Грудень 6, 2017 0 625 Переглядів

Микола Іванович Пейсті. «Із гнітючого мороку сумнівів – до світлої і радісної віри в Бога»

Микола Іванович Пейсті народився 10 грудня 1892 року в Росії, у Санкт-Петербурзі. Батько його швед, а мати росіянка. Його бабусі і дідусі були віруючими людьми, а батьки, які повірили під час пробудження, керованого лордом Редстоком із Англії і В.А. Пашковим, від дня народження присвятили свого сина Миколу на служіння Господу.

6 жовтня 1907 року, висловлюючись словами ж Миколи Івановича, він вийшов «з гнітючого мороку сумнівів до світлої і радісної віри в Бога». Його навернення, незважаючи на те, що був вихований віруючою матір’ю, було настільки реальним і яскравим, що міг навіть точно сказати день і час свого переходу від смерті в життя.

1911 року Микола Іванович вирушив в Німеччину вчитися в Методистському Богословському інституті, але світова війна змусила його повернутися в Санкт-Петербург.

У Санкт-Петербурзі він в основному поширював євангельську літературу на російських військових кораблях, за що одного разу його арештували, і тільки з милості Господа він уникнув смерті і був висланий у Фінляндію.

У Фінляндії Микола Пейсті зустрів Марту Іванівну Фінскас, яка була призначена Господом бути йому вірною супутницею на все життя. 1917 року вони поїхали в Петроград. А потім з великими труднощами виїхали з Петрограда, зупинилися на короткий час в м. Самарі, де народилася їхня друга дочка Мері, і вирушили в далекий Сибір. Там їхня, ослаблена від голоду, крихітка Аліса померла і похоронена в Іркутську. У Сибіру протягом трьох років в околицях Нікольськ-Уссурійська М.І. Пейсті організував 22 общини. Також у цей час він працював серед військовополонених. Взимку 1922 року пастор Микола Пейсті їде далі, в Маньчжурію, в м.Харбін. Микола Іванович ніколи не був прив’язаним до церковних назв і всіляко намагався допомагати всім, хто проповідував Христа розп’ятого, незалежно від деномінацій.

Микола Іванович Пейсті з дружиною Мартою Іванівною та дітьми Даниїлом, Ярлом і Мері, 1923 р., м. Усурійськ (фото з особистого архіву Ярла Пейсті, публікується за www.baptist.org.ru).

У січні 1927 року Микола Пейсті з сім’єю повернувся через Сибір і європейську Росію в Скандинавію. Побувши деякий час у Фінляндії, він поїхав у Швецію, де проповідував у головних містах тієї країни.

Незважаючи на те, що душі скрізь наверталися через його служіння в Скандинавських країнах, Микола Іванович все-таки вважав своїм обов’язком проповідувати росіянам, що і змусило його ще раз покинути Фінляндію і через Америку поїхати на Далекий Схід. В Америці він приєднався до Російської і Східноєвропейської Місії, отримавши посаду директора Російського відділу Місії, і їде за її дорученням в Харбін. У Харбіні Микола Іванович зі своєю сім’єю прожив п’ять років. Він був пресвітером общини, викладав у Біблійній школі, яку сам організував, і розпочав видання російськомовного журналу «Путь вєри».

Помер Микола Пейсті 20 грудня 1947 року і похоронений в Нью-Йорку.

Микола Пейсті з княгинею С. Лівен та дочками В. Пашкова, Париж, 1947 рік

“Благовісник”, 1,2010

Попередня Альвес Ріс. Багатство i бідність як засіб служіння Богові
Наступна Коррі тен Бум.  Прощення, загартоване, концтабором

Вам також може сподобатися

Історія цервки

Михайло Паночко: «Мій батько увірував першим у родині, він любив співати в церковному хорі»

Село Сулимів, на Львівщині, має свою багату  історію, перша згадка

Історія цервки

Василь Павлов. Вiра, загартована випробуваннями

На основі історичних документів, свідчень очевидців та інших матеріалів автор намагається розкрити подвиг віри, явлений основоположниками п’ятидесятницького руху. Одним з них є Василь Степанович ПАВЛОВ.

Історія цервки

Альвес Ріс. Багатство i бідність як засіб служіння Богові

Альвес Ріс був надзвичайно амбітним і корисливим, тому шахрайство вважав чимсь природнім. Після року навчання на інженера він залишив інститут, одружився і поїхав в Анголу, тодішню колонію Португалії, яка дуже швидко розвивалася. Ріс зробив блискучу кар’єру…