Листопад 27, 2013 0 929 Переглядів

ІІ Всеукраїнський форум сім’ї: Резолюція представила стратегію захисту родинних цінностей

     15 листопада у Києві відбувся ІІ Всеукраїнський форум сім’ї. У міському будинку вчителя зібралися представники українських церков, науковці, громадські та політичні діячі, щоб обговорити стратегію порятунку традиційної родини.

     На думку учасників форуму українська сім’я переживає сьогодні кризу цінностей: такі поняття як громадянський шлюб, одностатеві стосунки, відмова від новонароджених дітей, раннє сексуальне життя молоді, «партнер на одну ніч» уже не є чимось винятковим.Тому, метою форуму, організатором якого виступив Всеукраїнський громадський рух «Україна за сім’ю», став захист та зміцнення інституту сім’ї.

     Згадані проблеми звучали під час панельної дискусії, участь в якій взяли священнослужителі християнських Церков, освітяни, громадські й політичні діячі. Зокрема до діалогу долучились голова синодального відділу в справах сім’ї УПЦ єпископ Пантелеймон, керівник Відділу соціальних питань УГКЦ Андрій Нагірняк та Президент Всеукраїнського союзу об’єднань Євангельських Християн Баптистів В’ячеслав Нестерук.

     Науковці і освітяни у своїй дискусії зазначили про необхідність створення навчальних програм духовно-морального аспекту. Представники громадянського суспільства говорили про те, що сімейні цінності треба доносити до суспільства яскраво, привабливо та ефективно – це те, в що варто вкладати кошти і сили. Політики, у свою чергу, під час дискусії дійшли спільної думки, що церква у цій сфері може зробити значно більше, аніж державні мужі.

     Після обіду робота проводилася в секціях, метою яких було спланувати реальні заходи  для збереження сімейних цінностей в Україні.Секції пройшли за напрямками: церква за сім’ю, освіта за сім’ю, громадянське суспільство за сім’ю, ЗМІ, інформаційна політика та державна сімейна політика.

     Коментуючи результати роботи форуму, завідувач відділу освіти ЦХВЄУ Віктор Вознюк, один із ведучих секції «Освіта за сім’ю», сказав: «Я був учасником першого форуму сім’ї у2012 році, тоді ми стартували з того, що просто озвучували сімейну проблематику на всеукраїнському рівні. Сьогодні ми маємо вже другий форум. Окрім того, що тема сімейної кризи знову звучить, мікрофон і суспільство слухає діалог (це завжди має вплив), ми налаштовані також щось реально змінювати, підготувавши стратегію дій.Мені здається, що це просто Божий знак, що ми маємо добрий час діяти, щоб не втратити найбільш яскравий і потужний вогник, найменшу клітину суспільства – сім’ю. Суспільство, яке втрачає сімейні цінності, незалежно від політичного вектору, приречене на крах. Біблійні ж принципи, що їх пропагує форум, уберігають сім’ю від засилля гріха та інших руйнівних речей». Сімейний форум відвідали понад п’ятдесят представників церков ХВЄ України.

     Голова Всеукраїнського громадського руху «Україна за сім’ю» Павло Унгурян у свою чергу зазначив: «ООН проголосила 2014 рік «Міжнародним роком сім’ї» тож нам, українцям, також потрібно об’єднати свої зусилля в Національному громадському русі «Україна за сім’ю» з метою відстоювання інтересів української сім’ї». Він закликав Всеукраїнську раду церков оголосити 2014 рік «Роком сім’ї».

     Закінчився форум привітанням від Всесвітнього форуму сім’ї та прийняттям Резолюції ІІ Всеукраїнського форуму сім’ї.

Попередня Конференція соціального служіння: «Продовжуй рости, попри тиск обставин»
Наступна Дитячі євангелізаційні проекти - 2013 рік (фотозвіт)

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Міжконфесійна молитва за єдність християн відбулася у Києві

25 січня підтримуючи ініціативу Тижня молитов за єдність християн Церква християн віри євангельської України запросила священнослужителів та вірних різних конфесій до храму київської церкви «Філадельфія» (Голосіївська, 57).

Новини братерства

Молодь Житомирщини, Чернігівщини та Київщини збагатилася Словом на міжобласній конференції

      31 жовтня в Коростені у приміщенні Семінарії Практичного Богослов’я відбулась молодіжна конференція церков ХВЄ центрального регіону. Учасниками конференції стали понад 150 молодих християн, які з’їхались для того, щоб провести цей день в спільності, поклонінні Богу та навчанні.

Новини братерства

Международный Конгресс ХВЕ: день третий. Благодарим, за дары Твои, Господи!

 ЛЬВОВ, 12 октября 2013 г. Иванас Шкулис, первый заместитель Епископа Союза ХВЕ Литвы представляя для участников Конгресса тему «Дары Святого Духа», поделился…