Листопад 6, 2015 0 887 Переглядів

Між фронтом і фронтом

      «На фронті безліч речей, що руйнують зону комфорту, – звертається до учасників зустрічі полковник Руслан Коханчук, що в Міністерстві оборони курує напрямок військових капеланів – Нікому з вас не доводилося пити власну сечу? Ще є час спробувати перед відправкою в АТО. Потренуватися на випадок зневоднення і заодно перевірити власну психіку на міцність перед стресом».

      Перед ним близько вісімдесяти чоловіків. Під дахом київської церкви «Скинія» – зустріч капеланів. Вони зібралися 4 литопада 2015 р. аби поділитися досвідом, послухати представника Міноборони, разом помолитися. Зрештою, просто побачити один одного, підбадьорити.

      «Там інколи досить важко буває, – ділиться воєнний капелан Мар’ян Михайлишин, – солдати часто зневірені й озлоблені. А до кожного треба знайти підхід, це, бува, виснажує. Нам, капеланам, важливо бачитися один із одним, ділитися досвідом, підтримувати один одного».

16      Зараз на фронті трохи притихло. Представник Міноборони закликає через це не розслаблятись, говорить, що для українського капеланства все тільки починається. У міністерстві підрахували – Збройним силам України потрібні 344 капелани. 344 солдатські пастори з відповідною освітою і, щонайменше, трирічним досвідом церковного служіння. Вони мають бути готові пожертвувати мирним життям і отаборитися у війську, а не їздити туди час від часу. Полковник Коханчук не впевнений, що вдасться швидко набрати належну кількість добровольців.

      Те, що віськово-капеланське служіння нове для України, видно неозброєним оком. На зустрічі – однострої та камуфляжі яких завгодно кроїв та кольорів. Від різноманітних шевронів і нашивок пливе в очах. «Все це ще доведеться розробляти, узгоджувати, приводити до якогось спільного знаменника. Форма у капелана буде така ж, як у бійців підрозділу, до якого його буде прикріплено, – розповідає полковник Коханчук. – Про нашивки ж можна сказати лише, що в їхній основі буде хрест. Щодо підготовки, наразі дійшли згоди, що вишкіл відібраних служителів триватиме десять тижнів, включатиме психологічну підготовку та військову. І буде ще такий обов’язковий розділ, як тактична медицина».

11

     Свої підготовчі курси планують проводити і в церквах. За словами відповідального за навчання капеланів В’ячеслава Когута, воно буде проходити на базі існуючого капеланського факультету, який функціонує на базі церкви – одну із сесій будуть проводити представники Міністерства оборони.

      Пастор церкви «Християнська надія» Валерій Алимов визнає – в зоні АТО багато п’ють, як солдати, так і офіцери. І застерігає служителів не втрачати до таких людей любові та не судити їх. Говорить, йому інколи доводиться проповідувати солдатам і «під мухою» – якщо бачить, що адекватності воїни не втратили й готові слухати. Водночас закликає триматися золотої середини і не ставати людиноугідниками. На останок свого виступу ошелешує: суїцид у війську – це окрема страшна тема. Лише у вересні – 160 випадків. І профілактика цього – теж справа військових духівників. По закінченню зустрічі капелани отримують брошури з рекомендаціями відносно боротьби із самогубствами.

3-1      Практично кожний, хто виступав, у той чи інший спосіб торкався теми міжконфесійної співпраці. Капелан Мар’ян Михайлинин говорить: «Тут особливих проблем немає. Переважна більшість служителів, особливо в умовах фронту, насамперед шукають того, що нас об’єднує, а не роз’єднує. Того, що в нас спільне, незрівнянно більше, ніж розбіжностей. Це наш Бог Ісус Христос. Тому спільну мову знаходимо з усіма».

      Наставляючи капеланів, старший єпископ союзу ЦХВЄУ Михайло Паночко виголосив 3-й вірш 15-ї глави книги Вихід: «Господь – то є великий воїн». Але при цьому, вів далі єпископ, автор воєн – сатана. А Господь допускає військові форс-мажори, аби змінювати мислення людей прискореним темпом. Михайло Степанович побажав братам у Христі мати завжди, особливо на передовій, Божу силу, Божу мудрість та терпіння.

      Зустріч капеланів закінчилася дружнім обідом, після якого дехто із служителів попрямував на передову.

Попередня Між фронтом і фронтом - репортаж з робочої зустрічі служби воєнних капеланів ЦХВЄУ
Наступна Письма Христовы. Как это было…

Вам також може сподобатися

Відділ соціального служіння

«Рятуй узятих на смерть» – міжконфесійна навчальна сесія об’єднала понад 80 капеланів

«Там де ми служимо, на передовій (де, здавалося б, немає віруючих), коли говориш солдатові, що треба молитися, він відповідає: «Я знаю молитву». Бо вони там, під обстрілами, моляться нерідко по вісім-десять годин підряд.

Відділ соціального служіння

Головою ради з питань душпастирської опіки при Міноборони обрано пастора Рустама Фатуллаєва

10 жовтня відбулося чергове засідання Ради з питань душпастирської опіки

Дитяче та молодіжне служіння

ЯК МАКСИМАЛЬНО ЕФЕКТИВНО ВИКОРИСТАТИ ЛІТО ГОСПОДНЄ СПРИЯТЛИВЕ?

«ЧОМУ ДЕЯКІ ЦЕРКВИ НЕ ХОЧУТЬ ПРОВОДИТИ ДИТЯЧІ ТАБОРИ?» – запитав