Червень 22, 2015 0 928 Переглядів

У день Фестивалю надії на найбільший стадіон Львова прийшло близько сорока тисяч людей (репортаж)

     Відкритий для світу, дружній для людей Львів зустрів Фестиваль надії за участю Франкліна Ґрема. Найосвітленіший в Україні стадіон «Арена Львів» 20 червня був переповнений – близько сорока тисяч людей відвідали найочікуванішу християнську подію року. 600 автобусів та чотири поїзди привезли гостей з різних куточків західної України. Відгукнулись на запрошення і львів’яни на чолі з міським головою Андрієм Садовим.

     Сергій Яблоцький з Рівного розповів, що він вже вдруге на такому заході – був 2007-го у Києві. «Фестиваль надії – це показова подія для християнства. Бо показує, що віруючі – радісні люди, які живуть з надією. Це потужний концентрат прекрасних емоцій, коли дивишся на усіх цих людей, які прийшли на стадіон».

     Музична програма

     Все, що відбувалося на сцені, – яскраве, змістовне і насичене. Цьому є безапеляційні докази. Об’єднаний хор у 2800 голосів і півтисячі інструментів у симфонічному та духовому оркестрах. До того ж – інструментальний дует джазового піаніста Хантлі Брауна з Ямайки та ректора Тбіліської державної консерваторії саксофоніста Резо Кікнадзе. До них долучився один із найшвидших у світі гітаристів, ковбой Денніс Агаджанян.

     Співали також всесвітньо відомі майстри вокалу Mansound (Київ), дует Джона і Анни Барбур, Патліс Бенд (Білорусь), Дарина Кочанжі (Одеса), Брія Блессінг (Львів) і Анна Поночевна (Київ). Всі вони разом зустрілися на сцені Фестивалю надії. Особливою родзинкою став сольний концерт Майкла Вітакера Сміта, багаторазового володаря премій Grammy та Dove.

     Почесні гості

1105_5     Міжнародний фестиваль надії відбувався за підтримки Львівської міської ради і особисто мера Андрія Садового. Міський голова звернувся до земляків та гостей: «Дуже тішуся, тому що серед нас – Ісус Христос, і ми зібралися для слави Його. Я прошу всіх про щиру молитву за мир в Україні, моліться за те, щоб Бог наповнив людські серця любов’ю. Важливо, щоб ми пам’ятали, що є десять Божих заповідей. Будемо жити за ними – будемо щасливі».

     Голова Всеукраїнського союзу церков ЄХБ Валерій Антонюк молився, «щоби слово правди проголошувалося і всяка неправда була переможена істиною».

     Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко, вітаючи учасників сказав: «Попри негаразди, які ми переживаємо, незважаючи на тривожні чутки зі східної України та економічні проблеми, – сьогодні день спасіння! Ми живемо в останні дні, і кожен, хто покличе ім’я Господнє, спасеться. Центральна тема нашого фестивалю – спасіння душі. Людська душа – найцінніша у світі, і у ній хочуть жити різні «квартиранти». Сьогодні буде запропонована нам наймудріша у світі ідея, що успішно крокує по планеті Земля та міняє людські серця – про Рятівника нашого Христа! Він має владу прощати гріхи та дає надію у наш неспокійний вік. Кожен, незалежно від соціального стану, від нашої освіти чи мови, – може спастись. Це право здобув на Голгофі Ісус Христос», – наголосив старший єпископ.

     Слово про надію

          З головним посланням фестивалю до десятків тисяч людей на стадіоні звернувся Франклін Ґрем, президент Євангелістської асоціації Біллі Ґрема і благодійної організації «Сумка самаритянина». На його правій руці майоріла плетена жовто-блакитна стрічка – під колір українського прапору. «Якщо ти нічого не запам’ятаєш сьогодні, то запам’ятай одне, що БОГ любить тебе! Бог ЛЮБИТЬ тебе! Бог любить ТЕБЕ!» – проголосив головний гість Фестивалю надії. Він ілюстрував це відомою біблійною історією – притчею про блудного сина.

