Жовтень 8, 2014 0 554 Переглядів

Новий виклик: психологічна та соціальна реабілітація військових, які повертаються із зони бойових дій, став предметом обговорення пасторів Києва

 

     У понеділок, 6 жовтня 2014 р., відбулося чергове засідання пасторського комітету Київського  міського об’єднання ЦХВЄУ. Пастори обговорювали нагальні питання життя церков, серед яких сьогодні одне з перших місць займає допомога переселенцям зі Сходу України та збір і доставка гуманітарних вантажів у зону АТО. В числі нових викликів – соціально-психологічна адаптація військових, які повернувся додому після бойових дій.

     Старший пресвітер Київського міського об’єднання Анатолій Козачок озвучив дані щодо гуманітарної допомоги, наданої постраждалим в результаті військових дій у Донецькій та Луганській областях України. Зокрема, церквами Києва будо зібрано та направлено в зону АТО понад 50 тон гуманітарної допомоги, а саме продуктів харчування, одягу та взуття, засобів гігієни та ін. Церкви столиці прийняли у себе понад 250 переселенців, близько 80 з них уже працевлаштовано. Транзитом через церкви Києва на шляху в інші регіони було прийнято більш ніж 4000 людей, із них приблизно 60% діти.

     Як повідомив відповідальний за роботу в АТО диякон Олексій Федченко, з приходом холодів на перший план виходить питання допомоги із обігрівом в польових умовах: «Солдати мерзнуть, тому просять передати сухого спирту, на якому вони можуть зготуватичай, каву, чи розігріти тушонку. Ми закупили мультиварки, тепер ще треба передати термоси для напоїв та їжі. При харчуванні в сухом’ятку і продуктів іде багато, і стан не той, ніж коли людина поїсть чогось гарячого», – підкреслив Олексій Федченко.

          Новим викликом для церков сьогодні стало питання психологічної та соціальної реабілітації військових, які повернулися із зони бойових дій. З одного боку соціальне служіння ЦХВЄУ має багатий досвід роботи з алко- і наркозалежними людьми: з Богом їх життя разюче змінюється. А з іншого боку залежній людині не треба пояснювати, що вона грішна і потребує помочі згори, тоді як ті, хто повернувся з війни часто почувають себе героями і не відчувають потреби змінюватись. Отже перед служителями церкви стоїть непросте завдання, яке вони сподіваються вирішувати з Божою допомогою.

      У ході робочої зустрічі пастори обговорили також питання навчання служителів сімейного та чоловічого служіння у церквах, про проведення Всеукраїнського дня молитви і посту за Україну 19 жовтня 2014 р. та інші робочі питання.

Попередня Анатолій Козачок: «В Україні потрібен рамковий закон про благодійність, час державі поділитися важелями впливу з церквами»
Наступна Церква села Будки на Волині відсвяткувала 90-річчя

Вам також може сподобатися

Місіонерський відділ
Новини братерства

Завершилася шоста Міжнародна місіонерська школа: сертифікати отримали студенти із семи країн

23 серпня 2017 р. відбулося урочисте закриття шостої Міжнародної місіонерської школи, яка традиційно проходить на базі Київського біблійного інституту за сприяння місії «Світло для народів» (Швеція).

Новини братерства

Микола Кулеба: «Віруючі люди мають стати в основі втілення християнських цінностей у державній політиці щодо прав дитини і сім’ї»

   Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба відвідав XVIII Всеукраїнський з’їзд молоді ЦХВЄУ, де звернувся до молодих християн зі словом підбадьорення та…