Листопад 13, 2018 0 1667 Переглядів

«Церкви в Іспанії динамічно ростуть, оскільки Мадридська церква дбає про заснування дочірніх громад» – Михайло Паночко

Щороку у жовтні-листопаді  старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко здійснює поїздку до Іспанії:  відвідує новостворені громади, дає наставлення служителям та бере участь на з’їздних зібраннях. Цього  року старший єпископ рукопоклав на служіння пасторів та дияконів, у тому числі старшого пресвітера об’єднання українських церков ХВЄ в Іспанії «Спасіння Боже» Ярослава Демка.
Ми попросили Михайла Степановича розповісти про свою поїздку у цю європейську країну (за територією Іспанія – на четвертому місці в Європі після Франції, України й Росії).  На сьогодні вона залишається одним з лідерів за кількостю українських заробітчан.

У цьому році моя поїздка до Іспанії тривала  тиждень – з 21 по 28 жовтня. Вже в перший день після приїзду я мав нагоду послужити у молодіжному зібрані у центральній Мадридській церкві. У вівторок зранку ми вирушили на північ країни, у місто Сан-Себастьян, це – приблизно у 500 км від столиці. Там діє нещодавно утворена церква, у якій ми з братами і сестрами провели чудове вечірнє зібрання, побували на березі Атлантичного океану, де зробили пам’ятні фото. А в середу знову вирушили в дорогу на південь – у Валенсію.

Переїзд у 600 кілометрів спочатку через гори, перевали в тунелі, а потім між дивовижних краєвидів з виноградниками й оливковими садами, зайняв цілий день. У Валенсію дістались о восьмій вечора, прямо на зібрання. Я проповідував на тему: «Для мене немає більшої радості, як чути що мої діти ходять у правді». Роз’яснив, що таке ходити в правді. Там ми з братами переночували й в четвер поїхали на Мадрид це ще 350 км.

– Велике з’їздне зібрання пасторів з різних країн  Західної Європи відбулося саме у Мадриді? 

Так. У п’ятницю до церкви «Спасіння Боже» з’їхалися брати з Німеччини, Польщі, Чехії, з міст Іспанії, а також з Америки – було близько 70 людей. Ми провели чудове вечірнє зібрання, знайомилися, обмінювалися інформацією. А в суботу там відбулася конференція під час якої слухали семінар на тему «Проблеми церков в еміграції», який провів наш брат з Філадельфії (США) Олександр Побережнюк. Після чого розпочався великий блок у форматі питання-відповідь: брати цікавились багатьма питаннями щодо відкриття нових церков, стосунків у помісних громадах і таке інше.
У неділю у Мадриді було урочисте богослужіння, для проведення якого орендували спеціальний зал. Люди зібралися, щоб стати свідками та помолитися разом з нами при рукопоклад нні:  шестеро братів ми із єпископом Юрієм Верімієм, який координує роботи з церквами УЦХВЄ, рукопоклали на дияконське служіння, ще троє – на пасторське служіння, а брата Ярослава Демка на служіння старшого пресвітера об’єднання  церков ХВЄ Іспанії.

– Іспанія одна з країн Західної Європи, де наша церква найбільш динамічно розвивається. У чому, на ваш погляд, є  запорука успіху?

У тім, що наші брати в Мадриді зацікавлені в утворенні і рості дочірніх церков. Вони підтягують здібних людей, яких потім відсилають місіонерами у міста де є наші емігранти й заробітчани, але ще немає євангельської церкви. Відтак молоді служителі мають можливість самостійно рости. При цьому підтримують спільність із материнською церквою у Мадриді.

– Виходить, місіонери їдуть, так би мовити, на «голе місце»?

Насправді не зовсім так. Найчастіше служителі спочатку знаходять невеличку групу із 2-3 віруючих сімей, збирають до неї інших віруючих, а вже потім ця групка починає обростати членами, як той бджолиний рій.  Коли є ядро і люди починають євангелізувати, приводять до церкви людей, тому громади досить швидко ростуть.

– А скільки в Іспанії зараз наших церков?

На сьогодні маємо вже 12 точок. Щороку  їх кількість збільшується. Служіння несуть в основному молоді брати і сестри. Цікаво, що членами церков є вихідці із різних деномінацій: як п’ятидесятницьких, так із баптистських та харизматичних церков. Є й ті, хто покаявся і прийняв водне хрещення уже там, в Іспанії.

– Мабуть, щороку у таких поїздках ви відкриває для себе щось нове?

Так. У цьому році я вперше відвідав північ Іспанії, місто Сан-Себастьян. У минулі роки для мене були новими такі міста як Барселона,  Севілья  та місто Малага – це на південь від Мадриду, ближче  до Середземного моря…

– Поділіться, які наступні горизонти ви бачите в країнах ЄС?

Плануємо відкрити українські церкви ХВЄ в Італії, зокрема, в містах Неаполі та Римі.

– Дякую за розповідь, Михайле Степановичу.

Попередня Співзвуччя слави для Творця
Наступна Розвивати сімейне служіння у місцевих церквах навчалися на Тернопільщині

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Михайло Паночко: «Країна і народ, які моляться до Бога, стоять на дорозі до успіху!»

В переддень виборів, 24 травня, відбулася загальнонаціональна Молитва за Україну. Глави Церков молилися за мир і чесні вибори разом із керівниками держави у Софійському соборі.

Новини братерства

Віктор Вознюк: «Питання християнської моралі у концепції нової школи не має бути винесеним на маргінеc»

     Завідувач відділу освіти 14 грудня 2016р. взяв участь у засіданні Громадської ради з питань співпраці з церквами при Міністерстві освіти і науки України.

Новини братерства

Щоби утримувати молодь в церквах, треба навчати їх лідерству

Такою була позиція Давида Вандепута, керівника П’ятидесятницької спільноти молодіжних лідерів Європи PEFI на панельній дискусії «Досвід європейської молоді: уроки та застереження», яка відбулася в рамках XV Всеукраїнського молодіжного фестивалю, що проходить на Житомирщині з 5 по 12 липня.