Листопад 28, 2013 0 240 Переглядів

Міністр культури Леонід Новохатько: «Ми готові поглиблювати співпрацю з Всеукраїнською Радою Церков»

     Міністр культури України Леонід Новохатько відзначив важливість державно-конфесійного діалогу, який провадить Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, та заявив про намір Міністерства посилювати співпрацю з релігійною спільнотою, передає ІРС.

     Про це він повідомив глав релігійних об’єднань під час засідання ВРЦіРО, яке відбулося 26 листопада 2013 року у Будинку митрополита Собору св. Софії. Зокрема, міністр наголосив на необхідності продовження діяльності Робочої групи з підготовки законопроектів у сфері свободи совісті, утвореної при Міністерстві культури у лютому 2011 року. А також представив членам ВРЦіРО новопризначеного директора Департаменту у справах релігій і національностей Михайла Мошколу.

     Напередодні зустрічі ВРЦіРО надіслала до спікера парламенту звернення із з переліком законопроектів, які спрямованні на вдосконалення нормативного регулювання духовного і соціального служіння релігійних організацій.

     Рада Церков обговорила кричущі факти беззаконня та свавілля з боку представників правоохоронних органів України, зокрема в містечку Врадіївка на Миколаївщині та інші. У своєму зверненні до Президента та голови МВС України релігійні лідери заявили про необхідність системної реформи правоохоронних органів «задля недопущення повторення подібних ганебних фактів» та відновлення довіри громадян  до них замість побоювань за власне здоров’я та життя.

     Члени ВРЦіРО закликали учасників громадських акцій протесту, що тривають у різних містах України, та представників влади «у жодному разі не допускати насильства, провокувати його чи піддаватися на провокації, адже слід пам’ятати, що насильство породжує насильство».

     У засіданні взяв участь голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький, який повідомив присутніх про ініціативи Комісії щодо захисту дітей в інформаційному просторі та морального оздоровлення суспільства.

     На завершення Головуючий у Раді єпископ В’ячеслав Горпинчук повідомив, що згідно Положення про ВРЦіРО головування відтепер переходить до Української Православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом).

Попередня Церкви ХВЄ в Росії чекають духовної підтримки з України
Наступна ЗА ЩО МЕНЕ Б’ЄШ?

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Звернення РЄПЦУ щодо останніх подій в Україні

Ми, члени Ради Євангельських Протестантських Церков України, за результатами засідання від 23 січня 2014 року: нагадуючи про цінність людського життя як найбільшого дару від Бога, сумуючи…

Новини братерства

Международный Конгресс ХВЕ: день второй. Слово о простоте, умении слушать Духа Святого и миссионерстве

ЛЬВОВ, 11 октября 2013 г. Утреннее пленарное заседание началось с поздравлений от Министра культура Украины Леонида Новохатько, председателя PEF…

Новини братерства

«Влада сильна і розумна лише тоді, якщо вона відноситься з повагою до усіх»

8 лютого 2012 року старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко та старший пресвітер Київського міського об’єднання ЦХВЄУ Анатолій Козачок взяли участь у засіданні Ради церков і релігійних організацій м. Києва, що пройшла під головуванням очільника Київської міської державної адміністрації Олександра Попова.