Липень 24, 2013 0 423 Переглядів

Михайло Паночко виступив з доповіддю на круглому столі до річниці хрещення Київської Русі

   23 липня представники влади, духовенства та науковці столиці зібралися за круглим столом з нагоди відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Під час заходу йшлося про вплив християнства на розвиток і роль церкви у становленні українського суспільства, формування інституту сім’ї.

  Обговорювались такы історичні аспекти, як, наприклад, проникнення християнства на східнослов’янські землі, вплив Візантійського канона на «Руську Правду» та інші. З доповіддю на тему: «Роль християнства в Україні: здобутки, втрати, перспектива» виступив старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. Зокрема він нагадав про найбільш суттєві помилки, допущені  князем Володимиром під час хрещення Русі. «…князь вирішив примусово хрестити всіх людей у Дніпрі. Він напевно не знав слів Христа, Який вчив: «Ідіть по цілому світі і навчіть народи, христячи їх в Ім’я Отця і сина, і Святого Духа». Тому, перша помилка – людей не навчили, а охрестили, –  йдеться у доповіді. – Євангелія формує новий світогляд у людини. Друга помилка – ненавчені основ християнської віри люди змішали нове зі старим, і по сьогодні у християнських святих є присутні поганські звичаї та традиції. І ще… Крім, ніби щирого захоплення християнством, князь Володимир мав і політичні цілі» –  зазначив Михайло Паночко.

       Позитивним кроком хрещення Київської Русі за словами старшого єпископа є те, що християнська ідея поклала кінець поганському, ідольському пануванню над свідомістю людей, і помалу почала переводити її на інший формат свідомості (повний текст доповіді, ви можете прочитати тут).

      Також в рамках круглого столу, що відбувся у Національному заповіднику «Софія київська» за підтримки Департаменту культури Київської міськдержадміністрації, було презентовано два ювілейні видання: «Храми Києва» та «Зруйновані храми Києва».

     В столиці продовжують тривати заходи з відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі. Так, наразі у Музейно-виставковому центрі Музеї історії міста Києва діє виставка «Скарби Лавр України». 27 липня на Хрещатику відбудеться святковий концерт за участю відомих гуртів. 28 липня на набережній Дніпра, поблизу Колони Магдебурзького права, відбудеться презентація проектів Всеукраїнського бліц-конкурсу на визначення кращого ескізного проекту пам’ятного знака на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі, потім на киян та гостей столиці чекає святковий концерт і унікальне світломузичне шоу, під час якого за допомогою лазерних спецефектів будуть відтворені сторінки історії українського народу.

Попередня Роль християнства в Україні: здобутки, втрати, перспектива
Наступна 22-24 серпня відбудеться навчання лідерів дитячого служіння

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Подарунки для маленького Іларіона

Кожного року учасники ‪Малинфесту проводять соціальні акції у співпраці з місцевою владою. Так було і цього разу – 12 липня ‪‎Богдан Левицький з групою молоді відвідали родину пересенців у с. Чоповичі Малинського району. Представники молодіжного з’їзду закупили продукти та солодощі для родини, а також надали фінансову допомогу.

Новини братерства

ВРЦіРО звернулася до українського народу із закликом голосувати на виборах Президента

     Українська держава сьогодні переживає кардинальні зміни: попри численні виклики наше суспільство отримало унікальний шанс будувати власне майбутнє…

Новини братерства

” На небі будуть лише преображені люди” – навчав молодь в Чернівцях єпископ Михайло Паночко

2 вересня 2012 року у Чернівцях пройшла обласна молодіжна конференція, учасниками якої була християнська молодь з багатьох церков ХВЄ Буковини.