Червень 2, 2013 0 233 Переглядів

У Чернівцях на базі Духовного центру ЦХВЄУ науковці провели міжнародну конференцію

    Вчені спілкувались дистанційно

  Науковці та представники влади і церков брали участь в конференції як очно (на пленарному засіданні), так і дистанційно – через Skуpe та інші медіа-ресурси. Таким чином організатору – колективу філософсько-теологічному факультету Чернівецького нацуніверситету ім. Ю.Федьковича – вдалося зібрати за одним столом чималу аудиторію. У роботі конференції взяли участь вчені, можновладці, представники громадських і релігійних організацій, експерти з Москви, Фрайбурга (Німеччина), Радома (Польща), а також Києва, Львова, Луцька, Рівного, Івано-Франківська, Житомира, Донецька, Дніпропетровська, Одеси, Острога, Харкова та інших міст.

      Під час конференції, що пройшла за підтримки Міносвіти та Мінкультури України, було розглянуто цілу низку питань, що стосуються церкви і суспільства. Зокрема такі теми як «Релігійні традиції та сучасні секуляризаційні процеси» (секуляризм – звільнення від впливу церкви – ред.), «Специфіка взаємодії релігійних і політичних процесів», «Діалог культур у контексті сучасних релігійних процесів» та інші.

     М. Паночко:«Нашій нації не потрібно нових філософій»

     З вітальним словом до учасників конференції звернувся старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко, який зокрема зазначив: «Ситуація, яка складається на сьогодні у світі, змушує всіх людей доброї волі об’єднатись у пошуках «тієї дороги, яка веде до миру, злагоди і процвітання. Ні одна книга в світі не описує тієї дороги і не вказує де її знайти, тільки одна книга – Біблія, яка є єдиним джерелом істини, вказує і показує де є та дорога. Ви можете бути не згідні з цим твердженням, але прошу щиро всіх зробити неупереджений аналіз розвитку різних країн світу, і Ви побачите різницю між впливами релігій на свідомість людей і їхню поведінку, а також їхній успіх чи занепад.

     Нашій нації непотрібно нових філософій, чи партій різного штибу, нашому народу, треба негайно повернутись лицем до Бога і до Його живого і благословенного Слова, яке має силу змінити наш гріховний образ мислення, і дати нам новий світогляд. Від серця бажаю Вам успіхів у пошуках дороги на якій правда, життя і мир».

     Перед присутніми також виступив єпископ обласного об’єднання ЦХВЄ Петро Карпов та ректор Чернівецької духовної біблійної семінарії ЦХВЄ доктор богослов’я Василь Малик.

     Результати спілкування ляжуть в основу нових наукових праць

     Над анонсованими темами розмірковували доповідачі – викладачі ЧНУ ім. Ю.Федьковича, представники місцевої влади, експерти релігієзнавці. В режимі on-line до конференції долучились: Віктор Єленський – доктор філософських наук, професор Українського Католицького університету, Ілля Охотніков – президент Євроазіатської богословської семінарії Асоціації християн віри євангельської «Церква Божа» (Росія), Пол Шеппард – доктор богослов’я, пастор Церкви ХВЄ (Канада).

     Таким чином конференція мала широку географію: Україна, Росія, Німеччина, Австрія, Польща, Канада. Учасники виклали багато цікавих спостережень та висновків щодо сучасних проблем та тенденцій релігійних процесів в світі і в Україні. Ці матеріали ляжуть в основу подальших наукових розробок вчених філософів і релігієзнавців. 

Попередня У Чернівцях на базі Духовного центру ЦХВЄУ науковці провели міжнародну конференцію
Наступна Посвячення дому молитви у м. Білгород-Дністровський (Фото)

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

Славянская Библейская Школа

Славянская Библейская Школа была организована в 1997 году. На сегодняшний день выпускниками Школы стали 400 человек. Обучение стационарное длится девять месяцев и включает в себя двадцать предметов по программе «Христианское служение». Основная часть студентов, обучающихся в Славянской Библейской Школе, это люди прошедшие реабилитацию в Реабилитационных центрах России и Украины.

Новини регіонів

450-річчя Пересопницього Євангелія у Новому Дворі п’ятидесятники та православні відзначили разом

450-річчя Пересопницького Євангелія стало чудовим підґрунтям для поширення Доброї Новини в містах та селах. Євангелізаційний захід з цієї нагоди відбувся у поселенні Новий двір міста Рівне.

Новини регіонів

Київський чоловічий камерний хор взяв часть у фестивалі духовної музики та співу на Співочому полі

20 липня на Співочому полі в Києві (Печерський ландшафтний парк) відбувся Фестиваль духовної християнської музики та співу, в якому взяли участь музичні колективи різних християнських конфесій.