Держдеп США: українські закони у сфері релігії погіршились, однак свобода віросповідання зберігається
Американські спостерігачі висловлюють стурбованість у зв’язку з розширенням державного контролю за релігійною діяльністю в Україні. Про це йдеться у щорічному Звіті про стан свободи віросповідання у світі за 2012 рік, який 20 травня презентувало Бюро демократії, прав людини та праці Державного департаменту США.
У Законі України «Про свободу совісті та релігійні організації» містяться суперечливі положення, що ускладнюють реєстрацію релігійних груп. Документ вимагає проходження складної подвійний процедури реєстрації в процесі отримання церковною громадою статусу юридичної особи, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Окрім цього, йде мова про відсутність законодавчої можливості для надання статусу юридичної особи загальнонаціональним релігійним об’єднанням. У результаті такі об’єднання не можуть володіти власністю, на відміну від релігійних організацій, що входять до їх складу.
У звіті також зауважується, що стаття 21 ч. 5 вище згаданого Закону зобов’язує релігійні організації звертались до місцевих органів влади принаймні за десять днів. щоб отримати дозвіл на проведення релігійних служб і обрядів у громадських місцях. Однак Зазначені норми Закону суперечать статті 39 Конституції України та порушують право віруючих на свободу мирних зібрань. Залишаються проблеми з повернення колишньої власності та іншого майна церков, конфіскованого комуністичним режимом. Часто цей процес є довготривалим.
За даними Звіту, законодавство України дозволяє альтернативну невійськову службу з міркувань совісті, і водночас забороняє створення релігійних організацій у військових установах і військових частинах. У Збройних силах немає корпусу капеланів (військових священників).
Попри ряд окремих проблем Держдепартамент США констатує, що в Україні однака забезпечується релігійна свобода на рівні Конституції та інших законів України, а Уряд на практиці в цілому демонструє повагу до свободи віросповідання.
Нагадаємо, що Держдепартамент США здійснює аналіз фактів порушень та позитивних змін у релігійній свободі в різних країнах світу, що й відображає у щорічних звітах. Ця робота проводиться з метою корекції зовнішньої політики з боку Президента та Державного секретаря США, а також для застосування санкцій по відношенню до країн-порушників.
Вам також може сподобатися
«Мудрість державних мужів – підняти інститут сім’ї як дорогоцінність даровану Богом» – вважає Михайло Паночко (ВІДЕО)
17 червня 2015 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України відбулися парламентські слухання на тему: «Сімейна політика України – цілі та завдання»…
Михайло Паночко виступив на Всесвітньому саміті на захист переслідуваних християн
З 10 по 13 травня у Вашингтоні, округ Колумбія (США) проходить Всесвітній саміт на захист переслідуваних християн. Українську Церкву представляє…
«Місіонерство і благовістя залишаються ключовим напрямком служіння на Полтавщині» – Михайло Роман
Звітна конференція п’ятидесятницьких церков Полтавщини, що відбулася 27 лютого, мала