Жовтень 25, 2014 0 1851 Переглядів

Михайло Паночко відвідав слов’янські церкви ХВЄ у США, де послужив на конференції, присвяченій 25-річчю слов’янської еміграції

     Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко на початку жовтня 2014 року здійснив поїздку до Сполучених Штатів Америки, де відвідав слов’янські церкви ХВЄ. За десять днів він послужив у восьми зібраннях та взяв участь у великій триденній конференції, присвяченій 25-річчю слов’янської еміграції у США. Про те, як сьогодні живуть євангельські християни в Америці та детальніше про свій візит розповідає Михайло Степанович:

     – Бог дозволив мені побувати у церквах ХВЄ двох штатів. Зокрема 4 жовтня на запрошення єпископа Петра Саєнка я служив у Слов’янському християнському центрі міста Такома, де проповідував про праведність через віру. Наступного дня на запрошення пастора Степана Касянюка відвідав церкву «Благодать» у місті Рентон, де також мав слово до віруючих. Крім того, у штаті Вашингтон проповідував у церквах, де пасторами служать Володимир Стасюк, Володимир Моніч, Олександр Кальчик (там проходило свято Подяки). На запрошення єпископа Віктора Прохора, голови Слов’янського дистрикту Асамблей Божих, побував у церкві «Життя» міста Такома.

     Потім з дводенним візитом відвідав Каліфорнію – штат на західному узбережжі країни (чотири години лету із штату Вашингтон). Там, у місті Сакраменто 8 жовтня зранку мав зустріч із  групою служителів на чолі з єпископ Леонідом Бондаруком, який очолює правління Союзу ХВЄ Америки. Був гарний час для спілкування. Брати розпитували про ситуацію в Україні. 7 та 8 жовтня проповідував у церквах, де пасторами служать Анатолій Гримайло (Перша українська церква) та брат Микола Пилип’юк. 9-го числа, у четвер, Бог дав можливість послужити знов у штаті Вашингтон,  у церкві Володимира Моніча. А 10 жовтня, в п’ятницю, розпочалася духовно-збудовуюча конференція слов’янських об’єднань і церков ХВЄ США «Фавор», приурочена 25-річчю слов’янської еміграції у Сполучені Штати Америки.

     – Де саме вона проходила?976_28

     – Перший день у Слов’янському християнському центрі  у Такомі. Відкрив конференцію єпископ Петро Саєнко. Першу проповідь сказав наш Микола Синюк (перший заступник старшого єпископа ЦХВЄУ – Ред.), потім проповідував єпископ Об’єднаної церкви християн віри євангельської Білорусі Сергій Цвор.  Другий та третій день  конференції проходив у християнському центрі Оверлейк у місті Редмонд поблизу Сієтла. На другий день словом служили Джордж Давидюк  та Славік Радчук. З привітанням до учасників конференції виступив єпископ Ніколай Новік, також поділився словом пастор Олександр Пекун, інші проповідники. У неділю, в останній день ювілейної конференції було майже чотири тисячі людей. Співав зведений хор на 240 чоловік, неслася хвала Богу українською та російською мовами. Проповідував єпископ Віктор Прохор, а заключне слово довірили мені.

     – Про що ви проповідували?

     – Тема моєї проповіді: «Це Син Мій Улюблений, Його слухайтеся!» Послух Христу дає нам право переживати добро. Користуючись нагодою, я подякував усім хрестиянам Америки, які допомагають Україні. За ці два з половиною десятки років наші емігранти допомогли збудувати більше як 1150 молитовних будинків в Україні,  ми отримали багато гуманітарної допомоги. Також подякував їм за підтримку місіонерської роботи.

976_7     – Михайле Степановичу, а що сьогодні являє собою слов’янська церква ХВЄ в Америці?

     – Там народжується вже третя генерація наших емігрантів: одна генерація – ті, хто виїхав, друга – їхні діти, які виїхали, і третя – діти, які народилися вже Америці. Церкви живуть і розвиваються (примножуються) в основному за рахунок внутрішнього ресурсу, від народження дітей, своєї молоді. Сказати, що наші церкви мають вплив на американське суспільство, нажаль не можна. Це – велика країна. І хоча за деякими даними у США є більше двохсот слов’янських церков ХВЄ, вони не об’єднані між собою в достатній мірі, щоб мати суттєвий вплив на суспільство. Є не менше десятка різних об’єднань, очолюваних різними єпископами, які сьогодні шукають спільності, стараються більш тісно працювати. Приклад тому ось ця конференція.

     – Мабуть, тут спрацьовує і культурний аспект.

     – Так. Наші церкви не можуть достатньо впливати на суспільство, бо культура інша, мова інша (проповідують здебільшого російською та українською, у деяких церквах почали перекладати на англійську для молоді). До речі, питання молоді у американських церквах стоїть досить гостро: вона росте в американській культурі, більшість говорить англійською.

     – Як реагують слов’янські церкви США на події в Україні?

     – По-різному, але ті віруючі, з ким мені довелося близько спілкуватися здебільшого підтримують Україну. Моє прохання до них було підтримати у молитві: ще не наповнена чаша молитов, а коли вона буде повна, вірю, Бог дасть відповідь.

     – Чи надсилають американці гуманітарну допомогу на Схід України?976_6

     – Так. Церкви формують контейнери з гуманітарною допомогою і по своїх каналах транспортують на Донбас, переказують фінанси. Цього разу я також побував у церкві ХВЄ міста Сіракьюзи (пастор Степан Мострянський), вони якраз зібрали та передали кошти для постраждалих на схід України. Допомогу зібрали церкви Анатолія Гримайла, Миколи Пилип’юка, Віктора Прохора, Степана Касянюка, Володимира Стасюка та інших. Вони жертвують на потреби поранених та тих, хто голодує сьогодні на окупованих територіях. Я вдячний пасторам Віктору Прохору і Петру Саєнку за запрошення на цю конференцію та можливість послужити церквам США. Поїздка виявилася досить плідною.

Попередня Випускники КБІ отримали дипломи бакалаврів богослів’я
Наступна Свято жнив у Рокитному

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Слідами сестринської конференції: що відбувається за лаштунками служіння?

  Під час річної сестринської конференції, яка цього року відбулася 13-16 червня у Запорізькій області, традиційно проводиться навчання за напрямками… 

Новини братерства

У Києві завершилася перша сесія десятої Школи «Агапе»

19 жовтня завершилася тижнева сесія десятої Біблійної школи «Агапе», що пройшла на базі Київського Біблійного інституту. Цього року на навчання приїхало більш як 30 студентів: п’ятеро з Білорусі, один з Росії, всі інші – з різних куточків України. Це люди, які на практиці знають що таке робота з дітьми-сиротами.

Новини братерства

Євангельські Церкви засудили насильство проти учасників мирних протестів

   Рада Євангельських Протестантських Церков України категорично засуджує факти насилля та особливої жорстокості по відношенню до учасників мирних акцій протесту тими представниками влади, які…