Вересень 25, 2014 2 538 Переглядів

Мер Віталій Кличко священнослужителям Києва: “Моя рука простягнута до кожного з вас”

     «Ми знаємо багато прикладів соціального служіння релігійних громад на благо киян, особливо малозахищених та малозабезпечених.  Кожна  конфесія робить значний внесок у цю добру справу», – підкреслив міський голова, та  зазначив, що зараз особливо потрібна співпраця влади і громадськості. За словами Віталія Кличка сьогодні начасі – об’єднати зусилля влади і громадськості у допомозі вимушеним переселенцям зі Сходу та Півдня країни. Він зазначив, що на сьогодні офіційно у Києві перебувають 30 тис. біженців, але їхня чисельність насправді більша. Наразі працевлаштовані з них тільки 100 осіб, що саме по собі становить величезну проблему.  Вони особливо гостро потребують «засобів особистої гігієни, одягу, посуду, продуктів тощо». 952_2

     Представники церков повідомили міського голову про роботу з вимушеними переселенцями. Віруючі включилися у цей процес з першого дня. Вони надають власні приміщення, забезпечують усім необхідним, надсилають гуманітарну допомогу на Схід. Також регулярно відвідують поранених у госпіталях, надають психологічну та душпастирську допомогу постраждалим. Робота примирення, тобто пропагування любові та прощення – це мета Церкви сьогодні.

     Сторони домовилися створити при Міськраді координаційний центр, до якого будуть входити представники різних конфесій і церков, готових об’єднувати зусилля у допомозі переселенцям. «Як міський голова, я прагну, щоб київська влада була відкрита до людей, зорієнтована на потреби киян,  розуміла та швидко реагувала на потреби жителів нашого міста, особливо соціально незахищених верств населення – дітей-сиріт, літніх людей, біженців, людей з особливими потребами. Тому ваша мудрість та ваш досвід соціальної роботи корисні і цінні у такі непрості для України часи», – сказав Віталій Кличко.

952_5     У свою чергу представники церков і релігійних організацій висловили свою підтримку ініціативам мера. Так, завідувач відділу соціального служіння ЦХВЄУ Рустам Фатуллаєв нагадав слова царя Давида. «Той, хто панує над людьми залишиться праведним, хто буде панувати в страху Божому. Завжди пам’ятайте, що людина править під Богом, а ми готові допомагати в цьому процесі», – побажав пастор.

     Підсумовуючи результати зустрічі, мер зазначив: «Найпотужніша зброя – це інформація, яку ми правдиво доносимо до людей. Чому брат вбиває брата? На це питання не можна однозначно відповісти, але це наслідки інформативного зомбування. Моя рука простягнута до кожного з вас і я сподіваюсь, що ми будемо проводити регулярні робочі зустрічі раз на місяць-півтора».

     Варто додати, що в столиці діє постійний Штаб допомоги на центральному залізничному вокзалі. Там постійно чергують спеціалісти від КМДА та Держслужби з надзвичайних ситуацій, готові надати допомогу новоприбулим до Києва. Його цілодобовий телефон: (044) 481-14-92. Також можна звертатись до Київського департаменту з питань соціального захисту за телефоном: (044) 408-39-74.

Благодійна діяльність церков ХВЄ міста Києва (статистичні дані)

     1. За період АТО церкви ХВЄ Києва зібрали і передали в зону АТО більш як 40 тон гуманітарної допомоги (продуктів харчування, одягу та взуття, засобів гігієни тощо).

     2. Фінансова допомога церков в зону АТО перевищила 200 тис. 300 грн., у тому числі фінансова допомога на лікування хворих.

      3. Завдяки діяльності церков ХВЄ було прийнято понад 250 переселенців в церковних приміщеннях, 80 з них працевлаштовано.  

– Через церкви транзитом в інші регіони пройшло більш ніж 4000 людей, із них приблизно 60% діти. 

–  Частина з них поселена в відпочинкових закладах Києва та Київської

      області, більшість розселенні по церквах України. 

      4. Церкви Києва надали матеріальну підтримку дітям зі Слов’янська, посприяли організації їх відпочинку у Прикарпатті. Також за участю церковних громад було проведено благодійний вечір з подарунками для дітей Слов’янська, Горлівки, Сєверодонецька, Луганська. Приблизно 100 дітей влаштовані в школи інтернати. 

      5. Військовим було надано допомоги у кількості 12 тон, включаючи продукти харчування, військову амуніцію, генератор, одяг, взуття, простирадла, засоби індивідуального захисту тощо. Для лікарні передали два медичних післяопераційних ліжка, дві інвалідні коляски, два крісла-туалети.

      6. В зону АТО було відряджено 25 капеланів, четверо з них і сьогодні знаходяться  там (капелани служать вахтовим методом).

     7. Церквами постійно ведеться волонтерська робота у Київських госпіталях, яка полягає у відвідуванні хворих, донорстві крові, наданні фінансової допомоги пораненим, допомоги у вигляді речей та їжі, а також у наданні місця проживання родичам поранених.

      8. На базі церков функціонує 17 реабілітаційно-адаптаційних центрів, з яких три – «Матері та дитини». Усього центри мають більше ніж 300 койко-місць.

– Регулярно церквами проводяться служіння у 24 пенітенціарних установах.

– Функціонує дві дитячі материнські спільноти з відділенням для дітей аутистів, місткістю 65 дітей.

– Проводяться служіння в п’яти тубдиспансерах, в п’яти дитячих інтернатах, у хоспісі на Красному Хуторі та хоспісі №10, в Київському геріатричному пансіонаті, у двох психіатричних лікарнях у Глевасі та с. Орловці.

– На базі церков відкрито капеланський факультет на 30 місць. Функціонує чотири дитячих клуба для дітей районів по вивченню іноземних мов, рукоділля, вокалу, гри на гітарі. Функціонує дитячий майданчик для дітей району.

– У 2014 році церкви Києва надали благодійну допомогу для ГО “Церебрал” (Голосіївський р-н), провели спортивні майданчики для дітей на Теремках, забезпечили комплекти літератури для класів у ЗОШ, надавали фінансову допомогу інтернатам, провели табір в Карпатах, в якому надали 13 безкоштовних путівок дітям-сиротам, багато інших таборів навколо Києва. Була надана фінансова допомога малозабезпеченим сім’ям та безробітним. 

Попередня Мер Віталій Кличко священнослужителям Києва: «Моя рука простягнута до кожного з вас» (ОНОВЛЕНО)
Наступна Старший єпископ відвідав сільські церкви на Рівненщині

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

Релігійні переслідування на Донбасі: хронологія подій за серпень-вересень 2014 року

 Інститут релігійної свободи підготував огляд фактів щодо переслідувань представниками так званих Донецької та Луганської «народних республік» віруючих людей за їх конфесійною приналежністю.


Новини регіонів

Поїздка на Волинь – Голоби, Цміни

    13 листопада старший єпископ Михайло Паночко відвідав церкву ХВЄ в смт. Голоби Волинської області, де місцева громада відзначала свій 15-річний ювілей. Святкували на День подяки за врожай.

Новини регіонів

Освітяни Дніпропетровщини про можливості християнської освіти

     1 березня у Біблійному коледжі «Світло Євангелія» відбулася робоча зустріч членів Дніпропетровського обласного відділу освіти ЦХВЄУ, у якій взяли участь відповідальні за освіту в церквах та викладачі духовних навчальних закладів області.