Листопад 20, 2015 0 457 Переглядів

«Церкву започаткували двоє сестер, які в 30-ті роки повернулися з еміграції»

     Словом ділився старший пресвітер Тернопільського обласного об’єднання церков ХВЄ Віталій Яцюк, старший пастор  «Церкви на Квітовій», єпископ Володимир Терещенко, а також  старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко.

     Згадуючи про історію громади, служителі розповіли: «Нашу церкву започаткували дві сестри, які в 30-ті роки минулого століття повернулися з еміграції. У свій час, шукаючи кращої долі, вони переїхали до США, де зустріли віруючих і прийняли Ісуса Христа як свого Спасителя. А невдовзі прийняли рішення повернутися на Батьківщину. Проповідь двох простих жінок мала силу, церва почала стрімко рости, і вже наприкінці війни нараховувала близько  350 членів». За радянських  часів віруючі зазнали немало утисків, та пройшли той період гідно. Сьогодні церква має гарний молитовний будинок. Із її рядів вийшло чимало служителів, пасторів, які роз’їхалися по світу. Під час свята, віряни щиро прославили Господа за пройдений шлях.

     Схожа історія і у церкви села Гнилиці, Підволочиського району тієї ж Тернопільської області. Того ж дня,  25 жовтня, ця церква святкувала своє 90-ліття з часу заснування. Під час служіння згадували перших служителів, які несли Слово Боже в селі, та як починалася церква: зібрання проводили по хатах, за радянських часів не раз доводилося переховуватись, адже віруючих штрафували, відбирали землю і господарство, погрожували…  Сьогодні ж для світла Божого у селі немає перешкод. Привітати громаду з її солідною датою прийшов голова Гнилицької сільської ради, який схвально відгукнувся про громаду п’ятидесятників, наголосивши, що вона робить  чимало добрих справ селі.

     Обом сільським церквам від імені братерства Михайло Паночко подарував великі настільні Біблії,  а обласний пресвітер – чаші для проведення спомину смерті Господньої.

1172_1
1172_2

Попередня Комітет МАХВЄ вирішив провести Світовий конгрес християн віри євангельської у 2016 року в Україні
Наступна Журнал «Благовісник»

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

14 жовтня у Луцьку відбувся форум «Час професіоналів»

Сучасне суспільство цінує професіоналів та довіряє їм. У цьому велика можливість та великий виклик для християн, які у цьому році святкують 500-річчя Реформації. Отже саме Реформація зробила можливим…

Новини регіонів

Найдорожче – це увага

    3 грудня, в Міжнародний день інвалідів у місті Пирятин Полтавської області віруючі церкви ХВЄ разом з працівниками Територіального центру соціального обслуговування одиноких малозабезпечених пенсіонерів та інвалідів відвідали немічних жителів свого міста.

Новини регіонів

Дитячий табір на Закарпатті

 З 1 по 7 липня, на базі церкви села Ком’яти Закарпатської області (пастор Юрій Попович), пройшов дитячий табір для сільських дітей.