Липень 22, 2013 0 860 Переглядів

«Малинфест- 2013»: фестиваль християнської молоді, який подарував радість і силу Духа

         ХVI з’їзд молоді ЦХВЄУ завершився 18 липня  на Житомирщині. Цей унікальний молодіжний фестиваль, що проходить на базі табору «Юність» неподалік міста Малина, цього року зібрав понад три тисячі молодих християн з різних куточків України, Білорусі, Росії, країн Прибалтики, США та інших держав. А також визнаних проповідників Церкви з України та зарубіжжя.

      Протягом тижня юнаки та дівчата відвідували численні богослужіння і семінари, вчилися Слову Божому, спілкувалися та відпочивали. Девіз молодіжного фестивалю у нинішньому році: «Бог дав нам Духа сили, любові і здорового розуму» (2Тим.1:7).

      – Нашою метою було донести до молоді потребу у силі від Бога, – сказав під час закриття форуму голова оргкомітету з’їзду Богдан Левицький. –  Тій силі, яку я бачив під час поїздки до Африки у Кенії, де місцевий шаман так і заявив, що у місіонерок з України дух сильніший ніж у нього. Такі тендітні сестрички (бліді, бо перехворіли малярією, тифом), але вони мають Дух і силу від Бога. Після тої заяви шамана люди стали горнутися до місіонерів: діти в тій місцевості тепер навчаються грамоти, а їх батьки поклоняються живому Богу Ісусу Христу.

     Шукати духовних речей, читати Біблію, закликав молодь старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко.

     – В молодості хочеться отримати все і одразу: стати успішним, авторитетним, передовим. Але Біблія так не вчить, в ній – природний процес росту. Апостол каже: «Пишу я вам, дітоньки, що гріхи вам прощаються ради Ймення Його. Пишу вам, батьки, бо ви пізнали Того, Хто від початку. Пишу вам, юнаки, бо перемогли ви лукавого». (1Івана 2:12-13). Тому зростайте нормально, крок за кроком, зміцнюючись у вірі, в пізнанні, любові і особливо просіть у Бога мудрості, – радить Михайло Степанович. –  Бо багато знать, це ще не мудрість… мудрість – це приймати правильні рішення, правильно чинити, ухилятися від зла.

      За словами старшого єпископа Церква має бути впливовою, тому Бог бажає дати людям Свою мудрість, яка відрізняється від світської мудрості, бо вона є чиста, лагідна, покірлива, милосердна, безстороння.

     Виконавчий директор місії «Світло для народів» Раулі Лехтонен  (Швеція), наставляючи молодь, навів результати наукового  дослідження, що кілька місяців тому було оприлюднено в країнах Балтики, а саме: на території СНД сьогодні проживає близько 600 етнічних груп, 80 з них зникнуть з лиця землі уже через 20 років.

     – Перш ніж ви поїдете додому з цього благословенного кемпу, наповнені Словом Божим, я раджу задуматись, який внесок можете зробити особисто ви, щоб досягнути цих народів, – сказав проповідник. – Бог дав нам план, який християнам потрібно виконати: проповідувати Євангеліє всім народам, до того, як прийде кінець.

      Ще один зарубіжний гість, президент Університету Орала Робертса зі штату Оклахома (США) доктор Марк Рутленд, під час проповіді поділився своїм свідоцтвом. Він покаявся у молодіжному таборі, згодом був призначений керівником молоді, потім пастором методистської церкви. «Я був християнином, але я не відчував радості, сили, енергії від того, – розповів проповідник, – говорив людям про радість, але сам, чим далі, тим сильніше впадав у сум».  Із тяжкої депресії чоловіка вивело тільки надзвичайне переживання, коли Господь подарував йому дар Святого Духа. З того часу Марк Рутленд гаряче і переконливо проповідую про силу Божу, у яку треба не тільки вірити, але й треба переживати її, щоб вести переможне життя християнина.

     Серед гостей, які щороку відвідують християнський табір у Малині, є священнослужителі інших конфесій. Цього року молодь познайомилася з  головою Комісії у справах молоді Української греко-католицької церкви о. Ростиславом Пендюком. Традиційно на відкриття фестивалю приїздить голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі  Василь Костицький, він не лише поздоровив  учасників, але й вручив Подяки п’ятьом служителям церкви за активну діяльність у розповсюдженні духовних цінностей. З привітаннями для делегатів з’їзду виступили представники місцевої влади: сільської ради, районної і обласної держадміністрацій. Прислав свої найкращі побажання міністр культури України Леонід Новохатько.

     Під час  фестивалю пройшли численні секційні заняття, спеціальні бесіди для жінок та дівчат (керівник відповідальна за жіноче служіння церкви ХВЄ в Україні та США Віра Деркач), служіння для християн-підприємців (спікером був телеведучий і бізнесмен із США Віктор Коструб), секція для тих, хто хоче знайти себе у соціальному служінні церкви (пастор Рустам Фатуллаев) та багато ін.

     Відбулася низка зустрічей. Зокрема обласні молодіжні керівники братства мали нагоду поспілкуватися із молодіжним лідером християнської церкви в Ізраїлі  Іцхаком Мор Хаїмом. Для студентів юридичних факультетів та діючих юристів, які служать у помісних церквах, була організована зустріч із фахівцем, виконавчим директором Інституту релігійних справ (ІРС) Максимом Васіним. Він надав слухачам практичну юридичну інформацію, розповів як належить діяти під час тих чи інших непростих ситуацій. Також відбулася зустріч молодіжних пасторів братства із братами-колегами з Білорусі, під час якої вони обмінялись досвідом та розглянули перспективи подальшої співпраці.

      Ще багато інших заходів відвідали юнаки та дівчата під час «Малинфесту-2013».  Мета кожного зібрання – збагатити молодь духовно, навчити дивитися на світ через призму Святого Письма та  спонукати до втілення у життя християнських цінностей.

Попередня Дитячий табір на Закарпатті
Наступна Роль християнства в Україні: здобутки, втрати, перспектива

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Стартувала підготовка до відзначення 500-ліття Реформації

Рада Євангельських Протестантських Церков України розпочала підготовчі заходи до організації широкомасштабних святкувань з нагоди 500-ї річниці Реформації, яка припадає на 2017 рік.

Новини братерства

Церкви Києва та області – 2014 був роком будівництва, благодійності і благовістя

   14 березня 2015 р. відбулося одразу дві річні звітні конференції –  Київського обласного об’єднання церков  та Київського міського об’єднання церков ЦХВЄУ.

Новини братерства

Хрещення у Тарасівці: служити Господу приходить молодь

    Історично так склалося, що в церкві села Тарасівка, що в Броварському районі на Київщині, переважна більшість членів – це вихідці із Західної України, в основному з Рівненщини. Свого часу християни, приїжджаючи на заробітки до столиці, облюбували Тарасівку, а незабаром там виріс Молитовний будинок.