Листопад 28, 2013 0 407 Переглядів

Міністр культури Леонід Новохатько: «Ми готові поглиблювати співпрацю з Всеукраїнською Радою Церков»

     Міністр культури України Леонід Новохатько відзначив важливість державно-конфесійного діалогу, який провадить Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, та заявив про намір Міністерства посилювати співпрацю з релігійною спільнотою, передає ІРС.

     Про це він повідомив глав релігійних об’єднань під час засідання ВРЦіРО, яке відбулося 26 листопада 2013 року у Будинку митрополита Собору св. Софії. Зокрема, міністр наголосив на необхідності продовження діяльності Робочої групи з підготовки законопроектів у сфері свободи совісті, утвореної при Міністерстві культури у лютому 2011 року. А також представив членам ВРЦіРО новопризначеного директора Департаменту у справах релігій і національностей Михайла Мошколу.

     Напередодні зустрічі ВРЦіРО надіслала до спікера парламенту звернення із з переліком законопроектів, які спрямованні на вдосконалення нормативного регулювання духовного і соціального служіння релігійних організацій.

     Рада Церков обговорила кричущі факти беззаконня та свавілля з боку представників правоохоронних органів України, зокрема в містечку Врадіївка на Миколаївщині та інші. У своєму зверненні до Президента та голови МВС України релігійні лідери заявили про необхідність системної реформи правоохоронних органів «задля недопущення повторення подібних ганебних фактів» та відновлення довіри громадян  до них замість побоювань за власне здоров’я та життя.

     Члени ВРЦіРО закликали учасників громадських акцій протесту, що тривають у різних містах України, та представників влади «у жодному разі не допускати насильства, провокувати його чи піддаватися на провокації, адже слід пам’ятати, що насильство породжує насильство».

     У засіданні взяв участь голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький, який повідомив присутніх про ініціативи Комісії щодо захисту дітей в інформаційному просторі та морального оздоровлення суспільства.

     На завершення Головуючий у Раді єпископ В’ячеслав Горпинчук повідомив, що згідно Положення про ВРЦіРО головування відтепер переходить до Української Православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом).

Попередня Церкви ХВЄ в Росії чекають духовної підтримки з України
Наступна ЗА ЩО МЕНЕ Б’ЄШ?

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Шведські п’ятидесятницькі церкви готові до подальшої співпраці з українськими партнерами

В суботу, 17 жовтня в п’ятидесятницькій церкві міста Карслборг (Швеція) відбулася чергова щорічна консультація церков, що співпрацюють з Україною. До церкви з’їхалися члени місійних рад п’ятидесятницьких церков з цілої країни…

Новини братерства

Всеукраїнська жіноча конференція пройшла під гаслом “Не бійся”

З 28 по 30 червня на березі Азовського моря проходила Всеукраїнська жіноча конференція братства ХВЄ України. В роботі конференції взяли участь близько 300 сестер з усіх регіонів України. Сестри мали можливість спілкуватися, спільно молитися, навчатися і відпочивати.

Новини братерства

100-річний ювілей відзначила церква ХВЄ в с. Машів, що на Волині

     Недільного дня, 9 липня 2017 року на подвір’ї Молитовного дому християн віри євангельської у селі Машів Волинської області було людно. Тут відзначали столітній ювілей церкви: разом молились, раділи, згадували історію.