Лютий 29, 2020 0 481 Переглядів

«На конференції запрошуємо спікерів-практиків, стараємось орієнтувати молодь на кращий світовий досвід» – директор Департаменту молоді Іван Білик

Наприкінці лютого в Україні відбулися два масштабних форуми для молоді п’ятидесятницьких церков.  Це – студентська конференція «Передай» у Львові, 27-29 лютого, та конференція   «Елементи Музики» у Києві, 28-29 лютого. Розповісти про обидва заходи, а також про те, чим сьогодні живе Департамент молодіжного служіння братерства, ми попросили його  директора Івана Білика. 

– Іване, здається, це перша суто студентська конференція у нашому братерстві: як виникла ідея її проведення та яка мета служіння?

– Почну з того, що вже чотири роки на Львівщині діє Асоціація євангельських студентів, яка об’єднує понад 130 студентів. Ми вирішили пошитими цей гарний досвід в інших регіонах України і конференція задумана саме з цією метою.

Місія служіння – поширювати Добру Новину в університетах та інших навчальних закладах.  Насправді для цього нам навіть не потрібно направляти туди місіонерів, бо вони там уже є.  Треба лише спорядити студентів-християн відповідними знаннями та навичками місіонера. Вірю, що нинішня конференція досягла мети.

Судячи зі списку спікерів, які служили на конференції, ви орієнтуєте молодь не на регіональний досвід, а на світовий…

– Так і є. Серед спікерів конференції були лідери студентського служіння з кожного континенту, де існують виші (всі окрім Антарктиди). Вважаю, це досить символічним. Зокрема, партнером конференції «Передай» є представник місії Chi Alpha США Браян Харджет, також представники Глобального руху студентського служіння, лідери служіння «Студенти для Христа – Україна» Ерік та Джен Музарт та інші блискучі служителі. Серед них Джеймі Кемп з Індонезії, Мет Марлін з Мозамбіку, Джош Ренфро з Чилі та Джон Коушел з Німеччини. Усі спікери – практики, котрі працюють у різних культурних і ментальних середовищах.

Де, окрім Львова, сьогодні уже діють студентські спілки?

– Аналогічні – у Чернівцях і Рівному. Незабаром плануємо запустити служіння у Тернопільській області, шукаємо виходи на студентські команди в Києві та інших областях.

Мова йде про команди на базі окремих церков?

– Як правило, у однієї церкви недостатньо ресурсів для того, щоб розпочати таке служіння. Скоріше це студентське об’єднання на базі кількох церковних громад. Крім того, наші студентські спілки діють у структурі відділів молоді при обласних об’єднаннях церков ХВЄ як складова частина молодіжного служіння. Є таке бажання, щоб усі ключові міста України мали свої студентські спільноти, акцентовані саме на дії Святого Духа та на п’ятидесятницькому середовищі.

28-29 лютого пройшла ще одна конференція – «Елементи музики»…

– Так. Наша мета була зібрати лідерів груп прославлення, хорів, авторів пісень тощо, щоб дати їм розуміння певних правильних стандартів християнської музики, уникнути різночитань. Наразі, у наших церквах спостерігається різнополярність: від крайньої заборони музики до формату вседозволеності (роби те, що ти хочеш). Розібратися в теології музики, як про неї говорить Писання, допоміг молоді одного з кращих служителів слов’янського контексту у цій темі Лео Франка з Німеччини. Історію музичного служіння п’ятидесятницьких церков в Україні нам викладав фахівець у цій сфері Дмитро Коваль. Часто люди говорять: «Колись так не було!», – не знаючи, як насправді було і що було. Історичні факти, про які молодь почула, допоможуть припинити спекуляції на дану тему.

А ще які теми розглядали учасники конференції?

Ми говорили про вплив музики, як позитивний, так і негативний, про те як направляти музичне служіння у правильному руслі, враховуючи богослужбову практику церкви. Розібралися у цьому нам допоміг директор Департаменту освіти Віктор Вознюк. Також своє наставлення для лідерів музичного служіння дав перший заступник старшого єпископа братерства Анатолій Козачок.

