25 Грудня, 2017 3 4819 Переглядів

ЯК МИ СВЯТКУЄМО РІЗДВО? ДЛЯ КОГО ЦЕ СВЯТО?

Якщо нашим дітям задати запитання: ЧОМУ ТОБІ ПОДОБАЄТЬСЯ РІЗДВО? То вони напевно скажуть: ТОМУ ЩО ДАРУЮТЬ ПОДАРУНКИ.

То ми святкуємо наш День народження і наших дітей, чи все ж таки це День народження Ісуса?

Кожен з нас упродовж року має свій День народження і отримує подарунки. То чому ж ми на День народження Ісуса отримуємо так само подарунки? Це ж не наш День народження!

Як ви думаєте: ЩО Б ПОТІШИЛО СЕРЦЕ ІСУСА В ДЕНЬ ЙОГО РІЗДВА?

Один батько з багатодітної сім’ї задав це запитання своїм дітям, і вони одразу відповіли, що Ісус був би задоволеним, якщо б ми вручили подарунки іншим дітям, які мають в цьому потребу (більшу, аніж ми). І дорослим так само на Різдво можна щось подарувати. Але головне в цьому те, що важливо подарувати зі свого скарбу, зі своїх речей, фінансів! Щоб дитина відкладала упродовж року кошти зі сніданків, чи коштів на морозиво, не тільки собі на новий гаджет, а на різдвяний подарунок Ісусу.

* * *

Рік за роком у нас і наших дітей назбирується багато подарунків, речей, якими вони практично не користуються. Складається враження, що наші діти хочуть щораз чогось нового: нових іграшок, подарунків… Так само й ми, дорослі, стаємо споживачами, очікуючи, що хтось потурбується і вручить нам і нашим дітям подарунки. Бо ми ж бідні, нехай потурбуються про нас християни Заходу, бо вони мають кращий матеріальний стан. Упродовж останніх років багато наших церков отримують ящики з ретельно упакованими різдвяними подарунками місії «Сумка Самарянина», і ми їх будемо вручати нужденним дітям (і своїм також). Але це не наша заслуга і не наша праця, хтось за кордоном відклав кошти, дбайливо склав ту коробочку, навіть вітальну листівочку вклав. Ті діти і сім’ї привчені змалку жертвувати, а ми привчені приймати. Це катастрофа, це поразка!!! Ні батьки, ні вчителі недільних шкіл не навчили дарувати іншим подарунки зі свого.

* * *

А якщо нам, батькам, запропонувати дітям поділитися своїми речами з іншими дітками? Не впевнений, що вони охоче одразу сприймуть цю пропозицію, якщо раніше ніколи не ділилися своїми кращими іграшками.  Але якщо в подробицях їм пояснити (навіщо це потрібно зробити), то діти зрозуміють і погодяться.

Ісус Христос зробив найкращий подарунок для кожного з нас: віддав Самого Себе в жертву! То як же ми повинні бути вдячними Йому за це! Тим більше у нас повинно виникати щире бажання якимсь чином віддячити Йому. Тому в кожного з нас упродовж різдвяних і новорічних свят є унікальна можливість зробити свято Різдва приємним не тільки для себе і своїх дітей, а й для інших дітей і дорослих. І це буде в першу чергу приємністю для Самого Господа Ісуса. Якщо ми послужимо нужденним людям своїм щирим і жертвенним вчинком, тоді Свято Різдва Христового буде таким, як хотів би цього наш Спаситель.

Головний суттєвий плюс цієї справи: таким чином ми можемо заохотити своїх дітей бути жертвенними, навчити їх на практиці любові Христової до інших.

* * *

Ми робимо подарунки своїм дітям, турбуємося ними, і думаємо, що вони зрозуміють у чому сутність Свята Різдва. Це насправді не так. Ми думаємо, що вони, бачачи нашу допомогу їм, зрозуміють, що і їм треба допомагати іншим. Нажаль, це не так. Цьому треба ретельно навчати, спонукуючи їх жертвувати іншим вже сьогодні. Нашу ж увагу і любов до них (наші подарунки їм) вони сприймають як те, що по праву належить їм. НАШІ ДІТИ ТІЛЬКИ ТОДІ ГІДНО ОЦІНЯТЬ НАШУ ЖЕРТВУ ЇМ, КОЛИ ВОНИ САМІ ПОЧНУТЬ ДОПОМАГАТИ ІНШИМ.

* * *

Отож, знайдіть час для своїх дітей і поясніть їм сутність Свята Різдва, і що їм треба робити в ці святкові дні. Задайте їм ці запитання: що вони можуть зробити для того, щоб на День народження Ісуса зробити Йому подарунок? Вашими бесідами постараймося закарбувати в свідомості наших дітей, що це Свято не є святом тільки для нас, а й для Господа Ісуса Христа, відповідно – для служіння ближньому. Важливо, щоб у їхній свідомості сформувалася думка, щоб на Різдво Христове вони чекали не тільки подарунок для себе, а в першу чергу щиро бажали зробити подарунок (свято Різдва) комусь іншому.

ВИСНОВОК

Для тебе радість Різдва:

 1) ти чекаєш подарунок (посилку) від когось?

2) для тебе радість, коли ти можеш зробити подарунок зі свого скарбу ближньому?

Оберімо другий варіант і зробімо це постійною традицією для себе і своїх дітей. Доки не пізно, доки ще діти маленькі, стануть більшими – буде пізно.

Геннадій Андросов

Попередня Євангелізаційна газета «Жива надія» – 2018 рік
Наступна Цього року Різдво офіційно святкуватимуть також 25 грудня

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини

На  Донеччині відкрився «Life центр» для жінок, які опинилися у важких життєвих обставинах

За підтримки церкви «Благодать» у м. Покровську, що на Донеччині,

Новини регіонів