Червень 11, 2015 0 314 Переглядів

На часі – плани щодо відкриття церквами шкіл та формування нових служб (нотатки із засідання Комітету ЦХВЄУ)

     10 червня 2015 р. старші пресвітери обласних об’єднань Церкви ХВЄ України за традицією  зібралися у Києві на щоквартальне  засідання, аби звірити орієнтири служіння.

     Ранкова сесія, яку відкрив старший єпископ Михайло Паночко,  була доволі насиченою. Розпочалася вона з проповіді єпископа Дніпропетровщини Михайла Мокієнка та  звітів інших заступників старшого єпископа. Зокрема єпископ Олександр Бабійчук  розповів про роботу на Херсонщині та повідомив про поїздку на територію  АР Крим, де разом із єпископом Миколою Синюком мали зустріч зі служителями церков та здійснили рукопокладення.

_IMG_8843     Завідувач відділу освіти Віктор Вознюк зупинився на питанні, яке є новим для більшості українських пасторів – право заснування церквами загальноосвітніх шкіл, дитсадків та вузів. «Прийнятий Верховною Радою  Закон про внесення змін до деяких законів України (щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів) – відкриває перед нами нові колосальні можливості. З часом християнські навчальні заклади можуть стати духовним сховищем для наших дітей, та й сьогодні в нечисленні освітні заклади, засновані християнами, стоять черги світських людей, які хочуть віддати туди на навчання своїх дітей. Тому так важливо використати момент», – наголосив Віктор Володимирович. Він також  повідомив, що на базі Львівської Богословської Семінарії  буде відкрито докторантуру, де служителі з дипломами магістрів зможуть отримати  ступінь «доктора служіння» і «доктора практичного богослов’я». Поінформував Віктор Вознюк і про  те, як іде підготовка до друку підручника для молодіжних служителів.

     Питання щодо  створення християнських шкіл стало предметом активного обговорення. Зокрема старший пресвітер Хмельниччини Ростислав Мурах зауважив, що вже є прецеденти щодо такої роботи – сім років успішно працює приватна християнська школа у Севастополі. А нинішнього року подібний навчальний заклад  розпочне роботу у Хмельницькому. Поки що організація шкіл –справа непроста і дороговартісна, у тім життя не стоїть на місці і служителі висловлюють надію на те,  що якщо Господь дав можливість, Він дасть і механізми для її реалізації.

_IMG_8846

     Про  служіння військових капеланів поінформував братерство завідувач відділу соціальної роботи Рустам Фатуллаєв: «Сьогодні капелани є своєрідним мостом між армією та місцевим населенням на Сході – вони стримують ситуацію та пом’якшують напругу». На думку пастора нині є слушний час для того, щоб євангельські священнослужителі могли очолити формування Служби військових капеланів  в українській армії. Служіння наших капеланів говорить саме про себе і вже отримало позитивну оцінку з боку військових».

     Завідувач відділу благовістя Олександр Попчук поінформував про актуальність проведення євангелізацій серед науковців, викладачів та студентів. Коротко розповів про проект «Тиждень Євангелії».

     У свою чергу завідувачка відділу жіночого служіння Віра Деркач навела приклади дуже  успішної роботи шкіл, заснованих церквами у США. А також  повідомила братерство  про проведення всеукраїнської жіночої конференції, яка відбудеться з 23 по 27 червня 2015 р. під Києвом.

     Старший єпископ Михайло Паночко надав інформацію щодо  підготовки та проведення «Фестивалю надії», який відбудеться у Львові 20 червня цього року за участю Франкліна Грема. Служителі обговорили непросту ситуацію, що склалася у львівській церкві «Воскресіння».

1101_1     Єпископ Анатолій Безкровний розповів про роботу, яка проводиться церквами у Донецькій області, де віруючі активно служать переселенцям, військовим та місцевому населенню (детальніше читайте незабаром). А три церкви, які нині функціонують на звільнених територіях в Луганській області, рішенням Комітету  було приєднано до об’єднання церков ХВЄ Донецької області.

     Детально старші служителі обговорили проект програми проведення 18-го молодіжного з’їзду  ЦХВЄУ, яку презентував завідувач відділу молоді Богдан Левицький. Серед питань, які також було розглянуто – заходи у рамках Всеукраїнської програми «День служіння», волонтерська і міжконфесійна робота тощо.

Попередня Соціальний центр безплатної допомоги малозабезпеченим літнім людям та сім’ям з дітьми запрацював у Києві
Наступна У дев’яти областях України пройшла перша хвиля проекту «День Служіння»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

На Одещині, у місті Ізмаїл, посвятили новий молитовний будинок (ФОТО)

   19-20 вересня старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко відвідав Одещину, де взяв участь  у посвяченні нового молитовного дому та послужив у двох великих румуномовних  церквах.

Новини братерства

«Наші плани – у Божих руках» – відбулася друга конференція для дружин служителів

Жіноче служіння Української Церкви ХВЄ має давню і добру історію.

Новини братерства

Церкві в Світловодську – чверть століття

    25 років тому у містечку Світловодськ, що на Кіровоградщині, з’явилася громада ХВЄ.  Місцева влада тоді непривітно поставилася до християн, і коли стало питання про спорудження Дому молитви, певний час відмовлялась виділити землю під будівництво.