Загалом програма конференції була дуже насичена. Це – 24 майстер-класи для служителів різних сфер (від звукорежисури і гри на гітарі, до написання пісень і диригування хором). У програмі було 15 годин, тобто два дні, потужного контенту у сфері теології, історії та культури музичного служіння. Також круглі столи, ток-шоу. Кожен учасник вибрав собі те, що йому до снаги. До речі, учасників прибуло суттєво більше, ніж ми сподівалися…

Задача-максимум, яку ви ставите у сфері музичного служіння?

У скорому часі розвинути цей напрямок до створення Департаменту музичного служіння, оскільки це дуже великий сегмент діяльності у наших церквах (є багато потреб і багато викликів, як наприклад, різночитання у перекладних пісень та ін.) Для цього нам потрібно акумулювати творчих людей, котрі готові працювати. Що і стараємось сьогодні робити.

Анонси обох конференцій я отримала з телеграм-каналів «Ґоу, лідер!» та «Ґоу, молодь!» Які ще електронні інформ-платформи використовує Рух молоді?

– Для людей поважного віку одразу поясню, що заклик «Ґоу» (англ. «go») означає – вперед, давай! Сьогодні є багато інертних, неактивних людей, які очікують, що хтось щось має зробити. Ми бажаємо запалити молодь, підштовхнувши трішки: «Вперед, ти ж можеш це!»

Загалом у нас працює чотири ресурси: окрім згаданих телеграм-каналів «Ґоу, лідер!» та «Ґоу, молодь!» є ще Instagram  та Facebook-сторінка «Ґоу, молодь». Там публікується інформація про заходи департаменту та матеріали мета яких допомогти молодим християнам реалізувати себе, своє покликання, зміцнитися у вірі. Окремо для кожної конференції чи масштабного проекту ми робимо сайти. Наприклад, щойно презентували сайт щорічної конференції  «Елементи лідерства».

Наостанок поділіться, які ще «Елементи» ви маєте в планах? Приємно, що кількість профільних, на високому рівні молодіжних конференцій зростає майже в геометричній прогресії…

– Дякую на доброму слові. Зараз ми працюємо над підготовкою бізнес-конференції, яку проведемо на початку вересня разом з компанією Business Lab Україна. Її очолює наш брат Рон Джонс, представник Асамблей Божих США, у минулому бізнесмен та місіонер у кількох країнах світу. Наша спільна мета – допомогти молодим християнам в Україні рухатися в правильному руслі. Адже ми маємо критичну ситуацію з трудовою міграцією: молоді люди малюють собі картину, що поїхавши закордон швидко розбагатіють, а в реальності стикаються з багатьма проблемами. Для того щоб мати успіх потрібен час, досвід, освіта і багато іншого.  Я не вірю в швидку реалізацію людського потенціалу, скоріше розумію так, як Писання говорить: «Будь вірний в малому, Бог поставить над великим».

Попри кризу і військові дії в Україні зараз є великі можливості для того, щоб започаткувати свій бізнес. Мета конференції не тільки підказати, як ці можливості можна реалізувати, але й допомогти молодим українцям подивитись на цю сферу, як вона може служити для Царства Божого. Ми віримо, що це буде прекрасна співпраця.

Бесіду вела Ірина Боровкова.

Попередня Делегація з України візьме участь у Міжнародній місіонерській конференції у Молдові
Наступна «Проблема суспільства знаходиться не в екології землі, а в екології нашого духу»  - Михайло Паночко   

Вам також може сподобатися

Актуальне інтерв'ю

Алла Вознюк: «Сьогодні, аналізуючи наше життя, я розумію, що в перші роки між нами не було достатньої відвертості»

Кажуть, що життя жінки складне, а життя дружини служителя ще складніше. Чи дійсно це так я намагалася розпитати жінку з досвідом, дружину керівника Відділу освіти Церкви християн віри євангельської України Аллу Вознюк.

Відділ молодіжного служіння

Молодь з Рівненщини служила в церквах Львівської області

11 серпня молодь із міста Здолбунів Рівненської області відвідала помісну церкву ХВЄ в місті Жовква та села Малі Підліски, що на Львівщині.

Відділ молодіжного служіння

Семінар для керівників молоді відбувся на Буковині

23-25 лютого в містечку Берегометі Чернівецької області проходив семінар для керівників молоді, на який з’їхалися близько 60 молодих служителів з усієї Чернівецької області. Спікерами були Михайло Паночко, Пол Шеппорт (Канада), Сергій Вінковський, Микола Фасолько, Петро Карпов.