Грудень 25, 2017 3 1595 Переглядів

ЯК МИ СВЯТКУЄМО РІЗДВО? ДЛЯ КОГО ЦЕ СВЯТО?

Якщо нашим дітям задати запитання: ЧОМУ ТОБІ ПОДОБАЄТЬСЯ РІЗДВО? То вони напевно скажуть: ТОМУ ЩО ДАРУЮТЬ ПОДАРУНКИ.

То ми святкуємо наш День народження і наших дітей, чи все ж таки це День народження Ісуса?

Кожен з нас упродовж року має свій День народження і отримує подарунки. То чому ж ми на День народження Ісуса отримуємо так само подарунки? Це ж не наш День народження!

Як ви думаєте: ЩО Б ПОТІШИЛО СЕРЦЕ ІСУСА В ДЕНЬ ЙОГО РІЗДВА?

Один батько з багатодітної сім’ї задав це запитання своїм дітям, і вони одразу відповіли, що Ісус був би задоволеним, якщо б ми вручили подарунки іншим дітям, які мають в цьому потребу (більшу, аніж ми). І дорослим так само на Різдво можна щось подарувати. Але головне в цьому те, що важливо подарувати зі свого скарбу, зі своїх речей, фінансів! Щоб дитина відкладала упродовж року кошти зі сніданків, чи коштів на морозиво, не тільки собі на новий гаджет, а на різдвяний подарунок Ісусу.

* * *

Рік за роком у нас і наших дітей назбирується багато подарунків, речей, якими вони практично не користуються. Складається враження, що наші діти хочуть щораз чогось нового: нових іграшок, подарунків… Так само й ми, дорослі, стаємо споживачами, очікуючи, що хтось потурбується і вручить нам і нашим дітям подарунки. Бо ми ж бідні, нехай потурбуються про нас християни Заходу, бо вони мають кращий матеріальний стан. Упродовж останніх років багато наших церков отримують ящики з ретельно упакованими різдвяними подарунками місії «Сумка Самарянина», і ми їх будемо вручати нужденним дітям (і своїм також). Але це не наша заслуга і не наша праця, хтось за кордоном відклав кошти, дбайливо склав ту коробочку, навіть вітальну листівочку вклав. Ті діти і сім’ї привчені змалку жертвувати, а ми привчені приймати. Це катастрофа, це поразка!!! Ні батьки, ні вчителі недільних шкіл не навчили дарувати іншим подарунки зі свого.

* * *

А якщо нам, батькам, запропонувати дітям поділитися своїми речами з іншими дітками? Не впевнений, що вони охоче одразу сприймуть цю пропозицію, якщо раніше ніколи не ділилися своїми кращими іграшками.  Але якщо в подробицях їм пояснити (навіщо це потрібно зробити), то діти зрозуміють і погодяться.

Ісус Христос зробив найкращий подарунок для кожного з нас: віддав Самого Себе в жертву! То як же ми повинні бути вдячними Йому за це! Тим більше у нас повинно виникати щире бажання якимсь чином віддячити Йому. Тому в кожного з нас упродовж різдвяних і новорічних свят є унікальна можливість зробити свято Різдва приємним не тільки для себе і своїх дітей, а й для інших дітей і дорослих. І це буде в першу чергу приємністю для Самого Господа Ісуса. Якщо ми послужимо нужденним людям своїм щирим і жертвенним вчинком, тоді Свято Різдва Христового буде таким, як хотів би цього наш Спаситель.

Головний суттєвий плюс цієї справи: таким чином ми можемо заохотити своїх дітей бути жертвенними, навчити їх на практиці любові Христової до інших.

* * *

Ми робимо подарунки своїм дітям, турбуємося ними, і думаємо, що вони зрозуміють у чому сутність Свята Різдва. Це насправді не так. Ми думаємо, що вони, бачачи нашу допомогу їм, зрозуміють, що і їм треба допомагати іншим. Нажаль, це не так. Цьому треба ретельно навчати, спонукуючи їх жертвувати іншим вже сьогодні. Нашу ж увагу і любов до них (наші подарунки їм) вони сприймають як те, що по праву належить їм. НАШІ ДІТИ ТІЛЬКИ ТОДІ ГІДНО ОЦІНЯТЬ НАШУ ЖЕРТВУ ЇМ, КОЛИ ВОНИ САМІ ПОЧНУТЬ ДОПОМАГАТИ ІНШИМ.

* * *

Отож, знайдіть час для своїх дітей і поясніть їм сутність Свята Різдва, і що їм треба робити в ці святкові дні. Задайте їм ці запитання: що вони можуть зробити для того, щоб на День народження Ісуса зробити Йому подарунок? Вашими бесідами постараймося закарбувати в свідомості наших дітей, що це Свято не є святом тільки для нас, а й для Господа Ісуса Христа, відповідно – для служіння ближньому. Важливо, щоб у їхній свідомості сформувалася думка, щоб на Різдво Христове вони чекали не тільки подарунок для себе, а в першу чергу щиро бажали зробити подарунок (свято Різдва) комусь іншому.

ВИСНОВОК

Для тебе радість Різдва:

 1) ти чекаєш подарунок (посилку) від когось?

2) для тебе радість, коли ти можеш зробити подарунок зі свого скарбу ближньому?

Оберімо другий варіант і зробімо це постійною традицією для себе і своїх дітей. Доки не пізно, доки ще діти маленькі, стануть більшими – буде пізно.

Геннадій Андросов

Попередня Євангелізаційна газета «Жива надія» – 2018 рік
Наступна Цього року Різдво офіційно святкуватимуть також 25 грудня

Вам також може сподобатися

Новини

Служителі різних регіонів України об’єднали зусилля навколо проекту «Допоможемо вижити»

      14 лютого на базі церкви «Філадельфія» пройшла зустріч регіональних керівників

Новини

Долучайтеся до всеукраїнського переписування Біблії

У рамках відзначення Року Божого Слова Українське Біблійне Товариство запрошує

Новини братерства

Викрито фейк про луцьку «Церкву Христа Спасителя»

13 квітня 2020 року відбулася інформаційна атака на найбільшу п’ятидесятницьку