Листопад 20, 2019 1 401 Переглядів

Україну відвідала делегація капеланів із США: гості зустрілися з міністром МВС Арсеном Аваковим та взяли участь у конференції


На запрошення Департаменту соціального служіння УЦХВЄ 15-17 листопада Україну відвідала делегація  поліцейських та в’язничних капеланів із США. Серед гостей – капітан Департаменту відбування покарань Карла Хабор,  лейтенант, керівник слідчого бюро Георг Кінг, капелан ФБР і Департаменту поліції міста Джермантаун Грег Янг.

Делегація  відвідала  Міністерство внутрішніх справ, де мала зустріч з міністром Арсеном Аваковим. Разом з українськими колегами у ході відкритої розмови за круглим столом вони обговорили питання формування капеланської служби в правоохоронних органах України.

«В середньому, поліцейський стає свідком близько 200 критичних ситуацій за свою кар’єру. Правоохоронцям теж потрібна допомога і підтримка, саме тому капеланська діяльність буде розширена у тому числі й на поліцію», – сказав Арсен Аваков.

У свою чергу, капелани силових структур США поділилися досвідом своєї країни і розповіли про програму підтримки поліцейських Peer support, яка полягає у тому, що одні поліцейські можуть довіритися іншим. У рамках програми було створено неформальні групи і мережі родин поліцейських, аби вони могли ділитися досвідом і шукати підтримки серед тих, хто їх найкраще розуміє.

Міністр висловив свою зацікавленість, і готовність сприяти встановленню капеланської служби в правоохоронних органах. Гості ж, зі свого боку, виявили готовність всіляко підтримувати розвиток капеланської служби в Україні.

Наприкінці зустрічі голова Ради з питань душпастирської опіки при Міноборони України, директор Департаменту соціального служіння УЦХВЄ Рустам Фатуллаєв  вручив Арсену Борисовичу нагороду за співпрацю та розвиток капеланства в Україні.

У суботу, 16 листопада, у київській церкві «Скинія», де Рустам Фатуллаєв служить старшим пастором, відбулася конференція присвячена розвитку поліцейського капеланства. Окрім гостей із США на конференцію прибули також служителі із Молдови, представники МВС України, поліцейські капелани українських міст.

За словами одного зі спікерів, капелана ФБР Грега Янга, духовна і душевна підтримка капелана допомагає поліцейським розібратися зі складними емоціями, пережити травми, відновити відносини в родині і стати підтримкою для своїх колег.

Помічник шерифа і слідчий Тім Фелти та капітан департаменту виконання покарань Кала Габор поділилися власним досвідом роботи в поліції та розповіли як працює система підтримки працівників правоохоронних органів в США.

Радник глави МВС України Юрій Тандіт у своєму виступі зауважив: «Ми вважаємо, що капеланство – дуже важливий напрямок для наших військовослужбовців і поліцейських. Важливо, щоб серця наших захисників були завжди теплими. Як і серця поліцейських, в руках яких часто  буває рішення про долю людини. Вони повинні приймати ситуацію і не озлоблюватися, а продовжувати свою службу, розуміючи, в чому сенс життя».

В Україні «пілотний проект» капеланського служіння в поліції розпочався близько року тому на базі управління патрульної поліції міста Маріуполя Донецької області, а потім і в Лисичанську Луганської області. Про їх роботу розповів керівник штабу ГФ «Капеланський патруль», першопроходець поліцейських капеланів в Україні Ярослав Малько.

Перше, чим займається капелан, це морально-психологічна підтримка особового складу, друге – виїзд з патрульними на виклики для роботи з населенням при побутових конфліктах та нещасних випадках, третє – побудова мостів довіри і комунікації між УПП і громадськістю. Поліцейські, які кожен день стикаються зі злом, служачи людям, теж потребують допомоги.

«Капелани завжди залишаються друзями країни. І так було завжди. Це – той міст, який ніколи не ламається, який заснований на вірі в Ісуса Христа. І я хочу сказати спасибі і нашим поліцейським, і нашим капеланам за їх важливу роботу», – підкреслив Рустам Фатуллаєв.

Про професійну підготовку капеланів в Україні присутнім розповів начальник циклу  психолого-педагогічних дисциплін Білоцерківського  центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України Ілля Пахомов. Учасники  конференції розглянули низку інших важливих питань стосовно формування різних напрямків капеланського служіння в Україні.

17 листопада гості з США та Молдови відвідали богослужіння у київській церкві «Філадельфія», де розповіли про свій досвід  роботи священників у правоохоронних органах.

Попередня Служителі на Рівненщині вчилися ефективній роботі у Христовій команді
Наступна «Віра, довіра, вірність» - сестринська конференція на таку тему відбулася у Тернополі 

Вам також може сподобатися

Новини

Як рівняни захистили морально-етичні цінності, виступивши проти реклами хеловіну 

Слово «хеловін» серед українців почало вживатися зовсім недавно. Більшість не

Новини

В Острозі відбувся фестиваль-конкурс вчителів, що опікуються духовно-моральним вихованням школярів

29-30 березня у Національному університеті «Острозька академія», що на Рівненщині,

Новини

Рада Церков оголосила новий 2019 рік Роком сім’ї    

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій відвідала Тернопіль і Збараж,