Березень 22, 2013 0 509 Переглядів

Михайло Паночко: «Маємо зважати на дві сторони євроінтеграції»

 Нещодавній візит делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Брюсселю у черговий раз показав – на шляху євроінтеграції ще є перешкоди (насамперед у площині права та моралі), які належить подолати.

Старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко після повернення зі столиці Бельгії розповів про деталі зустрічі представників ВРЦіРО із єврокомісаром з питань розширення і політики добросусідства Штефан Фюле. Високопосадовець відзначив, що із делегацією релігійних діячів такого рівня зустрівся вперше. А також зазначив, що люди, які признають над собою владу Божу, є особливими, бо вони мають почуття відповідальності. Тому єврокомісар висловив зацікавленість думкою учасників делегації щодо інтеграції нашої країни в Євросоюз.
– Від імені християнських церков виступив предстоятель УПЦ КП, Патріарх Філарет, який висловив думку про те, що прагнення українського народу сьогодні не Схід, не Митний союз, а Євросоюз, – розповідає Михайло Паночко. – Людям подобаються європейські цінності щодо правосуддя, економічного добробуту і свобод. Але є речі, які нас насторожують, і стосується вони питань моралі (мається на увазі визнання одностатевих шлюбів). Ми не можемо погодитися з тим, що Європа, яка побудована на християнських цінностях таких як чесність, справедливість, віра, порядність, милосердя, доброта, свобода, сьогодні поволі ці цінності відкидає.
Штефан Фюле відповів, що у плані моралі йому також подобається не все те, що відбувається в країнах Євросоюзу. З іншого боку зазначив, що має інформацію про чергові приклади так званого вибіркового правосуддя в Україні. Тому висловив свою стривоженість порушенням прав людей у нашій країні. За словами єврокомісара, його прагнення, щоб Україна стала не просто асоційованим членом, а дійсним членом Євросоюзу. Однак приклади вибіркового правосуддя насторожують і це може стати перешкодою подальшій євроінтеграції.
На зустрічі також виступили  головний рабин України Яків Дов Блайх та Глава УГКЦ Святослав (Шевчук).
Роздуми Михайла Паночка щодо моральних метаморфоз, які відбуваються нині у країнах Європейського Союзу читайте у рубриці БЛОГИ

Folder Gallery Error: Unable to find the directory wp-content/uploads/images/stories//news/2013/616а.Попередня Завершилися третя сесія полтавських семінаристів
Наступна Бродить привид по Європі. Ще одного «ізму»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«Молитва – це покривало любові» Репортаж з обласної сестринської конференції на Дніпроперовщині

   28 червня в Дніпропетровську в церкві ХВЄ «Віфанія» відбулася жіноча конференція. На зустріч з’їхалися сестри з майже усіх церков Дніпропетровської області. Понад 200 учасниць мали нагоду почути багато важливої інформації, сильні та вражаючи свідчення про силу молитви.

Відділ сестринського служіння

«Обновлення в силі» – під таким гаслом пройшла сестринська конференція у Запоріжжі

«А ті, хто надію складає на Господа, силу відновлять, крила

Новини братерства

Команда українських богословів взяла учаcть у науковій конференції у Вільнюсі

   «Реформація: історія та сучасність» – під такою назвою 24–25 квітня 2015 року в м. Вільнюс (Литва) пройшла Міжнародна науково-практична конференція.