Жовтень 20, 2011 0 635 Переглядів

В Ірпіні відбувся круглий стіл з нагоди 450-ліття Пересопницького Євангелія

 Захід зібрав представників та священнослужителів різних церков міста, митців та представників влади. Заступник міського голови Михайло Мацелик, вітаючи учасників зібрання, наголосив на бажанні місцевої влади шукати більше майданчиків для взаємодії Церкви та влади і не лише в цей рік, проголошений Роком Української Першокниги.
Першим учасники заходу обговорили історично-культурне значення Пересопницького Євангелія. Бібліотекарка Аліна Бучинська, ректор КБІ Сергій Манелюк, віце-президент асоціації «Духовне відродження» Михайло Черенков говорили про уроки з минулого, які можна і треба застосувати сьогодні. Зокрема, С.Манелюк, зауваживши, що Пересопницьке Євангеліє є своєрідним символом України в своїх поневіряннях, що дає нам надію на краще, закликав усіх докласти максимум зусиль для захисту здорової духовності в Україні.450Irpin4Доктор філософських наук Михайло Черенков особливо наголосив, що всі президенти незалежної України легітимізують свою владу, використовуючи Євангеліє і народ приймає це, що свідчить про пам’ять народу, яку не знищили десятиліття безбожного режиму.  «Важливо також усвідомлювати, що Пересопницьке Євангеліє було замовлене аристократією для потреб простого народу. А чи можемо ми сподіватися на подібну національну свідомість сучасних «еліт?» – це риторичне питання завершило першу частину.
450Irpin2Пастор Анатолій Козачок, розпочинаючи обговорення духовного значення Євангелія для нації, нагадав усім про життєво важливу необхідність повернутися до духовних витоків християнства на наших землях. Продовжуючи, він показав зміни, що відбувалися в житті вчених, композиторів, поетів та письменників, правителів та інших відомих фігур історії після їх знайомства з Євангелієм. Громадський діяч Юрій Шпірний,  Євгенія Антонюк, завідувачка Відділу культури та туризму міськадміністрації,  Олена Ковтун, головний спеціаліст Відділу освіти міськадміністрації говорили про виключне значення глибшої інтеграції євангельських істин в життя особи, родини та суспільства. Завершенням заходу став виступ місцевої поетеси Людмили Хорошевої з написаним з нагоди святкування твором «Джерела духовності». «Практичними здобутками круглого столу можна вважати спільні рішення про надання на постійній основі книг про християнський світогляд та іншої літератури для міської бібліотеки та пропозицію про проведення спеціальних тематичних уроків про Пересопницьке Евангеліє в загальноосвітніх школах.   Крім того Резолюція, що була прийнята учасниками, буде розповсюджена для загалу та передана для міського голови, а її конкретні пропозиції – втілені для загального блага»- підсумовує модератор круглого столу пастор Юрій Кулакевич.

Попередня 450-річчя Пересопницького Євангелія відсвяткували у Чернівцях
Наступна "Прересопницьке Євангеліє: історичний, літературний, культурний і духовний аспекти"

Вам також може сподобатися

Рік Євангелії в Україні

Святкування 450-ліття Пересопницького Євангелія на Дніпропетровщині

14 серпня 2011 року церкви м. Дніпропетровська провели урочисте служіння з нагоди святкування 450-річння Пересопницького Євангелія у приміщенні церкви “Світло Євангелія”.

Відділ дитячого служіння

ЯК МАКСИМАЛЬНО ЕФЕКТИВНО ВИКОРИСТАТИ ЛІТО ГОСПОДНЄ СПРИЯТЛИВЕ?

«ЧОМУ ДЕЯКІ ЦЕРКВИ НЕ ХОЧУТЬ ПРОВОДИТИ ДИТЯЧІ ТАБОРИ?» – запитав

Рік Євангелії в Україні

450-річчя Пересопницького Євангелія відсвяткували у Чернівцях

450 років тому у Пересопниці, що на Рівненщині, Євангеліє вперше було перекладено на українську мову. За наказом президента України 2011 рік оголошений роком Пересопницького Євангелія. З приводу цієї події в різних містах нашої держави проводяться святкування. Хвиля святкувань не оминула і місто Чернівці.