Жовтень 3, 2019 0 670 Переглядів

Чверть століття Божих милостей: церква «Філадельфія» в Кривому Розі відзначила 25-річчя

У вересні Криворізька церква «Філадельфія» відзначила своє 25-річчя. На початку 90-х коли країною прокотилася хвиля потужних євангелізаційних служінь, Бог положив на серце єпископу Дніпропетровської області на той час Федору Папроцькому започаткувати в центрі міста нову церкву.

За участю місії «Добра новина» та молодих натхнених місіонерів із США та Канади закладався наріжний камінь майбутньої церкви «Філадельфія». Перші євангелізації проводили у 1993-му в БК «Райдуга», почали каятись люди, а влітку наступного року відбулося перше водне хрещення.

Коли у 1994-му спливав термін оренди, старші служителі зайнялися пошуком постійного місця зібрання для новоутвореної церкви. За сприяння місцевої влади громаді було надано у користування будівлю першого готелю Кривого Рогу. Того ж року, відбулася юридична реєстрація Церкви по вул. Чкалова, 37.

Черговим етапом у житті став 2000 рік, коли пастор Федір Папроцький від’їхав на постійне проживання до США, а на пасторство був рукопокладений Костянтин Мельник, який до нині служить у церкві. В 2016-му відбулася перереєстрація статутів релігійних громад і за церквою документально закріпили назву «Філадельфія».

На сьогодні членами церкви цієї місцевої п’ятидесятницької громади є 110 осіб. Нова будівля для постійних зібрань нараховує 120 місць, проте на недільних та святкових зібраннях у ній збирається і більше людей.

Церква «Філадельфія» активно розвиває різні напрямки служіння: жіноче, молодіжне, дитяче, підлітковий клуб «Маяк», служіння для братів і сестер «золотого віку». Також церква готує благодійні обіди, проводить служіння для дітей сиріт та дітей, які перебувають на стаціонарному лікуванні в лікарні, навідує самотніх і хворих літніх людей, та осіб, які переїхали з зони АТО.

На урочисте зібрання з нагоди 25-річчя церкви «Філадельфія» приїхали єпископ Дніпропетровської області Михайло Мокієнко та його перший заступник Віктор Степанченко, які щиро привітали місцевих християн та поділилися словом. Були гості і з-за океану, які стояли біля початків становлення громади, серед них Володимир Степанченко, який у 1993 році очолював місію «Добра Новина», а зараз є представником української Діаспори та несе пасторське служіння у місті Еверет, штат Вашингтон. Розділити радість з братами і сестрами приїхали пастор церкви «Карнаватка» Сергій Степанченко та пастор церкви «Вефіль» Анатолій Трюхан, що у селищі Глеюватка.

З радістю присутні зустріли відеопривітання першого пастора Федора Ігнатовича, у якому він звернувся до рідної громади зі словами благословінь та настановами, а також щиро подякував Богові за плідне служіння яке триває уже чверть століття.

Звертаючись до присутніх, Михайло Мокієнко закликав зміцнювати потенціал Церкви: «Дорога церкво! Ми маємо наслідувати золотому правилу п’яти «С»: яка наша Суть, у чому наша Сила, як побудувати дієву та налагоджену Структуру, чи потрібна нам Стратегія і як зберегти приСтрасть до служіння?» – підкреслив Михайло Михайлович.

За його словами, роль церкви у суспільстві має вимірюватися її діяльністю у соціальному та громадському житті, що спрямована на розвиток нашої країни.

Божою милістю церква «Філадельфія» займає стійку громадянську позицію, бере участь в організації соціальних рухів за молоде та здорове українське суспільство, за розповсюдження біблійних сімейних цінностей серед мешканців Кривого Рогу. Зокрема значну роботу проводить у рамках щорічного «Фестивалю Сім’ї». Чимало мешканців міста дізнались про церкву завдяки її просвітницьким проектам на тему Реформації та значимості Біблійних принципів у рамках святкування «R500».

Діана Павлова (Мельник) м. Кривий Ріг

Попередня Душеопікунство у церкві – основи та «підводні камені» цього служіння розглядали на засіданні Комітету братерства
Наступна Оповідання  «Крізь сумніви» Володимира Чалчинського перемогло у літературному конкурсі ім. Джона Буньяна

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

Зарождение пятидесятничества в Закарпатье

Современное евангельское движение в Закарпатье берет свое начало в 30-х годах ХХ в. Так, в 1933 г. среди местных жителей начал проповедь слова Божьего в евангельско-протестантском его понимании Андрей Мешко, уроженец с. Медяница (теперь с. Медяница Мукачевского района). Он уехал в США на заработки и там обратился к Христу в одной из церквей, принадлежавшей к «Армии Спасения» (евангельское течение уеслианского направления). От этой же церкви он был направлен миссионером на свою Родину.

Новини регіонів

У Дніпропетровську пройшов форум «Вектор солідарності»

      4 вересня у облдержадміністрації Дніпропетровська відбувся форум «Вектор солідарності» ініціатором якого стала Рада християнських церков Дніпропетровщини.

Новини регіонів

90 років Божої милості

     Церква віри євангельської смт. Клесів, Сарненського району на Рівненської області відсвяткувала 90 років від дня заснування.