Грудень 6, 2017 0 1132 Переглядів

Ярл Пейсті. Перший Євангельський голос на російськомовному радіо

8 березня 2010 року на 90 році життя відійшов у вічність Ярл Миколайович Пейсті. Віруючі всього світу чудово знають цього проповідника, який протягом багатьох років входив у їх домівки з євангельською вісткою на хвилях заснованого ним Російського християнського радіо. Багато хто пам’ятає також звукозапис Нового Заповіту, озвучений його голосом з приємним та незабутнім тембром.

Батько Ярла Микола Іванович Пейсті почав своє служіння у Петрограді незадовго до революції. Та згодом за християнську діяльність він був висланий у Фінляндію. Після Жовтневої революції проповідник повернувся в охоплену громадянською війною Росію вже з сім’єю. У складних умовах він трудився для Господа, організовуючи християнські общини.

Ярл народився в Усурійську в 1920 році. Згодом вони з батьками переїхали у Харбін, що в Маньчжурії. Коли у 1927 році в країні почалися репресії проти релігійних діячів, сім’я Пейсті повернулася у Фінляндію, а згодом виїхала в Америку. Потім з Америки вони знову повертаються в Маньчжурію для євангелізаційної праці серед російського населення. І саме тут 7 січня 1935 року 14-річний Ярл віддає своє серце Господу.

Згодом Ярл вступає в Національний біблійний інститут у США, який закінчує у 1943 році. Після рукопокладення на пасторське служіння він три роки служить у церкві й одночасно закінчує Нью-Йоркський університет.

У 40-их роках з’явилася можливість транслювати християнські передачі, і Микола Іванович разом з сином були одними з перших, хто скористався можливістю звернутися до російського народу через радіо. Ці програми вперше прозвучали з міста Кіто в Еквадорі. У 1946 році батько з сином починають транслювати ці програми російською мовою. А у 1947 році після передчасної смерті батька Ярл Миколайович очолив радіослужіння. Протягом семи років він працює у російському відділенні Транс-світового радіо, де щотижня готує євангельські програми російською мовою.

З 60-их до 80-их років транслювання в СРСР велося з короткохвильових передатчиків, розташованих у різних точках земної кулі. Програми транслювалися зі станцій Монте-Карло, Португалії, Еквадору, Лівану, Філіппін, Південної Кореї та острова Сайпан. Після перебудови Російське християнське радіо отримало змогу передавати свої програми з радіоточок, розташованих на території колишнього Радянського Союзу.

У травні 1949 року Ярл Пейсті одружується з Піркко Суомела з Фінляндії, яка в той час навчалася в Нью-Йорку. Вона стала його вірною помічницею на багато років. Разом подружжя виховало десятеро дітей — шість синів і чотири доньки, які також беруть активну участь у служінні.

Після смерті Піркко у травні 1994 року син Джон змінив Ярла Миколайовича на посту директора місії, і до останніх років життя проповідник жив і трудився в невеличкому містечку Естес Парк, що у штаті Колорадо. З 1994 року в різних регіонах Росії з ініціативи проповідника почали створюватися реабілітаційні центри для тих, хто повірив у місцях позбавлення волі. Їх назвали на честь дружини Ярла Пейсті «Домами Піркко». Там колишні ув’язнені перебувають протягом року і отримують духовну підтримку та основні навики для нормального життя на свободі.

Ярл Миколайович Пейсті є автором багатьох християнських книг, зокрема «Дух Святий», «Хто приходить до Мене, не буде вигнаний геть», «Молитва Господня», «Хліб Життя» та ін.

Костянтин Ткаченко

www.pcseba.org

“Благовісник”, 1,2010

Попередня Про автора рубрики
Наступна Альвес Ріс. Багатство i бідність як засіб служіння Богові

Вам також може сподобатися

Новини братерства

У Луцьку святкують 90-ліття об’єднавчого з’їзду та заснування Союзу ХВЄ (відео)

У травні виповнюється 90 років від об’єднавчого з’їзду хрещених Святим

Журнали

Вийшов друком перший номер журналу “Благовісник” (2020)

Вийшов друком перший номер журналу “Благовісник” (2020)   Тема номера:

Історія цервки

Микола Іванович Пейсті. «Із гнітючого мороку сумнівів – до світлої і радісної віри в Бога»

Микола Іванович Пейсті народився 10 грудня 1892 року в Росії, у Санкт-Петербурзі. Батько його швед, а мати росіянка від дня народження присвятили свого сина Миколу на служіння Господу.