Березень 9, 2015 0 426 Переглядів

«П’ятидесятництво в Західній Україні: історія та сучасність»

     Під такою назвою 5-7 березня 2015 року у Львові відбулася Міжнародна науково-практична конференція.

     Серед спікерів конференції, яка проходила на базі Львівської богословської семінарії, були блискучі українські та зарубіжні викладачі і релігієзнавці, у тому числі кандидат історичних наук Михайло Мокієнко (відповідальний секретар), доктор служіння Володимир  Салайдяк (ректор ЛБС), кандидат історичних наук, докторант богослов’я Роман Соловій, магістр теології, докторант теології Франк Лєо, доктор богослов’я Крюгер Хорст та інші.

     Під час семінарів не раз зазначалося, що розвиток п’ятидесятницького руху в Західній Україні до цього часу не отримав достатньої уваги науковців. Тому мета конференції полягала у тому, щоб не лише пожвавити наукові розвідки у сфері історії п’ятидесятництва, а й активізувати церковне співтовариство ХВЄ у напрямку осмислення власної історії, пошуку та формуванню джерельної бази з історії помісних церков та обласних об’єднань.

     7 березня в останній день конференції у  її роботі взяв участь старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко, який закликав усіх присутніх продовжувати працю розпочату ще 90 років тому. «Ми вдячні Богові за тих піонерів, наших попередників, які зробили великий внесок у проповідь Євангелія в нашій країні», – зазначив старший єпископ і наголосив на тому, що сучасна церква мусить вчасно реагувати на виклики, які ставить нам сьогодення, не лише у духовному, але й у суспільному житті країни.

     Серед делегатів конференції  були служителі з Волині, Рівненщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини,  Закарпаття, а також  Чернівецької, Львівської та деяких інших областей.

Попередня Семінар на тему, як належить жити і свідчити провели у Львові
Наступна Тариф на електроенергію для церков зросте вдвічі до кінця року

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Представники церков та державні діячі привітали старшого єпископа Михайла Паночка з ювілеєм

   12 листопада старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко відзначив 65-річний ювілей.

Новини братерства

Керівники релігійних об’єднань України визначили свою позицію щодо конституційного процесу

     Дискусія відбулася у ході засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 19 жовтня 2015 року, повідомляє ІРС.

400 церков за п’ять років

Місіонери-координатори проекту «400 церков за п’ять років» пройшли перший етап навчання

Освітній курс «Насадження нових церков» започаткований на базі Євангельської теологічної семінарії і включає кілька етапів. 23-27 жовтня 2017 р. відбулася перша п’ятиденна школа-семінар.