Вересень 12, 2015 0 375 Переглядів

Міносвіти буде визнавати дипломи духовних навчальних закладів

     Уряд затвердив Порядок державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами.

     Відповідна Постанова Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 652 нещодавно була оприлюднена на Урядовому порталі, повідомляє Інститут релігійної свободи.

     Згідно Постанови Кабміну, державне визнання таких документів здійснює Міносвіти. Підставою для цього є заява фізичної особи (власника документа) або клопотання релігійного центру (управління), що подається за умови наявності заяви фізичної особи. Рішення міністерства за результатами розгляду заяви може бути оскаржено у судовому порядку.

     Визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання здійснюється за рівнями та ступенями вищої освіти за галуззю знань «Богослов’я», що передбачає видачу документів державного зразка.

     Розгляд поданих документів буде здійснюватися Комісією з державного визнання документів про вищу духовну освіту, яка встановлює еквівалентність рівня здобутої у вищих духовних навчальних закладах освіти освітньому рівню системи освіти України шляхом визначення відповідного або найбільш близького рівня та ступеня вищої освіти, за яким можливе визнання документа про вищу духовну освіту.

     Визнання і встановлення еквівалентності документів про вищу духовну освіту, виданих вищими духовними навчальними закладами, відбуватиметься як платна адміністративна послуга Міністерства освіти і науки.

     Розмір плати за цю адміністративну послугу становитиме 51 гривень – для фізичних осіб та 85 гривень – для юридичних осіб.

     «Попереду ще підготовка наказів МОН на виконання постанови, і вже до кінця року, я думаю, буде запущений механізм процедури визнання», – прогнозує Віталій Хромець, доцент кафедри культурології НПУ ім. М. П. Драгоманова та член робочої групи Міносвіти по розробці підзаконних актів у сфері визнання документів вищих духовних навчальних закладів.

     Нова редакція Закону України «Про вищу освіту» 2014 року містить доручення для Уряду розробити порядок державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання осіб, які на день набрання чинності цим Законом здобули освіту, захистили дисертації на здобуття наукових ступенів та отримали вчені звання у зареєстрованих вищих духовних навчальних закладах.

     Цей Закон також передбачає можливість для вищих духовних навчальних закладів, які бажають видавати дипломи державного зразка, проходження процедури акредитації освітньої програми.

Попередня АНОНС: 3 жовтня в Українському Домі відбудеться форум «Місія в професії»
Наступна Тарас Сень: «Церкви на Луганщині здебільшого приходять до тями тільки зараз, а деякі ще з осені працюють активно»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

На Житомирщині відбудеться XV фестиваль молоді ЦХВЄУ

Більше 3 тисяч молоді Церкви християн віри євангельської України збереться 5-12 липня 2012 року в молодіжному таборі «Юність», що в Житомирській області поблизу м. Малина.

Новини братерства

” На небі будуть лише преображені люди” – навчав молодь в Чернівцях єпископ Михайло Паночко

2 вересня 2012 року у Чернівцях пройшла обласна молодіжна конференція, учасниками якої була християнська молодь з багатьох церков ХВЄ Буковини.

Новини братерства

У КБІ вручили дипломи ще одній групі випускників – вчителям-методистам дитячого та підліткового служіння

    22 березня 2017 р. колектив Київського біблійного інституту благословив студентів-випускників до нелегкої праці на ниві Божій. Дипломи було вручено 31 випускнику…