Листопад 23, 2017 0 1310 Переглядів

Євангельські церкви підсумували роботу за рік Реформації – репортаж з урочистого Форуму

3-4 листопада 2017 року, у Національному палаці «Україна», в Києві, відбулася фінальна подія  року, що пройшов під знаком R500. Тема урочистого форуму – «Реформація: уроки історії та завдання на майбутнє».

     За рік євангельсько-протестантські громади провели велику роботу: від різноманітних акцій для популяризації християнських цінностей (на Різдво, Пасху, День подяки), заходів з упоряткування міст і сіл, до всеукраїнського автопробігу та чисельних благодійних проектів.

 «Святкування Реформації, яке ми відзначаємо у цьому році, внесло чимало поправок і змін у нашому мисленні. Важливо, щоби ми не захоплювалися зовнішнім, не забували про свою місію нести правду в люди, – наголосив старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко під час виступу на урочистому відкритті Форуму. – Я глибоко вірю, що без Ісуса неможливо змінити особистість: ні культура, ні наука (хоч вони потрібні) не можуть проникнути в глибину людського духа і навести там порядок. Ісус робить Реформу у серці».

     У перший день Форуму програма була надзвичайно  насиченою: два пленарних засідання, лекції, панельні дискусії, секції та майстер-класи.

     Привітати учасників із 500-річчя Реформації прийшло багато державних діячів та гостей з-за кордону. Зокрема в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун подякувала церкви за підтримку медичної  реформи та попросила і надалі молитися  про її становлення в Україні.

Свою повагу до справи, яку сьогодні роблять, євангельські церкви, засвідчили: віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко, українська громадська діячка, народний депутат України Ганна Гопко,  керівник парламентської фракції «Самопоміч» Олег Березюк, а також голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Віктор Єленський. До їхніх слів подяки Церкві доєдналися народний депутат від фракції «Батьківщина»  Крулько Іван та заступник лідера Радикальної партії з економічної політики Віктор Галасюк.

     Зі словом привітання до українським вірян звернулися гості з-за кордону: на Форум прибула ціла делегація державних  та громадських діячів-християн зі  штату Алабама (США) та деяких інших штатів Америки. Тепле слово сказав посол Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу, а також голова П’ятидесятницької Європейської Спільноти (PEF) Арто Хамалайнен та багаторічний друг України, виконавчий директор місії «Світло для народів» із Швеції Раулі Лехтонен.

     На кожному пленарному засіданні демонструвалися відеозвіти про роботу євангельсько-протистанстких церков у різних регіонах країни. А також відбулося нагородження почесними відзнаками голів оргкомітетів R500 та державних службовців, журналістів і бізнесменів, які на місцях доклали  немало зусиль, щоб заходи з відзначення 500-річчя Реформації досягли мети – показали людям, що лише Слово Боже та утвердження християнських цінностей здатне змінити нашу країну, як це було колись із європейськими державами.

     У перший день Форму, 3 листопада, відбулися секційні заняття у та майстер-класи за дев’ятьма різними напрямками: громадська та політична робота, економіка та бізнес, сімейні цінності, медіа тощо.

А родзинкою  програми як у перший, так і на другий день, стали панельні дискусії за участю єпископів та вчених-богословів, які блискуче провів пастор Ірпінської Біблійної церкви Вячеслав Грунтковський.

     Під час пленарних засідань також прозвучало кілька цікавих лекцій та семінарів. Було презентовано три книги про Реформацію та її вплив на суспільство, які протягом року були видані командою блискучих  українських і зарубіжних  науковців. А ще відбулася презентація ювілейної монети номіналом 5 грн., марки й конверта із логотипом  R500 та п’яти реформаторських «сола».

     Другий день Форуму розпочався з молитви та проповіді, яку сказав секретар РНБО, доктор економічних наук і проповідник церкви ЄХБ Олександр Турчинов.

     «Господь ставить перед нами завдання не для лякливих і слабодухих. Закликає не пристосуватись, не розтворитись у цьому світі, а перемогти його, – підкреслив Олександр Валентинович. –  Тільки виконавши це завдання, ми зможемо побудувати потужну, красиву, Богом послану країну. Господь закликає до змін. Найперше змінити себе, змінити країну і світ. А програма змін написана у цьому Його Слові».

Привітати делегатів та організаторів  форуму цього дня прибув голова фракції «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов, він зачитав звернення Президента України Петра Порошенка (сам глава держави, на жаль, не зміг прибути на урочистість). Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич подякувала церквам за соціальну  роботу, зокрема за внесок в освіту та утвердження християнських сімейних цінностей.

     Міністр молоді та спорту Ігор Жданов зачитав привітання  голови ВР Володимира Гройсмана та зауважив, що протестантські церкви приділяють велику увагу вихованню молоді, як стоїть в авангарді змін.

     Підсумовуючи все почуте і побачене, можна резюмувати, що великою мірою завдяки року Реформації євангельсько-протестантський рух в Україні (баптистські, п”ятидесятницькі, харизматичні та адвентистські церкви) самоусвідомив себе як єдине ціле, що знає свої недоліки і в той же час розуміє свій потенціал у суспільстві.

      «Ювілейний рік Реформації завершився, але це лише початок, адже сама Реформація продовжується!» – сказав під час закриття офіційної частини підсумкового Форуму R500 головуючий Ради євангельсько-протестантських церков України Валерій Антонюк. Після цього старші єпископи церков поблагословили народ Божий на подальшу спільну працю на славу Ісуса Христа.

 

Попередня Як переоформити Дім молитви з фізичної особи на юридичну?
Наступна Керівника Інститут релігійної свободи Олександра Зайця призначено радником Прем’єр-міністра України

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Тарас Сень: «Церкви на Луганщині здебільшого приходять до тями тільки зараз, а деякі ще з осені працюють активно»

    Роздавати людям хліб, у всіх змістах слова,  для служителів церкви «Христос є відповідь» м. Свердловськ, що на Луганщині вже стало звичною роботою.

Новини братерства

Координатор місіонерської школи Антон Кукса: «Треба навчитися відрізняти важливе і термінове, навчитися казати «ні», коли необхідно»

   П’ятий набір студентів Міжнародної місіонерської школи, що проходить на базі КБІ розпочав навчання з 1 червня…

Новини братерства

Участники Конгресса обратились ко всем пятидесятникам мира с заявлением

Заявление

участников Первого Международного Конгресса христиан веры евангельской

(10 – 13 октября 2013г., Львов, Украина)

Мы, епископы, пасторы  и все служители  пятидесятнических церквей из четырнадцати стран…