16 Червня, 2014 1 1537 Переглядів

Міжконфесійний молитовний марафон у Донецьку відзначив сто днів «у проломі»

     12 червня, на сотий день, молитва (зважаючи на обставини, у якій вона проходила), зібрала рекордну кількість учасників – близько 80 осіб. За час, доки у центрі Донецька триває щоденна молитва за Мир і Єдність в Україні, організатори і учасники побачили і пережили чимало. Як погрози і агресію з боку людей відмінних політичних уподобань, так і злиття Божої благодаті. Давайте згадаємо цю славну історію.

     Ще в наприкінці зими в Фейсбуці з’явилася сторінка офіційного представництва Ради Церков і релігійних організацій Донецької області (РЦіРОДо) – це був перший в регіоні майданчик для діалогу та спільних проектів різних церков і громадськості в умовах державного політичного конфлікту.  27 лютого відбулася зустріч представників церков і місцевої мерії, під час якої було підписано резолюцію із закликом до радикально налаштованих груп, зупинити насилля і дії, що призводять до напруги в суспільстві та розділення України. А також до християн країни долучитися до посту і молитви.

     На початку березня ситуація в регіоні різко погіршується: масштабні мітинги, сепаратистські настрої. На тлі усіх цих подій членами РЦіРОДо приймається рішення про публічне висловлення позиції, відтак з 4 березня на площі Конституції в Донецьку з 18.00 до 19.00 години починають проходити щоденні публічні молитви.

     Портал неполітичних новин Донбасу опублікував  хроніку подій на молитовному майданчику, котрі здобули широкого розголосу не тільки в Україні.

     – 13-й день марафону (9 березня 2014 року). На адресу молитовної групи приходять перші погрози. Вранці невідомі лишають напис-звертання на мосту поблизу проведення марафону.

905_7     – На 16-й день (20 березня) щоденної годинної молитви на місці проведення молитовного марафону з’являється молитовна палатка. Тут протягом дня чергують декілька служителів церкви. Вони роздають духовну літературу, залучають до молитви, приймають та консультують мешканців міста. У цей же день стає відомим, що в м. Маріуполі проросійські активісти вчинили напад на автобус дитячого реабілітаційного центру безпритульників. Про це повідомляє Геннадій Мохненко — пастор «Церкви добрих змін» (Маріуполь), єпископ п’ятидесятницької Церкви Божої України.

     – 18-й день молитовного марафону (22 березня). Ввечері після молитви невідомі обстріляли машину учасників годинної молитви. Автотранспортом в цей час перевозили на ніч палатку. Це був перший збройний напад. Загиблих і поранених немає. Організаторами та учасниками приймається рішення про подовження молитовного марафону до часів стабілізації ситуації в країні.

     – Через шість днів після обстрілу молитовний марафон змінює формат з міжконфесійного на міжрелігійний. До молитви за єдність та мир в Україні долучаються мусульмани. Ще 21 березня на площі Конституції виступає Саїд Ісмагілов Муфтій ДУМУ «УММА» Духовного управління мусульман України «УММА».

     – 30 березня Тихон Сергій Кульбака, Голова Комісії сприяння християнській єдності Донецького Екзархату УГКЦ, на своїй сторінці у ФБ повідомив про напад на молитовний марафон якраз під час проведення годинної публічної молитви. «Дорогі брати і сестри! Сьогодні молитовний намет в Донецьку на площі Конституції піддався нападу з боку наших добрих сусідів з проросійського мітингу, який проходить на пл. Леніна. Більше ста людей, дуже агресивно налаштованих, прийшли на пл. Конституції між 16 і 17 годинами, з вимогою прибрати намет, український прапор і припинити молитви, тому що «ви нам дуже заважаєте», «ми не можемо терпіти ваших молитов» (духовні люди розуміють, про що мова)», – написав він.

905_9

     Зусиллями учасників марафону та правоохоронними органами вдалося захистити людей та майно. Однак опоненти викрали плакат з написом «Тут моляться за Україну « і втопили його в річці Кальміус.

     – Наймаштабніший напад за всю історію молитовного марафону стався 23 травня. Близько другої години дня 15 озброєних людей в масках розібрали палатку та викинули її в річку. Вони забрали техніку: мікрофон, колонки, акумулятор та ін. Погрожували розстріляти людей, якщо вони знову вийдуть на публічну молитву. Після нападу Сергій Косяк, один з організаторів молитовного марафону, поїхав до Обласної державної адміністрації на перемовини, де був захоплений у полон. Після допиту та побиття пастора Сергія відпустили. На декілька днів молитовний марафон пішов у підпілля. На публічну молитву люди не виходили, але продовжували молитися по своїх церквах.

     – 27 травня бійці «Донецької народної республіки» взяли в полон католицького священика Павла Вітека. Відомо, що служитель хотів відвідати молитовний марафон. Завдяки зусиллям консула Польщі в Донецьку та його перемовинам з представниками ДНР Павла Вітека звільнили з полону та транспортували в Польщу.

     – Наприкінці травня учасники молитовного марафону долучилися до Всеукраїнської молитви за мир та єдність в країні. На початку червня відновив свою роботу і молитовний намет. Через загрозу нових нападів місце її встановлення було змінено. Мобільну молитовну капличку перенесли від дороги далі в сквер набережної річки Кальміус. Не змінним лишився час проведення щоденної годинної молитви з 18.00 до 19.00. Окрім цього нині активісти марафону займаються допомогою постраждалим полоненим ОДА.

     «Християни надають матеріальну та психологічну допомогу постраждалим землякам, – повідомляє один з організаторів молитовного марафону пастор церкви «Асамблея Божа», що входить до складу Донецького обласного об’єднання ЦХВЄУ Сергій Косяк. Насовуй сторінці в соцмережі він звертається до мешканців Донеччини. –   Якщо Ви знаєте когось, або самі є такими, хто постраждав будучи мирною людиною, від озброєних людей, і потребуєте емоційного чи медичної допомоги. Якщо ви хочете евакуюватися з місця збройного конфлікту. Якщо ви знаєте тих, хто будучи мирним жителем, лежить у лікарні, в результаті військових дій, і потребує догляду – пишіть або телефонуйте. Ми представники різних церков м. Донецька, хочемо Вам послужити і допомогти чим зможемо».

     Як планується, у суботу, 21 червня,  Сергій Косяк приїде до Києва, щоб взяти участь у Щомісячній молитві за Україну, яку започаткувало служіння «Східноєвропейська реформація». Молитва відбудеться в приміщенні церкви «Філадельфія»,  вул. Голосіївська, 57, о 18.00.

Попередня Щоб впливати на суспільство, треба дозволити Богу вплинути на себе – впевнені учасники Форуму, що відбувся в НАНУ
Наступна Церва у селі Стоянівка на Рівненщині відзначила 90-ліття

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини братерства
Новини братерства

«Закликаємо всіх християн остерігатися цього діяча» – заява прес-служби ЦХВЄУ

Зважаючи на те, що в електронних медіа зусиллями духовного центру «Відродження» було поширено інформацію щодо участі Камінського М.М. в церемонії …

Новини братерства

У селі Супрунівка Полтавської області відкрили Дім молитви церкви «Нове життя»

Урочисте відкриття та посвячення молитовного дому церкви ХВЄ «Нове життя»