     «Якщо ти думаєш, що шостий айфон або новенький автомобіль зробить тебе щасливим, ти помиляєшся! Людина шукає цілі і значення для свого життя, і Бог хоче дати тобі мир і радість, вічне життя. Гріх – це бар’єр між тобою і Богом. Коли ти говориш неправду – це гріх, крадіжка – це гріх, перелюб – це є гріх, будь-які статеві стосунки поза шлюбом – гріх. Бог любить тебе і бажає простити твої гріхи. Ісус сказав: «Я дорога і правда і життя. Немає іншого шляху до Бога як через Ісуса Христа», – констатував Франклін Ґрем.

     Радісні сльози

 1105_4    Ще з попередньої ночі небо було захмарене, у Львові йшов дощ. Не переставало небо плакати і протягом суботнього дня. Але за півгодини до початку Міжнародного фестивалю надії визирнуло сонце, зігріваючи людей, які заповнили ряди «Арени Львів». Бог почув молитви Своїх дітей про добру погоду, і жодної дощової сльози не пролилося до пізнього вечора.

     А от людські сльози лилися – сльози каяття. Коли проповідник закликав до смирення і розкаяння перед Богом, спочатку окремі особи, а згодом великі людські струмки попрямували до сцени. Дехто поділився своїми враженнями.

     «Я приїхав сюди разом з друзями і разом з ними вирішив покаятися. Були спочатку такі вагання: йти чи не йти. Але я все таки вийшов до сцени для молитви і вірю, що Бог прийняв нас. Про Фестиваль надії багато говорили. Я ходив до церкви, але ще не каявся. А тому відчував порожнечу всередині. А зараз я прийняв Христа, і мені так легко на душі. Можна сказати, як на сьомому небі», – не стримує емоцій Орест Кушнір із села Карів, що на Львівщині.

     1105_2Долучається до нього Ірина Романюк з Коломиї: «Я чотири рази вагалася, йти чи не йти каятися, але я все таки вийшла і я задоволена. У проповіді мене торкнулося все до глибини душі».

     Ростислав Ошита із Жовкви заявляє категорично: «Я, мабуть, приїхав знайти Ісуса Христа, і я Його знайшов-таки. Багато моїх друзів планували їхати. І я вирішив долучитися, знав, що буде цікаво. Але я не планував такий кінець, що я покаюся. У мене склалося таке враження, що в проповіді йдеться саме про мене, що саме я – людина, яка має спуститися із сектору донизу і покаятися. Я знайшов те, що шукав. Цей день не пройшов даремно».

     Євангелістська асоціація Біллі Ґрема цього року проводить Фестивалі надії у восьми країнах. Попередній такий захід в Україні за участю Франкліна Ґрема відбувався 2007 року у Києві на Олімпійському стадіоні. 

     Прес-служба Міжнародного фестивалю надії

Попередня Михайло Паночко: «Просвітницька роль Церкви»
Наступна Учасниці Всеукраїнської жіночої конференції ЦХВЄУ звернулися до Президента з проханням оголосити День всенародного покаяння

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Михайло Паночко виступив з доповіддю на круглому столі до річниці хрещення Київської Русі

       23 липня представники влади, духовенства та науковці столиці зібралися за круглим столом з нагоди відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Під час заходу йшлося про вплив християнства на розвиток і роль церкви у становленні українського суспільства, формування інституту сім’ї.

Новини братерства

Михайло Паночко зустрівся з українськими філософами та релігієзнавцями

          На запрошення керівництва Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України старший єпископ  ЦХВЄУ Михайло Паночко 17 травня 2013 зустрівся з колективом Інституту. Адже науковці завжди мають інтерес щодо  стану, тенденцій та розвитку п’ятидесятницького руху в Україні та загалом в світі.

Новини братерства

Пам’ятайтe наставників ваших: співчуття родині пресвітера Лановецького району Євгенія Захарука

28 червня 2020 року перейшов до вічних осель  пресвітер Лановецького