Жовтень 25, 2011 0 418 Переглядів

У Дніпропетровську святкували 90 – річчя духовного пробудження

«Україна: 90 років духовного пробудження» – саме під таким гаслом відбулось урочисте богослужіння східного регіону 23 жовтня 2011 року у приміщенні церкви «Віфанія», що знаходиться по вул. Київська 1-Ц. Понад півтори тисячі віруючих із Дніпропетровщини, Харківщини, Донеччини, Луганщини, Запоріжжя та інших сторін зібрались разом, щоб вшанувати Господа, віддати Йому славу за пройдений шлях і надихнутися рухатися далі для нових звершень у Його Ім’я.

Співом служив об’єднаний хор церков ХВЄ Дніпропетровської області, у виконанні якого прозвучали різноманітні християнські гімни, а також гурт «Кайрос» та співачка Марія Мокієнко.

Заступник старшого єпископа ЦХВЄУ по східному регіону Михайло Михайлович Мокієнко привітав присутніх із цією пам’ятною датою, нагадавши уривок із Святого Письма: «Памятайте про наставників ваших, які говорили вам боже слово, (і) дивлячись на їхній кінець життя, наслідуйте віру (Євр. 13:7)».

Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Степанович Паночко наголосив на тому, що 90 років тому в Україну прийшло Євангеліє сповнене силою Святого Духа. Прочитавши рядки «Пишу вам, батьки, тому що ви пізнали Того, Хто від початку. Пишу вам, юнаки, тому, що ви перемогли лукавого. Пишу вам, підлітки, тому що ви пізнали Батька. (1 Ів. 2:13)», він зазначив, що «батьки, юнаки, підлітки – три категорії, три покоління, але вони зв’язані, як єдине ціле. Між поколіннями має буде взаєморозуміння та єдність».

Перший заступник старшого єпископа ЦХВЄУ Микола Петрович Синюк говорив про важливість віри у нашому житті, спираючись на 11 розділ Післання до Євреїв. Він акцентував на тому, що для того, щоб пройти всі ці 90 років, була потрібна віра. Зокрема на тому, що «батьки Мойсея не злякались початку шляху, не злякались наказу фараона. Вони обрали вірний шлях. Пізніше, з цим стикнувся і сам Мойсей. Він був людиною з освітою, з перспективами, з майбутнім. Але він вирішив обрати інший шлях. Це був усвідомлений вибір. Він краще захотів страждати. Для цього йому потрібна була віра». Підсумовуючи, Микола Петрович закликав всіх дивитися на майбутнє, на перспективу. І вірити.

Кандидат історичних наук та декан коледжу «Світло Євангелія» Михайло Мокієнко провів короткий екскурс з історії п’ятидесятницького руху на Україні, зокрема на Дніпропетровщині. Адже саме Дніпропетровщина стала осередком П’ятидесятницького руху України у середині 20 століття.

Почесний єпископ Житомирської області, член ради старійшин ЦХВЄУ  Микола Маркіянович Камінський, якому вже виповнилось 83 роки,  поділився свідченням свого життя. Він розповів про те, як християни вірно служили Господу у часи переслідування з боку радянської влади.

Після чого, старші служителі звершили молитву за молодіжних керівників.

З привітальним словом також звернулись старші служителі Східної України єпископ церков ХВЄ Донецької області Анатолій Іванович Безкровний,  єпископ церков ХВЄ Запорізької області Василь Євгенович Гедаревич, заступник єпископа церков ХВЄ Полтавської області Михайло Роман, єпископ церков ХВЄ Харківської області Сергій Якович Циганков та єпископ церков ХВЄ Луганської області Ростислав Іванович Величко.

Заступник єпископа Дніпропетровського обласного об’єднання ЦХВЄ Сергій Петрович Вінковський закликав присутніх подумати, чи готові ми жертвувати задля того, щоб побачити пробудження?

Заключне слово говорив Михайло Степанович, який нагадав про необхідність боротьби за віру. За віру, яка сягає до неба. Адже, щоб боротися за віру, треба бути живим,мати силу Святого Духа та знати правила боротьби.

«Молодь, вас чекає непроста доля. Боріться за віру. Тримайтеся Ісуса. Тоді ви переможете», – побажав на останнє Михайло Степанович.

 
Прес – служба Дніпропетровського обласного об’єднання ЦХВЄ

Попередня "Прересопницьке Євангеліє: історичний, літературний, культурний і духовний аспекти"
Наступна Відкриття церкви "Нове Життя" у смт. Петропавлівка

Вам також може сподобатися

Новини братерства

В Києві розпочала роботу друга Міжнародна місіонерська школа

3 червня 2013 року на базі Київського Біблійного інституту відкрилась Міжнародна місіонерська школа, у якій розпочали навчання 24 молодих місіонери із чотирьох країн СНД. Школа діє під егідою місії «Світло для народів», що працює спільно з місіонерським та євангелізаційним відділами Церкви ХВЄ України.

Новини братерства

Дитячі служителі підвищують кваліфікацію на курсах інструкторів-методистів

  30 дитячих служителів з різних областей України розпочали навчання на базі Київського Біблійного інституту. Перша сесія курсу з підвищення кваліфікації інструкторів-методистів відбулася в останній тиждень жовтня.

Новини братерства

Роман Скоць: історія одного одкровення

До України Роман Скоць повернувся після семи років проживання у