Січень 31, 2021 0 237 Переглядів

За рік на Рівненщині прийняли хрещення понад 1400 нових членів церкви та відкрито п’ять нових громад

30 січня 2021 року на базі церкви «Преображення» м. Сарни відбулася річна звітна конференція Рівненського обласного об’єднання УЦХВЄ.
У зв’язку з карантином на конференцію прибули лише пастори церков (або делегати від них), завідувачі відділів в області та гості з Волині, Житомирщини і Києва. Усього – майже 300 делегатів.
Темою конференції стали слова: «використовуючи час…» (Еф.5:16).
Відкрив річну конференцію старший пресвітер церков Рівненщини Олександр Коток, який зачитав текст із Писання, що передає сутність та велич Христа: «Він був сяєвом слави та образом істоти Його, тримав усе словом сили Своєї, учинив Собою очищення наших гріхів, і засів на правиці величности на висоті» (Євр 1:3).
Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, вітаючи присутніх, нагадав, що «Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий!» (Євр. 13:8). А також, що Він перебуватиме з нами «повсякденно аж до кінця віку» (Мт. 28:20).
Свої слова підбадьорення братам і сестрам Рівненщини передав і старший пресвітер Житомирщини Руслан Юзюк, який закликав цінувати час та ефективно його використовувати.
Директор департаменту благовістя Олександр Попчук підкреслив, що тема благовістя в області потребує більшої організованості та спланованості. У якості прикладу він навів досвід Кореї, де нещодавно побувала делегація наших братів. Опісля словом ділилися пресвітери районів сусідньої Волинської області.
У звітній частині старший пресвітер церков Рівненщини Олександр Коток озвучив статистику за рік. Станом на 1 січня 2021 р. Рівненське обласне об’єднання нараховує 291 зареєстрованих церков та 27 незареєстрованих, які відвідує 34340 членів. Протягом 2020 року прийняли водне хрещення 1431 осіб. На даний час в церквах області служать 234 рукопокладених пасторів та 41 нерукопокладений, а також 596 рукопокладених дияконів та 171 нерукопокладений.
Приємною є динаміка змін за останні п’ять років (див. графік).

Тобто кількість членів церков за цей період зросла на 2411 члена. Тоді як за останній рік зросла на 452 особи (цифра з урахуванням тих, хто вибули).

Впродовж останніх п’яти років спостерігається звичний приріст церков. В середньому щороку додається по 5 громад. Разом з тим, згідно зі статистикою, в 700 населених пунктах Рівненщини ще немає церков ХВЄ, а у 83 наявних громадах за рік не охрестили жодної людини (загалом в Україні таких близько 700 церков).


Динаміка охрещених також позитивна. Цьогоріч було охрещено на 116 людей більше, ніж торік.

На жаль, в останні роки зростає і кількість вилучених. Так, якщо у 2017 році вилучили 133 члени, то минулого року – 212.

Як бачимо, торік відійшло у вічність значно більше людей, ніж в попередні роки. Якщо раніше ця кількість була в межах 370, то у 2020 році перевищила 500.
Згадавши тих пасторів, дияконів, служителів, яких Об’єднання втратило у минулому році, учасники звітної конференції традиційно заспівали гімн – «Гора Сіон, гора Святая».
Прозвучав звіт скарбника Об’єднання Миколи Свірчука. Після звіту Ревізійної комісії в особі Віталія Зозулі, перейшли до обговорення звітів. Більшістю голосів було затверджено бюджет на 2021 рік – він зріс на 20% у порівнянні з минулим роком. Також делегати проголосували за рішення збільшити щорічне пожертвування з кожного члена для обласного обєданання (було 7 стало 8 грн.). Було озвучено відсотки витрат бюджету на різні напрямки.
Старший єпископ Михайло Паночко поділився словом настанови. Він зачитав текст із Божого Слова: «Отож, уважайте, щоб поводитися обережно, не як немудрі, але як мудрі, використовуючи час, дні бо лукаві!» (Еф 5:15-16).
«Ми не маємо права користуватися силою вчорашніх, нам потрібна нова сила, сила сьогоднішнього дня. Більшість служителів, які мають дари та не живуть життям церкви, а практикують їх одноосібно, є на небезпечному шляху. В пастора, який не читає книг, проповіді слабенькі», – сказав Михайло Степанович.
Єпископ торкнувся теми зловживання владою пасторами. Розкрив напрямки дії благодаті Божої, ділився свідченнями її дії як в житті грішників, так і в житті Божих служителів.
По обіді проповідь виголосив старший пресвітер Житомирського обласного об’єднання церков ХВЄ Руслан Юзюк. Після чого служитель Олексій Лавор ознайомив присутніх з викликами та загрозами для християн у 2021 році. Зокрема, це пропаганда та впровадження в законодавство та освітні програми гендерної ідеології.
Було названо декілька способів, як протистояти цій загрозі. Ефективним способом є впровадження в освітні програми викладання християнської етики. Тут християнам варто проявляти більшу активність. До прикладу, коли було звернення до батьків написати листи на адреси навчальних закладів з проханням, аби їхні діти вивчали цей предмет, то відреагували на дану ініціативу всього 5-7% батьків. Більшість заклик проігнорували, при тому, що мали шаблони звернень та всі засоби для використання цього інструменту.
Михайло Паночко в цьому контексті згадав про Польщу, яка рішуче відкинула гендерну ідеологію, заборонила аборти. Тепер на цю країну чиниться тиск ззовні. Про це старший єпископ дізнався днями, коли мав зустріч із послом Польщі.
Ректор Рівненської духовної семінарії та академії Олександр Трофімчук розповів про діяльність навчального закладу.
Далі відбулося служіння рукопокладення на благовісників. Олександр Попчук запросив кандидатів вийти на перед, прочитав настанови і була звершена молитва. Опісля старші служителі помолилися з рукопокладенням за новообраних служителів області.
У блоці «питання-відповідь» жваво обговорювали дискусійні питання. Наприклад, в якому випадку варто заборонити пророкам пророкувати? Якою може бути участь християнина в політиці, в питаннях захисту Вітчизни (де граничні межі)? А також питання вакцинації, ялинки в церквах, участі служителів ХВЄ в зібраннях інших конфесій тощо.
Згодом старшого єпископа запросили до заключного слова. Була звершена молитва за потреби.
При виході кожен учасник конференції отримав подарунки: оновлений телефонний довідник, календар, статистичну інформацію, звіти по відділах.
Конференція тривала до шостої години вечора. Не все встигли, що хотілося б. Надто швидко летять хвилини, коли брати з найвіддаленіших куточків області збираються разом. Є про що говорити, є чим поділитися, теми для обговорення. В такій атмосфері збагачуєшся і отримуєш натхнення на подальше служіння.
Олександр ГЕНІШ,
редактор газети «За віру Євангельську»

Попередня «Нашим наріжним каменем мусить бути духовна складова» – Михайло Паночко учасникам засідання ВРЦіРО
Наступна Молдовські п’ятидесятники обрали нового голову Союзу церков, ним став Віктор Павловський

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Не втомлюйтеся робити добро!

В Волинській області є кілька  домів милосердя, утворених церквами християн віри євангельської. Про “добрих самарян”, що займаються цією справою, та про тих, кому вони служать читайте нижче.

Новини братерства

Пам’ятайтe наставників ваших: до небесних осель пeрeйшов пастор Кліновський Анатолій Іванович

З глибоким сумом повідомляємо, що 27 вересня внаслідок важкої хвороби

Новини регіонів