християнських таборів під назвою «Країна Змін».

Новини братерства

Єпископ Михайло Близнюк: «На Волині ростуть церкви та спостерігається сплеск патріотизму»

Наша розмова зі старшим пресвітером Волинської області Михайлом Близнюком торкнулася подіq на Сході, роботи переселенцями, які прагнуть переїхати до західної Європи та про допомогу нелегальним мігрантам…

Новини братерства

22-24 вересня у Берліні відбудеться конференція УЦХВЄ Європи

На сьогодні до складу нашого братерства входять українські церкви ХВЄ Бельгії, Німеччини, Польщі та Іспанії.  Кількість громад, а також країн, готових долучитися до братерства, постійно зростає.