Листопад 23, 2013 0 380 Переглядів

Конференція соціального служіння: «Продовжуй рости, попри тиск обставин»

     «Сказав пан до слуги: Піди на шляхи та огорожі й наполягай увійти, щоб дім мій наповнився» (Лк 14:23).

     21 листопада 2013 року у Києві зібралися люди, які вважають цей вірш Писання своїм покликанням. Вони приїхали з різних куточків України, щоб взяти участь у річній звітній конференції  відділу соціального служіння ЦХВЄУ.

     Капелани, директори центрів реабілітації, керівники інших  напрямків соціальної роботи  – люди, про життя кожного з яких можна написати окрему книжку свідоцтв. Багато з них раніше самі були такими, як ті, кому служать сьогодні. А трудитись на цій ниві доволі непросто.  Саме тому конференції, що їх проводить відділ, стають підтримкою для багатьох. 

     «Бог завжди вибирав собі людей, котрі нічого не значили (погляньмо в Біблію від Буття до Одкровень). І тому, коли я увійшов у цей зал, і побачив цих братів і сестер, Дух Святий торкнувся мене а серце розчулилось, – поділився один із спікерів, пастор церкви «Сила Воскресіння», м. Буча, Ілля Кравцов. –  У Слові Божому сказано, що слава цього останнього Храму буде більша, ніж попереднього (Агея2:9). Господь хоче дати тобі, брат і сестро, мир. І якщо попри всі зусилля в служінні щось не виходить, не треба копатися в собі і порівнювати себе з кимось – це даремна трата часу –  хай центром твоєї уваги буде Бог. І коли Він прийде, все твоє вже буде переломлене, а те що залишиться  – буде від Нього».

     Під час конференції учасники мали нагоду поділитися свідоцтвами милості Господньої у своєму житті. Геннадій Галота з Миколаєва ще деякий час тому у колонії помирав від СНІДу, а сьогодні вже дякує Богу за силу служити, за дружину, за здорову дитину.

     Завідувач відділу соціального служіння ЦХВЄУ, пастор церкви «Скинія» Рустам Фатуллаєв говорив про наболіле для багатьох. Так буває, що у життя служителя раптом приходить зрада: ти вкладаєш у людину, довгий час  ведеш її, наставляєш, а в якийсь момент вона повертається і зухвало йде в світ, плює тобі в обличчя (в колонії був щирим братом, а як тільки за поріг – уже не признає).  Іноді в таких випадках болю і гіркоти додають  ще й брати у церкві: «От бачиш, я ж казав…» Якщо ж подібне доводиться проходити не раз і не два, то не дивно, що зникає ревність, приходить почуття самотності серед людей і виникають запитання: «Чи треба це робити взагалі? Навіщо це мені?»

     «Браття, продовжуйте це робити, не зупиняйтесь! –  закликав учасників конференції Рустам Фатуллаєв. – Вам ще не раз будуть плювати  в обличчя,  будуть зраджувати… Але я підбадьорюю: колись ми станемо  перед Богом і там почуємо: «Увійди в радість пана твого».

     Дух Святий через служителів спонукав: «Продовжуй рости!» Багато що Бог допускає у твоєму житті для того, щоб ти зміг зустрітися з Ним. Так було з багатьма пророками, також і з апостолом Павлом. «При першій моїй обороні нікого не було при мені, всі мене покинули! Нехай їм то не буде пораховано! Проте, Господь став при мені й підкріпив мене, щоб проповідь здійснилася через мене та щоб усі погани її чули, а я визволився з левиної пащі» (2Тим.4:17).

     У ході конференції служителі ділились деякими результатами роботи соціального служіння за рік, що минув. Зокрема про співпрацю із Державною пенітенціарною службою України, міжконфесійною християнською місією «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі». Рустам Фатуллаев повідомив, що наше братство в особі старшого єпископа Михайла Паночка делегувало відповідальному за розвиток тюремного служіння братства, диякону церкви «Скинія» В’ячеславу Когуту завдання представляти інтереси ЦХВЄУ у Національній раді «Асоціації християнських центрів реабілітації». Про що буд надісланий відповідний лист. Учасники конференції  звершили молитву благословення на цю співпрацю.

     ***

     Річна конференція відділу соціальної роботи  ЦХВЄУ пройшла на базі Київської богословської семінарії «Благодать і істина». Нині після дворічної перерви  тут триває навчання студентів-заочників, які здобувають освіту за спеціальностями: християнський служитель, капелан тюремного служіння, служитель профілактики негативних явищ і суїциду та практичний соціальний працівник. Випускники отримають сертифікати та дипломи державного зразку з якими зможуть працювати у школах, вузах та в різних соціальних службах.  Як розпівів відповідальний В’ячеслав Когут, окрім диплому не менш важливим є те, що навчання дає можливість служителям з різних областей країни з’їхатись разом,  потоваришувати, обмінюватись досвідом. Адже відчуття, що ти в своїй праці не один, дає додаткові сили й далі трудитися для поширення Царства Божого на землі.

Попередня Святкові Богослужіння на Волині
Наступна ІІ Всеукраїнський форум сім’ї: Резолюція представила стратегію захисту родинних цінностей

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«Скандинавська дитяча місія»: 20 років в Україні

26 жовтня 2012 року у залі обласного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки бракувало вільного місця, адже президент благодійного фонду «Скандинавська дитяча місія» Бо Валенберг (почесний консул України у Швеції), та директор Волинського представництва місії Людмила Лонюк запросили розділити радість свого свята друзів та співпрацівників.

Новини братерства

Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з нагоди Дня Соборності та Свободи України

   День Соборності та Свободи України – це особливе свято, яке не лише нагадує нам про непорушну єдність усіх Українських земель в незалежній вільній Державі…

Новини братерства

ЗВЕРНЕННЯ Українських Церков і релігійних організацій з приводу іноземної агресії

  Дорогі брати і сестри!  У цей важкий час, коли військові підрозділи Російської Федерації, порушуючи міжнародні та двосторонні угоди, увійшли на суверенну територію України,  ми найперше закликаємо всіх вас…