Квітень 23, 2015 0 395 Переглядів

Капеланів навчать азам лікування посттравматичної стресової реакції у військових

    Якщо Україні за найближчі півроку вдасться підготувати 10 тисяч тренерів-психологів для роботи з військовими, які беруть участь у бойових діях на сході України, то у нас є шанси скоротити період посттравматичної адаптації військових з 40 до 8 років. Про це заявив Френк Пьюселік, всесвітньовідомий вчений у сфері психотерапії и реабілітації, який нині проводить курси для капеланів українських церков, які несуть служіння у зоні АТО.

    Навчання триватиме з 21 по 26 квітня 2015 року на базі Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

    Відкриваючи тренінг, заслужений лікар України, радник Президента Ольга Богомолець наголосила на винятковій потребі у фахівцях такого роду. У цьому, за словами жінки, вона переконалася і на власному досвіді: «Після подій на Майдані, коли доводилося рятувати поранених і бачити смерть, я не можу без сліз слухати як співають «Плине кача…» або гімн України», – поділилася Ольга Богомолець.

    Головний спікер тренінгу доктор психології Френк Пьюселік – сам є ветераном війни у В’єтнамі. За його словами, на те щоб повернутися до нормального життя, йому знадобилось 15 років постійної роботи над собою. На жаль, не всі змогли пройти цей шлях адаптації: якщо у боях під час в’єтнамської війни загинуло 58 тисяч американських військових, то за різними даними покінчили життя самогубством після війни понад 100 тисяч ветеранів. «Це вже моя восьма війна і я ненавиджу насилля, тому волію докласти всіх зусиль, щоб мінімізувати її наслідки» – заявив Пьюселік. Він проводить цей тижневий тренінг безкоштовно. У програмі будуть, як основні психологічні прийоми лікування посттравматичної стресової реакції військових, так і практичні завдання на перевірку засвоєних знань: тільки ті учасники тренінгу, які покажуть достатній рівень знань, зможуть отримати сертифікат.

    Військові священики (від ЦХВЄУ у тренінгу беруть участь 19 капеланів) сьогодні сидять в одній аудиторії з професійними психологами, оскільки це ті люди, які вже сьогодні реально працюють із травмованими – як фізично, так і психологічно – бійцями. Капелани виявилися одними з перших, хто почав надавати воїнам АТО не лише матеріальну, але й духовну так психологічну допомогу.

Попередня Незримий вогонь краси
Наступна Фестиваль Надії: три потреби, за які варто молитись у пості

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Звернення членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

Ми, керівники та повноважні представники Церков і релігійних організацій України, усвідомлюючи силу і важливість молитви до Всевишнього, в руці Якого сила і влада, Який є Праведним Суддею, добро винагороджує, а зло карає, який…

Новини братерства

Випускники КБІ отримали дипломи бакалаврів богослів’я

   22 жовтня у Київському біблійному інституті відзначили чергове хвилююче свято – випуск студентів очно-заочного відділення-2014. Вручення дипломів, привітання та цінне напутнє слово на подальше життя і служіння – усе це залишиться на фото і у серцях випускників.

Новини братерства

Християни-благодійники подарували столичним капеланам авто для служіння в зоні АТО

Всюдихіднисть, міцний кузов і ходова, польове забарвлення. Якраз те, що потрібно для фронту. У військових капеланів київської церкви «Скинія» та тих, хто служить із ними пліч-о-пліч,  з’явився новий позашляховик