Березень 6, 2014 0 297 Переглядів

Релігійні діячі запевнили Держсекретаря США у відсутності міжрелігійних конфліктів в Україні

      Державний секретар США Джон Керрі відзначив важливість активної громадської позиції Церков та закликів релігійних діячів до миру, єдності та збереження цілісності України. Про це він заявив 4 березня під час свого офіційного візиту до Києва, який включав зустріч з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, повідомляє Інститут релігійної свободи.

     Зустріч Держсекретаря США з релігійними діячами відбулася на вулиці Інститутській у Києві, куди вони прибули, щоб разом покласти квіти та вшанувати пам’ять загиблих Небесної сотні. Також Джон Керрі разом із представниками українських Церков пройшовся іншими барикадами Майдану.

     На барикадах було дуже багато простих людей, з якими американський дипломат безпосередньо поспілкувався. Люди мали можливість висловити йому свою позицію щодо того, що відбувалося в Україні в останні три місяці, а особливо 18-20 лютого, коли загинуло майже сто мирних людей.

     Джон Керрі відзначив величезну миротворчу роль українського релігійного середовища під час подій на Майдані Незалежності. За його словами, у складний період, який переживала Україна останнім часом, Церкви України показали себе дуже важливими і діяльними у справах забезпечення миру та злагоди в Україні між різними Церквами, різними частинами України та різними народами, які її населяють.

     Зі свого боку релігійні діячі запевнили американського посадовця, що в Україні немає проблем з релігійними правами і свободами, немає міжконфесійного та міжетнічного протистояння, відсутні загрози з боку нової української влади по відношенню до єврейської громади України. На що Джон Керрі відповів: «Так, я бачу це».

     Керівники церков і релігійних громад подякували Джону Керрі за приїзд в Україну і попросив про міжнародну підтримку для українського народу і української влади. А також запропонували провести Саміт країн Великої Сімки (G7) у Києві.

     У зустрічі з Держсекретарем США взяв участь старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко, а також глави інших церков,  Глава УГКЦ Святослав (Шевчук), Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель УАПЦ митрополит Мефодій (Кудряков), голова ВСЦ ЄХБ В’ячеслав Нестерук,  голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім,  Головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх  та інші релігійні діячі.

Попередня Час випробування віри, час вблагати Господа!
Наступна Правда про Україну: єпископ Миколи Синюк надіслав листа секретареві МАХВЄ Іванасу Шкулісу

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Михайло Паночко взяв участь Лондонській консультації щодо гуманітарної кризи на Донбасі

     У Лондоні (Великобританія) 28 квітня 2015 року відбулися міжнародні консультації центральною темою яких була гуманітарна криза і релігійні переслідувань на Донбасі.

Відділ зовнішніх зв’язків

ВАЖЛИВО: Нові правила оформлення віз для в’їзду в Україну

Уряд України затвердив нові Правила оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію. Про це йдеться в Постанові Кабінету Міністрів України № 567 від 1 червня 2011 року.

Новини братерства

Михайло Паночко: «Не можна йти до Європи, розмінюючи моральні цінності на підтримку західних партнерів»

   Під час зустрічі Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка із членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій йшла розмова про захист сімейних цінностей.