Березень 9, 2015 0 665 Переглядів

«П’ятидесятництво в Західній Україні: історія та сучасність»

     Під такою назвою 5-7 березня 2015 року у Львові відбулася Міжнародна науково-практична конференція.

     Серед спікерів конференції, яка проходила на базі Львівської богословської семінарії, були блискучі українські та зарубіжні викладачі і релігієзнавці, у тому числі кандидат історичних наук Михайло Мокієнко (відповідальний секретар), доктор служіння Володимир  Салайдяк (ректор ЛБС), кандидат історичних наук, докторант богослов’я Роман Соловій, магістр теології, докторант теології Франк Лєо, доктор богослов’я Крюгер Хорст та інші.

     Під час семінарів не раз зазначалося, що розвиток п’ятидесятницького руху в Західній Україні до цього часу не отримав достатньої уваги науковців. Тому мета конференції полягала у тому, щоб не лише пожвавити наукові розвідки у сфері історії п’ятидесятництва, а й активізувати церковне співтовариство ХВЄ у напрямку осмислення власної історії, пошуку та формуванню джерельної бази з історії помісних церков та обласних об’єднань.

     7 березня в останній день конференції у  її роботі взяв участь старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко, який закликав усіх присутніх продовжувати працю розпочату ще 90 років тому. «Ми вдячні Богові за тих піонерів, наших попередників, які зробили великий внесок у проповідь Євангелія в нашій країні», – зазначив старший єпископ і наголосив на тому, що сучасна церква мусить вчасно реагувати на виклики, які ставить нам сьогодення, не лише у духовному, але й у суспільному житті країни.

     Серед делегатів конференції  були служителі з Волині, Рівненщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини,  Закарпаття, а також  Чернівецької, Львівської та деяких інших областей.

Попередня Семінар на тему, як належить жити і свідчити провели у Львові
Наступна Тариф на електроенергію для церков зросте вдвічі до кінця року

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Офіційний старт святкування 500-річчя Реформації – 25 грудня о третій годині дня на Європейській площі

     20 грудня в інформаційному агентстві УНІАН відбулась прес-конференція під час якої презентували проект R500, що стартує 25 грудня на Європейській площі різдвяним концертом. 

Новини братерства

«Нагодувати, одягнути… визволити з полону», – список потреб, якими опікуються служителі церков ХВЄ на сході України, розширюється

Єпископ Володимир Бричка –  один із тих служителів, хто сьогодні найбільш активно опікується допомогою віруючим та усім постраждалим у Донецькій та Луганській областях.

Новини братерства

Михайло Паночко відвідав церкви у Мелітополі, Токмаку та Бердянську

   Ще на початку року у свій робочий план старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко вніс запис, щоб  відвідати деякі невеликі церкви, в яких раніше не бував.  Так, після проведення ХХ ювілейної  конференції жіночого служіння, що проходила у червні в Запорізької області, він відвідав помісні церкви у містах Мелітополі, Токмаку та  Бердянську цієї ж області.