Жовтень 31, 2012 0 284 Переглядів

Єпископ Паночко: ветування цього законопроекту є єдиним можливим рішенням, здатним не допустити загострення міжцерковних конфліктів та збурення релігійної спільноти

Президентові України
ЯНУКОВИЧУ  В. Ф.

Вельмишановний пане Президенте!

Від імені Церкви християн віри євангельської України висловлюємо своє глибоку стурбованість у зв’язку з прийняттям парламентом 16 жовтня 2012 року проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (реєстр. № 10221 від 16.03.2012 р.), що передбачає внесення суттєвих змін до чинного Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Ми тверде переконані, що прийнятий Закон потребує накладення президентського вето задля його подальшого доопрацювання з урахуванням пропозицій Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо недопущення внесення неузгоджених з конфесіями змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та потребі запровадження принципу “єдиного вікна” у процедурі реєстрації релігійних організацій.
Для нас є очевидним, що у випадку підписання прийнятого Закону та набуття ним чинності, відбудеться значне погіршення законодавства у сфері діяльності релігійних організацій та практики його застосування. Тим більше нерозуміння та обурення у віруючих викликає той факт, що окремі міністерства та відомства намагаються “протягнути” без жодного обговорення у парламенті та в умовах одностайного заперечення з боку релігійної спільноти такі суттєві зміни, що стосуються порядку реєстрації релігійних організацій, контролю за їх діяльністю та конституційного права на мирні зібрання.
З огляду на вищенаведене, вважаємо розробку Міністерством юстиції без погодження з конфесіями та ухвалення Верховною Радою законопроекту № 10221 кроками до дестабілізації релігійної ситуації у суспільстві, створення суттєвих перешкод для духовного та соціального служіння церков і релігійних організацій.
Висловлюємо підтримку зверненням членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та Наради представників християнських Церков України, в яких зазначено, що ветування законопроекту № 10221 є єдиним можливим рішенням, здатним не допустити загострення міжцерковних конфліктів та збурення релігійної спільноти, зберегти в Україні міжконфесійний мир та високий рівень свободи віросповідання.

Враховуючи зазначене, закликаємо Вас, шановний пане Президенте, застосувати право вето до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (реєстр. № 10221), ухваленого парламентом у другому читанні 16 жовтня 2012 року, в частині недопущення внесення жодних змін до чинного Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

З повагою,

Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко

Попередня У Львові відбулося урочисте відкриття Дому Молитви Церкви "Голгофа"
Наступна «Скандинавська дитяча місія»: 20 років в Україні

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Мешканці Софіївської Борщагівки долучилися до святкувань Дня Подяки разом із церквою «Благодать» (ВІДЕО)

     Недільного ранку, 27 вересня, церква «Благодать», що у с. Софіївська Борщагівка, під Києвом, була особливо по-святковому вбрана. Її найкращою прикрасою були кращі плоди цьогорічного врожаю. Християни вшановували Бога за Його щедрість…

Новини братерства

Міжконфесійний молитовний марафон у Донецьку відзначив сто днів «у проломі»

   12 червня, на сотий день, молитва (зважаючи на обставини, у якій вона проходила), зібрала рекордну кількість учасників – близько 80 осіб. За час, доки у центрі Донецька триває щоденна молитва за Мир і Єдність в Україні, організатори і учасники побачили і пережили чимало. Як погрози і агресію…