Травень 24, 2013 0 360 Переглядів

Держдеп США: українські закони у сфері релігії погіршились, однак свобода віросповідання зберігається

     Американські спостерігачі висловлюють стурбованість у зв’язку з розширенням державного контролю за релігійною діяльністю в Україні. Про це йдеться у щорічному Звіті про стан свободи віросповідання у світі за 2012 рік, який 20 травня презентувало Бюро демократії, прав людини та праці Державного департаменту США.

     У Законі України «Про свободу совісті та релігійні організації» містяться суперечливі положення, що ускладнюють реєстрацію релігійних груп. Документ вимагає проходження складної подвійний процедури реєстрації в процесі отримання церковною громадою статусу юридичної особи, повідомляє Інститут релігійної свободи.

     Окрім цього, йде мова про відсутність законодавчої можливості для надання статусу юридичної особи загальнонаціональним релігійним об’єднанням. У результаті такі об’єднання не можуть володіти власністю, на відміну від релігійних організацій, що входять до їх складу.

      У звіті також зауважується, що стаття 21 ч. 5 вище згаданого Закону зобов’язує релігійні організації звертались до місцевих органів влади принаймні за десять днів. щоб отримати дозвіл на проведення релігійних служб і обрядів у громадських місцях. Однак Зазначені норми Закону суперечать статті 39 Конституції України та порушують право віруючих на свободу мирних зібрань. Залишаються проблеми з повернення колишньої власності та іншого майна церков, конфіскованого комуністичним режимом.  Часто цей процес є довготривалим.

     За даними Звіту, законодавство України дозволяє альтернативну невійськову службу з міркувань совісті, і водночас забороняє створення релігійних організацій у військових установах і військових частинах. У Збройних силах немає корпусу капеланів (військових священників).

     Попри ряд окремих проблем Держдепартамент США констатує, що в Україні однака забезпечується релігійна свобода на рівні Конституції та інших законів України, а Уряд на практиці в цілому демонструє повагу до свободи віросповідання.

      Нагадаємо, що Держдепартамент США здійснює аналіз фактів порушень та позитивних змін у релігійній свободі в різних країнах світу, що й відображає у щорічних звітах. Ця робота проводиться з метою корекції зовнішньої політики з боку Президента та Державного секретаря США, а також для застосування санкцій по відношенню до країн-порушників.

Попередня Михайло Паночко зустрівся з українськими філософами та релігієзнавцями
Наступна Відбулася VI Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Д-р Арто Хамалайнен: «П’ятидесятницька спільнота Європи щиро підтримує українську церкву»

Головний офіс ЦХВЄУ відвідав д-р Арто Хамалайнен, голова П’ятидесятницької Європейської Спільноти (PEF). Він завітав разом із представником міжнародного відділу служіння «Світло для народів» із Швеції Раулі Лехтоненом

Новини братерства

На Львівщині у рамках Міжнародного фестивалю надії пройшли служіння, присвячені Андріївському руху

   Тематичні богослужіння, присвячені так званому Андріївському руху, що є підготовчим етапом до Міжнародного фестивалю надії пройшли  14 грудня 2014 року в євангельських церквах…

Новини братерства

У Київській області старшим пресвітером обрано пастора з Вишгорода Олександра Озеругу

20 січня 2018 р. у церкві ХВЄ села Петрівське Києво-Святошинського району відбулася звітно-виборна конференція обласного об’єднання церков ХВЄ Київщини.