9 Квітня, 2017 0 1402 Переглядів

«У цьому році ми оголошуємо другий набір на докторантуру» – президент ЄТС Василь Войтович

     У радянські часи можливість здобути вищу духовну освіту здавалася чимось із сфери фантастики. Сьогодні ж ступінь бакалавра, магістра і навіть доктора богослов’я можна здобути вже без перешкод. Щоправда докторів готує далеко не кожен вуз. Одним із таких в Україні є Євангельська теологічна семінарія. Розповісти про докторську програму ми попросили президента ЄТС, місіонера Асамблей Бога Василя Войтовича.

     «Кваліфікаційний рівень випускника нашої докторської програми – «доктор практичного богослов’я» – це ступінь актуальний, насамперед, у сфері теоретично-практичного служіння. Офіційно докторська програма стартувала з вересня 2015 року. У цьому році ми оголошуємо другий набір», – говорить президент семінарії.

     Перший набір докторантів (а це 29 осіб, які навчаються нині) – інтернаціональний. Як розповів Василь Миколайович, це служителі з різних регіонів України, а також з Прибалтики, Білорусі, Молдови та Німеччини. Здебільшого це ті, хто має сан пастора чи регіонального єпископа або ж викладає у богословських учбових закладах чи є відповідальним за освіту в євангельських братерствах.

     Цікаво, що вступати на докторантуру в семінарію мають право як ті, у кого є диплом магістра, виданий духовними вищими навчальними закладами, так і ті, хто має дипломи світських вузів але має певний стаж у служінні. Абітурієнти із світською вищою освітою перед докторською програмою повинні проходити підготовчі курси.

     «У викладацькому складі докторської програми є вітчизняні викладачі, які мають ступінь доктора або кандидата наук, але в основному це викладачі та професори із відповідними ступенями із США та інших країн», – розповідає Василь Войтович.

     За його словами на даний момент ця програма поки що не акредитована: диплом видається від ЄТС і Асамблей Бога США. Але ведеться активна робота над тим, щоб докторська програма була здійснена у партнерстві з ГЛОБАЛ-університетом (цей вуз уже співпрацює із семінарією в онлайн-форматі на рівні бакалавра Біблії і богослов’я), він має акредитацію у США і визнається у багатьох країнах світу.

     Однак диплом-дипломом, а головне у богословських вузах – це якість служіння і серце віддане Богу.

      «У одній із своїх статей Маршалл Сигал описав дев’ять критеріїв, по яким можна визначити рівень знань, які ми отримуємо, вивчаючи богослов’я, одна із них, – наближають ці знання нас до Бога чи ні. Такі знання, які мав Ісус Христос про Бога, не мав ніхто із людей на землі, але Христос проводив години у молитві й спілкування з Ним» – переконаний Василь Миколаєвич.

                   Тому звертаючись до студентів і докторантів він радить проводити особистий час із Богом у молитві: «Це принесе чимало користі, а саме – смирення, любов до ближнього і розуміння самого Бога. Нехай кожна богословська школа вчить студентів через знання наближатись до Бога якомога ближче!» – підкреслює служитель.

     Як ми уже зазначили, у цьому році ЄТС оголошуємо другий набір на докторську програму практичного богослов’я. Бажаючі можуть отримати детальну інформацію на сайті вузу: www.evangelts.org

    Із перших вуст
     Студенти-докторанти про освіту у ЄТС

     Петро Федорусь, академічний декан Біблійної школи в м. Слов’янськ Донецької обл. (до початку АТО):
                   • Праця освітян зобов’язує підвищувати свій професійний рівень. Навчатися на докторській програмі досить цікаво. Сам Христос сказав: «Досліджуйте Писання, бо ви сподіваєтеся через них мати життя вічне». У докторантурі хочу збагатитися знаннями особисто, а потім передати людям, бути більш ефективним у викладацькій діяльності.      

     Віталій Андрущакевич, пастор церков ХВЄ у м. Дрогобич та м. Стрій Львівської обл.:
                   • На докторантуру вступив тому, що хочу покращити свій рівень знань і надалі викладати богословські наукові дисципліни для віруючих людей. Вірю, що Бог готує велику кількість нових вчителів і євангелістів для служіння в Україні, а їм потрібні будуть поглиблені знання.

