Квітень 28, 2015 4 694 Переглядів

Михайло Паночко взяв участь Лондонській консультації щодо гуманітарної кризи на Донбасі

     У Лондоні (Великобританія) 28 квітня 2015 року відбулися міжнародні консультації центральною темою яких була гуманітарна криза і релігійні переслідувань на Донбасі.

     Церковні лідери, науковці та експерти з України, Росії, Великобританії, США та країн ЄС провели зустріч в резиденції архієпископа Кентерберійського за сприяння BMS World Mission (Великобританія) і Mission Eurasia (США).

     Як передає ІРС, в ході чотирьох сесій обговорювалися проблеми зростаючої гуманітарної кризи на землях, окупованих проросійськими сепаратистами при військовій підтримці Росії. Промовці досліджували різні аспекти, пов’язані з конфліктом: наприклад, поняття «Руського світу», яке використовується деякими ідеологами як рушійна сила нинішньої кризи на Донбасі, а також реакцію християн на загрозу правам людини в умовах воєнного протистояння.

     Зустріч передбачала живу, відкриту дискусію. Учасники виступили із закликом до примирення між служителями церков Росії та України на принципах християнської єдності. Що і задекларували у спільній резолюції. Цим документом учасники засудили застосування «насильства і агресії проросійських сепаратистів», переслідування віруючих церков, які не відносяться до Московського патріархату.

     «Не може бути миру там, де є брехня, – підкреслив старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. – Примирення починається тоді, коли вже загасили вогонь. Поки танки, солдати і брехня намагаються захопити територію України, не може бути ніякого примирення… Подіє в Україні – це потужний стукіт у двері Європи».

     Архієпископ УПЦ Київського Патріархату Євстратій (Зоря) наголосив, що немає ніякої громадянської війни в Україні, а є «агресор і жертва». Він висловив переконання, що Росія веде «священну війну під гаслами «Руського світу» проти так званих безбожників і загниваючого Заходу».

     На думку керівника Інституту релігійної свободи Олександра Зайця, «необхідно задіяти неурядові механізми моніторингу релігійної ситуації в Криму та на Донбасі з метою об’єктивного інформування громадськості та міжнародних структур про реальну ситуацію з релігійними правами на цих територіях для надання політичної, фінансової та іншої підтримки ініціативам, спрямованим на захист прав віруючих та запобігання релігійним переслідуванням».

     Віце-президент Асоціації «Духовне відродження» Михайло Черенков вважає, що «події в Україні є не тільки приводом для занепокоєння, але й сильним викликом для християнської солідарності, ухилитися від якого означало б зрадити євангельським принципам. Солідарність з потерпілими, захист релігійної свободи та відновлення миру – це і потреби, і можливості для участі”.

     Під час підписання резолюції Глобальний посол місії BMS єпископ Девід Коффі, взявшись за руки з російським єпископом Юрієм Сипко (екс-голова союзу ЕХБ Росії) та старшим єпископом ЦХВЄУ Михайлом Паночко, помолились за мир в Україні кожен своєю рідною мовою. Символізм такої молитви в тому, що учасники зустрічі сподіваються приносити плоди солідарності, справедливості та примирення.

     Як повідомляв ІРС, у вересні 2014 року в Осло пройшли консультації представників релігійних організацій України та Росії з метою вироблення об’єктивного погляду на події в Україні та надання допомоги постраждалим від військових дій.

Попередня МЗС України налагоджує співпрацю з релігійними організаціями
Наступна Що робити, коли не знаєш, що…?

Вам також може сподобатися

Новини братерства

На Рівненщині стало на один Дім Молитви більше

23 вересня 2012 року у с.Федорівка Гощанського району Рівненської області відкрито Дім Молитви християн віри єванегльської.

Новини братерства

Європа потребує сили Євангелії

МОЛДОВА – 2-4 березня в Кишиневі відбулася Європейська П’ятидесятницька Конференція, що об’єднала національних пятидесятницьких лідерів з близько 30 країн Європи. Тема конференції “Вклад ПЕФ у благовістя в Європі: які форми благовістя найбільш результативні?”

Новини братерства

Святкування 85 річчя церкви ХВЄ в місті Острозі

Місто Острог на Рівненщині, називають волинськими Афінами, де в 16 столітті формувалися підвалини української національної культури. Саме тут 16 жовтня 2011 року в приміщенні молитовного будинку відбулося святкування 85 річчя заснування церкви християн віри євангельської.