Листопад 9, 2012 0 576 Переглядів

Єпископ Цвор: «На суспільство може впливати лише Церква сповнена Духом Святим»

27 жовтня, в рамках святкування 20-ліття київської церкви християн віри євангельської «Філадельфія» (вул.Голосіївська, 57) відбулася конференція «Вплив євангельського руху в історії» , що була ініційована пастором церкви Анатолієм Козачком і передбачала участь священнослужителів київських церков. В якості спікерів та експертів були запрошені історики, педагоги та священнослужителі з різних країн.

Вступні лекції викладача історії християнства Валерія Секісова та єпископа Віктора Прохора, голови об’єднання п’ятидесятницьких церков США стосувалися перемін, що відбувалися протягом останніх століть в різних країнах світу під впливом євангельського християнства. Важливі висновки, що мають бути оцінені сьогоднішнім християнством потребують глибшого дослідження. Зокрема, важливість спільності та дієвих структур на противагу сучасному індивідуалізму та «зірковості».

Друга частина конференції, де спікерами були завідувач Відділу освіти ЦХВЄУ Віктор Вознюк та старший єпископ Об’єднаної Церкви християн віри євангельської в Республіці Білорусь Сергій Цвор була присвячена сучасному стану євангельського християнства в світі. На прикладах різних країн Південної Америки, Азії та Африки Віктор Вознюк показував учасникам як змінюються цінності та мислення людей під впливом Євангелія. Важливо, що в усіх розглянутих прикладах присутні схожі чинники: особисте благовістя, відкритість Церкви до суспільства, активне соціальне служіння та щира любов до свого народу (патріотизм).

Єпископ Цвор, який має досвід служіння ще в радянські часи, представив свої висновки щодо Церкви, яка впливає на світ. «Фактори, що спричинили пробудження 90-х в пострадянських країнах наступні: по-перше, готовність ґрунту. Адже «атеїзм здобрив серця, тому тепер буде добре Слово рости» сказано було не раз в ті роки. Якісне насіння, правильна праця та слухняність Слову і Духу Святому – всі ці чинники були представлені експертом в притаманній йому яскравій манері. «Пам’ятаймо, що тільки Церква сповнена Духа Святого може вірно впливати на суспільство. Адже Церква покликана бути головою, а не хвостом. Тому нам не треба мімікрувати під світські, безбожні тенденції та настрої сьогодення» закликав він.

Євангелист Славік Радчук, виступ якого був першим у заключній частині конференції говорив про сучасний досвід благовістя в різних країнах світу. « Українці, не зробімо великої помилки країн-донорів євангелізації минулих десятиліть – тільки зовнішня місія. Нам не можна втратити своїх родичів¸ сусідів та друзів. По-друге, уникаймо політизації християнства, адже така тенденція в Україні зростає.» підсумував він. Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко, завершуючи конференцію, говорив про позицію священнослужителя в сучасних умовах. «Сильний акцент має бути поставлений на самоосвіту та всебічний розвиток служителя як представника Царя Царів, від Якого маємо доручення бути носіями Його миру» проповідував єпископ. «Впевненість в покликанні та спільність з іншими колегами, розвиток Христового характеру – ось надважливі речі для сучасного служителя Євангелії».

Конференція показала непідробний інтерес до теми та виявила ряд ідей, що потребують осмислення та розвитку. Зокрема, як зберігати пробудження? Або,як практично провести межу між впливом на світ та наслідуванням світу? Крім цього, такі теми як національна свідомість християнина та практичний християнський патріотизм залишаються мало дослідженими в українському євангельському християнстві – підводить підсумки пастор Анатолій Козачок, ініціатор конференції.

Попередня На Львівщині відбулося посвячення ще одного Дому молитви
Наступна В Москві відбулося засідання комітету МАХВЄ

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Святкові Богослужіння на Волині

У неділю, 17 листопада, у Церкві села Липа святкували 20 років з дня відкриття Дому молитви. Утім історія громади значно довша, і сягає ще польських часів. Апостолом віри, який у той час проходив цими місцями був Лукаш Столярчук…

Новини братерства

З життя Сумського об’єднання церков ХВЄ

31 березня в м. Суми відбувся семінар для сімейних пар, організований обласним об’єднанням ЦХВЄ. Семінар на тему «Сім’я у світлі Божого Слова» провів старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. Він говорив про те, що у сучасному світі сім’я переживає непрості часи,

Відділ освіти

Василь Войтович: «Програма «Доктор практичного богослов’я» у ЄТС – перша докторська програма серед вузів ХВЄ України»

Євангельська теологічна семінарія відзначила випуск першої групи докторів  практичного богослов’я. Також тут відбулася церемонія присвоєння звань «Почесний доктор практичного богослов’я» старшим служителям церков і об’єднань ХВЄ.