     Володимир Скрипник, пастор церкви ЄХБ м. Сміла Черкаської обл.:
                   • У своєму житті я часто стикався з проблемою непідготовленості служителів, тому люди у церквах нерідко достеменно не знають у що вірять і на що надіються. Не знають на якій підставі вони мають увійти в небо. Тверде і вичерпне обґрунтування своєї віри може дати небагато людей. Оскільки я завжди шукав відповіді на запитання що виникали, це спонукало мене навчатися. Спочатку закінчив бакалаврат, потім магістратуру, а тепер навчаюся в докторантурі. Мета – більше знати, краще викладати, навчаючи людей у церквах, молодь. Найбільше, що мене цікавить – це те, щоб люди знали Євангеліє, його суть, зміст, знали основи своєї віри та могли передати її іншим.

     Леонід Крутер, місія «Євреї за Ісуса»:
                   • Свого часу я закінчив ЄТС і тепер хочу підвищити рівень та отримати докторський ступінь. Місія «Євреї за Ісуса», в якій я служу, займається євангелізацією серед невіруючих євреїв, а щоб ефективно їм проповідувати, мені потрібно більше інформації, більше розуміння, як проповідувати говорити, щоб євреї із різних культурних і соціальних верств могли почути проповідь Євангелія, так би мовити, на їхній мові.

     Олександр Вальтер, служитель церкви ХВЄ у м. Майнц, Німеччина:
                   •  На докторську програму я вступив тому, що бачу великі перспективи у тому, щоб християнам, і також нехристиянам, доносити п?ятидесятницьке богослів?я. Сьогодні проблеми виникають у сфері взаємозв’язків між християнами різних деномінацій, тому важливо показати, що у нас багато спільного. А головна ціль, щоб істинність Євангелія викладалась правильно.

     Ігор Капустін, завідувач відділу освіти ЦХВЄУ у Запорізькій обл.:
                   •  Докторантура необхідна мені для кількох цілей. По-перше – дійсно потрібен новий рівень знань. По-друге, коли ці знання одержуєш, дуже важливо їх правильно застосувати, що приходить уже з досвідом. У ЄТС у цьому плані хороша підготовка.

     Павло Калоша, пастор церкви ХВЄ у смт. Дружне, Білорусь:
                   • Чому мені потрібна докторантура? Тому, що потрібно розвиватись, бути завжди готовим для того, щоб Бог використовував скрізь, де Йому потрібно. Я тут тому, що намагаюся бути готовим служити для Бога.

     Сніжана Григорович, завідувач відділу освіти ЦХВЄУ у Миколаївській обл.:
                   • На докторську програму я вступила із бажанням отримати більше знань для кваліфікованого служіння у тій сфері, в якій вже працюю. Це – можливість нових знайомств, можливість розвивати критичне мислення та знайти нові підходи і форми для свого служіння в області. Вірю, що навчання, яке ми тут проходимо, послужить благословінням не тільки для нас самих, але й насамперед для тих, кому ми служимо.

Попередня Учасники звітної конференції церков ХВЄ м. Києва узгодили план заходів на рік
Наступна Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко зустрівся з Уляною Супрун та підтримав концепцію реформ у медицині

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Російські та українські лідери церков в черговий раз задекларували готовність до діалогу

  11 вересня 2014 року столиці Норвегії, Осло відбувся міжконфесійний круглий стіл за участю релігійних лідерів України та Росії.  Метою діалогу ініційованого Норвезьким Біблійним Товариством…


Церкви в Європі

«Церкви нашого братерства в Італії ростуть і розвиваються» – єпископ Юрій Веремій

Єпископ Юрій Веремій, координатор діяльності громад УЦХВЄ у країнах Західної

Новини братерства

Відкрито четвертий набір до Міжнародної місіонерської школи

 З 1 червня по 21 серпня 2015 року стартує спільний проект Київського Біблійного інституту та місії «Світло для народів» (Швеція) – Міжнародна місіонерська школа. Вже вчетверте  молоді служителі Церкви християн віри євангельської України та зарубіжжя будуть здобувати освіту, мета якої…