Січень 25, 2019 2 2332 Переглядів

Церква долучилася до публікації шкільного підручника з «Християнської етики»

21 січня, у соціальному центрі церкви «Філадельфія» у м. Києві, відбулася презентація підручника для учнів 7 класу «Християнська етика в українській культурі. Мир, злагода та спільна праця».

На представлення нового підручника зібрались директори та вчителі столичних шкіл. Модератором зустрічі стала одна з авторок книги, педагог з багатолітнім досвідом, відмінник освіти України Галина Красікова (її співавторки – професор Ірина Сіданіч та науковець Наталія Красікова). Педагоги говорили про те, наскільки актуальною сьогодні є підготовка матеріалів духовно-морального виховання школярів. Багато з вчителів на власному досвіді переконані, що неможна втрачати час, зволікаючи із  формуванням правильних цінностей у дітей, інакше можна втратити покоління.

Підтримав цю думку і старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, який долучився до редагування  нового підручника. У своєму зверненні до педагогів він зробив наголос не стільки на християнській етиці, скільки на необхідності вивчення Біблії у навчальних закладах. Адже Біблія не лише відкриває історію єврейського  народу і світу загалом,  вона потужно впливає на духовно-моральне виховання.

«У Біблії є маса місць, які свідчать про її цінність. На основі 1 Псалму я постарався донести вчителям який успіх, щастя, дає Боже Слово, коли ми про нього думаємо і на ньому будуємо наше життя, –  розповідає  Михайло Степанович. – Про таких людей сказано: «І буде він як дерево, посаджене біля води, що приносить свій плід вчасно, і листя якого не в’яне, і у всьому, що він не робить, досягне успіхів».

Також старший єпископ навів приклади успішних країн, які свого часу довірилися біблійним цінностям – Велика Британія, Сполучені Штати, Південна Корея. Там, де люди поставили законодавство на принципи Слова Божого, суспільство починало прогресувати. Михайло Степанович висловився за те, щоб у школах уже з перших  класів діти могли знайомитися з Книгою Книг.

Результати презентації надихнули педагогів до дії. Директори окремих шкіл запросили Михайла Паночка виступити перед своїм педагогічним колективом.

Предмет  «Християнська етика» у школах  викладають як факультатив, і вчителі роблять це здебільшого із власної ініціативи. Держава ж на такі видання (підручник вийшов під грифом Міносвіти) виділяє  надто мало коштів.   Авторки змушені  були шукати благодійників, готових пожертвувати кошти на добру справу. Перший наклад у 1000 екземплярів було надруковано на кошти УЦХВЄ.

Попередня День Соборності України 22 січня 2012 р.
Наступна Релігійні діячі України закликали звільнити полонених українців та інших бранців Кремля

Вам також може сподобатися

Новини

«Ці кадри вкотре переконують, що діти мають жити й виховуватись у сім’ї» – Михайло Паночко

Вийшов документальний фільм про життя дітей в інтернатах – правда

Новини

Рада Церков оголосила 25 березня Днем загальної молитви та посту за Україну

Заклик Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до загальної молитви і

Новини

Місіонерська школа «Глобальне партнерство» презентувала свою діяльність

17 лютого 2019 року в с. Скригалівці, що у Фастівському районі на Київщині відбулася конференція-презентація місіонерської школи та місії «Глобальне партнерство».