Жовтень 22, 2013 0 519 Переглядів

Українські Євангельські церкви моляться про Боже рішення щодо євроінтеграції

   З 18 по 20 жовтня у багатьох християнських церквах України віруючі перебували в постах і молитві за долю нашої держави. Мета такого молитовного служіння  полягає в збереженні та поширенні Біблійних моральних цінностей щодо ставлення до життя, сім’ї та інших важливих складових, притаманних українському народу.

     Листи з такою ініціативою до церков надіслано після останнього засідання Ради Євангельських Протестантських Церков України (РЄПЦУ), до складу якої входить і наше братерство. Загалом Рада об’єднує понад 9000 християнських громад. У листі висловлено занепокоєння щодо спроб деяких законотворців «любою ціною підписати договір про Асоціацію з ЄС на Саміті Східного Партнерства у Вільнюсі». Це, за словами членів РЄПЦУ, виражається в намірах прийняти ряд законопроектів, які нівелюють основи духовності будь-якого суспільства в цілому і є викликом християнській спільноті України. «Ми не даємо оцінку політичним прагненням України, але застерігаємо від бездумного копіювання законодавства деяких країн Європи, нівелюючи християнську мораль та чіткі настанови Слова Божого», – зазначається у листі-зверненні. Наступний день посту й молитви за цю потребу призначено на 22 листопада.

     Інтерв’ю з приводу

     Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло ПАНОЧКО:

      «Ми за те, щоб Україна була в ЄС, але ми  проти безбожних, аморальних законів»

     Михайле Степановичу, нещодавно  (з 30 вересня по 2 жовтня) Ви у складі делегації  українських церков побували в Бельгії, зустрічаючись з високопосадовцями ЄС у Брюсселі. Таким чином, вони напередодні Вільнюського Саміту  мали змогу вивчити думки щодо євроінтеграції тих людей, які представляють інтереси віруючих різних конфесій, власне більшості населення України. Хто був ініціатором цієї поїздки? Які питання обговорювались під час зустрічей в структурах Європарламенту?

     – Ми завжди хотіли продовжувати міжнародних напрямок діяльності церков. Тому і цей візит планувався та готувався як логічне продовження такої діяльності. Цього разу ми вдячні за сприяння в організації візиту до Брюсселю київському офісу Фонду Конрада Аденауера. До складу делегації увійшли представники восьми християнських конфесій, мусульманського та іудейського віросповідання – члени Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій (ВРЦІРО). Під час зустрічей (а зустрілися ми з десятками європарламентаріїв та інших поважних чиновників європейських структур), окрім бажання бути в Європі, ми озвучили ще й ряд наших позицій та зауважень, про речі, які не вписуються в менталітет, культуру і особливо духовні цінності українців. До речі, в Брюсселі були приємно здивовані таким широким представництвом духовенства від різних релігійних громад України. Як сказали нам, це була перша така делегація до ЄС.

     – Що саме не влаштовує наше духовенство в ЄС?

     – Найперше хвилює те, що в Європі систематично закриваються храми і молитовні будинки, в той час, як, наприклад, в Україні вони відкриваються тисячами. Це говорить про тенденцію, що духовність в Євросоюзі, який нині нараховує 28 країн, занепадає. Свідчення тому є також деякі країни, в яких втілюються такі аморальні явища, як одностатеві шлюби, відкрито пропагується аморальна поведінка, і, більш того, її узаконюють  (законопроекти на захист секс-меншин).  Ми підкреслювали те, що аморальність була завжди, і за днів Христа і за часів Содому й Гоморри, але вона не мала статусу закону. Узаконювати беззаконня – це величезна помилка, яка негативно позначиться на розвитку Євросоюзу.

     Я, зі свого боку говорив не раз, що людство завжди мало дві дороги і право вибору. Так, у одному із музеїв Холокосту на склепінні залу урочистих подій написано: «Ось я поклав перед тобою життя і смерть, благословення і прокляття, вибери життя, щоби ти жив». І ця пропозиція Бога актуальна у всі віки. В наші дні є тенденція ухилення до зла. Такий крен є у Євросоюзу. Європа має пам’ятати, що вона повстала такою могутньою, сильною і авторитетною завдяки християнським засадам і Біблійним цінностям, які вона сповідувала сотні років. Сьогодні цей фундамент систематично руйнується. Якщо нічого не зміниться, доля ЄС буде плачевною. Приклад ми бачимо в історії ізраїльського  народу, який мав благословення допоки був близький із Богом і тримався його стандартів, але як тільки вони ухилялися, все ставало дуже погано.

     – Як реагували представники Європарламенту на такі зауваження?

   – Висловлена позиція зустрічала розуміння. Більше того, у нас відбувся робочий сніданок з групою  європарламентаріїв, які  представляють інтереси таких країн як Словаччина, Польща, Болгарія, Румунія, Іспанія, Хорватія та інші, які є членами Європейської Народної Партії. Вони є християнськими демократами і бажають  бачити Україну  не просто в складі Євросоюзу, але й в рядах своєї політичної  сили, аби збільшити її вплив зокрема у питаннях моралі. Вони підкреслювали, що борються проти аморальних явищ в ЄС. Зізнаються, що доводиться нелегко і непросто. Якщо Україна отримає Угоду про Асоціацію підписаною, цей вплив стане вагомішим.

Попередня У Києві завершилася перша сесія десятої Школи «Агапе»
Наступна Подарувати щастя знедоленим

Вам також може сподобатися

Новини братерства

В Києві розпочала роботу друга Міжнародна місіонерська школа

3 червня 2013 року на базі Київського Біблійного інституту відкрилась Міжнародна місіонерська школа, у якій розпочали навчання 24 молодих місіонери із чотирьох країн СНД. Школа діє під егідою місії «Світло для народів», що працює спільно з місіонерським та євангелізаційним відділами Церкви ХВЄ України.

Новини братерства

Щоденник старшого єпископа ЦХВЄУ: січень 2016

 Весь місяць січень у робочому графіку Михайла Паночка був особливо насиченим. Нотатки про деякі події місця читайте далі. Так 6 січня, на Святвечір, старший єпископ за традицією відвідав Сокальську в’язницю, що на Львівщині.

Новини братерства

На місію зі студентської лави – випускники четвертої Міжнародної місіонерської школи розпланували, де будуть служити

  «Цього року я особливо задоволений результатами роботи Міжнародної місіонерської школи, –  ділиться її координатор Антон Кукса…