Листопад 23, 2017 1 2324 Переглядів

Як переоформити Дім молитви з фізичної особи на юридичну?

Свого часу наша церква купила будівлю, оформила її на фізичну особу і постійно використовувала приміщення як Дім молитви для проведення богослужінь. Наразі постала необхідність «переписати» майно з фізичної особи на церкву, як це можна зробити?

     Пастор церкви, Волинська обл.

– Відповідно до статті 18 Закону України «Про свободу совісті релігійні організації» визначено, що «Релігійні організації володіють, користуються і розпоряджаються майном, яке належить їм на праві власності. У власності релігійних організацій можуть бути будівлі, предмети культу, …транспорт, кошти та інше майно, необхідне для забезпечення їх діяльності. Релігійні організації мають право власності на майно, придбане або створене ними за рахунок власних коштів, пожертвуване громадянами, організаціями або передане державою, а також придбане на інших підставах, передбачених законом».

Отже, на відміну від пострадянського законодавства, чинне законодавство України дозволяє набувати право власності помісним церквам на нерухоме майно, а також на земельні ділянки.

Також слід зазначити, що питання укладання будь-яких офіційних договорів (правочинів) Помісною церквою можливе лише, якщо громада зареєстрована як юридична особа згідно з Цивільним кодексом України та Законами України «Про свободу совісті релігійні організації» і «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і громадських формувань».

Отже, вирішення питання переоформлення права власності з фізичної особи на помісну церкву можливо шляхом укладання відповідних договорів (дарування, купівлі-продажу, пожертви тощо) у приватного чи державного нотаріуса.

Для здійснення правочину від фізичної особи необхідно:

  1. Надати паспорт та ідентифікаційний код, а також потрібна згода чоловіка (жінки), якщо особа перебуває у шлюбі;
  2. Мати право власності на будівлю (приміщення), а також земельну ділянку.
  3. Мати технічний паспорт на будівлю (приміщення);
  4. Замовити оцінку майна у незалежного експерта на будівлю (приміщення), що планується передати, а також на земельну ділянку;
  5. Замовити витяг з державного земельного кадастру на земельну ділянку;
  6. Сплатити державне мито (1%), а також нотаріальні послуги.

     Для здійснення правочину від помісної церкви необхідно:

  1. Оформити протокол загальних зборів членів помісної церкви про прийняття від фізичної особи майна;
  2. Оформити на бланку помісної церкви Довіреність на особу, яка буде представляти помісну церкву під час укладання правочину в нотаріуса.
  3. Надати нотаріусу правовстановлюючі документи помісної церкви: статут, свідоцтво про державну реєстрацію, копію наказу про призначення пастором (пресвітером).
Попередня Жінка в сім’ї та служінні
Наступна Євангельські церкви підсумували роботу за рік Реформації - репортаж з урочистого Форуму

Вам також може сподобатися

Юридична консультація
Юридична консультація

Неприбуткова організація здає приміщення в оренду

Підкажіть, чи має право неприбуткова організація здавати приміщення в оренду?

Юридична консультація

Як оформити альтернативну службу?

Відповідає  юрист УЦХВЄ Олександр Йовжій: Legalce@gmail.com, тел. 098-311-30-94      Моєму