Червень 2, 2013 0 293 Переглядів

У Чернівцях на базі Духовного центру ЦХВЄУ науковці провели міжнародну конференцію

    Вчені спілкувались дистанційно

  Науковці та представники влади і церков брали участь в конференції як очно (на пленарному засіданні), так і дистанційно – через Skуpe та інші медіа-ресурси. Таким чином організатору – колективу філософсько-теологічному факультету Чернівецького нацуніверситету ім. Ю.Федьковича – вдалося зібрати за одним столом чималу аудиторію. У роботі конференції взяли участь вчені, можновладці, представники громадських і релігійних організацій, експерти з Москви, Фрайбурга (Німеччина), Радома (Польща), а також Києва, Львова, Луцька, Рівного, Івано-Франківська, Житомира, Донецька, Дніпропетровська, Одеси, Острога, Харкова та інших міст.

      Під час конференції, що пройшла за підтримки Міносвіти та Мінкультури України, було розглянуто цілу низку питань, що стосуються церкви і суспільства. Зокрема такі теми як «Релігійні традиції та сучасні секуляризаційні процеси» (секуляризм – звільнення від впливу церкви – ред.), «Специфіка взаємодії релігійних і політичних процесів», «Діалог культур у контексті сучасних релігійних процесів» та інші.

     М. Паночко:«Нашій нації не потрібно нових філософій»

     З вітальним словом до учасників конференції звернувся старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко, який зокрема зазначив: «Ситуація, яка складається на сьогодні у світі, змушує всіх людей доброї волі об’єднатись у пошуках «тієї дороги, яка веде до миру, злагоди і процвітання. Ні одна книга в світі не описує тієї дороги і не вказує де її знайти, тільки одна книга – Біблія, яка є єдиним джерелом істини, вказує і показує де є та дорога. Ви можете бути не згідні з цим твердженням, але прошу щиро всіх зробити неупереджений аналіз розвитку різних країн світу, і Ви побачите різницю між впливами релігій на свідомість людей і їхню поведінку, а також їхній успіх чи занепад.

     Нашій нації непотрібно нових філософій, чи партій різного штибу, нашому народу, треба негайно повернутись лицем до Бога і до Його живого і благословенного Слова, яке має силу змінити наш гріховний образ мислення, і дати нам новий світогляд. Від серця бажаю Вам успіхів у пошуках дороги на якій правда, життя і мир».

     Перед присутніми також виступив єпископ обласного об’єднання ЦХВЄ Петро Карпов та ректор Чернівецької духовної біблійної семінарії ЦХВЄ доктор богослов’я Василь Малик.

     Результати спілкування ляжуть в основу нових наукових праць

     Над анонсованими темами розмірковували доповідачі – викладачі ЧНУ ім. Ю.Федьковича, представники місцевої влади, експерти релігієзнавці. В режимі on-line до конференції долучились: Віктор Єленський – доктор філософських наук, професор Українського Католицького університету, Ілля Охотніков – президент Євроазіатської богословської семінарії Асоціації християн віри євангельської «Церква Божа» (Росія), Пол Шеппард – доктор богослов’я, пастор Церкви ХВЄ (Канада).

     Таким чином конференція мала широку географію: Україна, Росія, Німеччина, Австрія, Польща, Канада. Учасники виклали багато цікавих спостережень та висновків щодо сучасних проблем та тенденцій релігійних процесів в світі і в Україні. Ці матеріали ляжуть в основу подальших наукових розробок вчених філософів і релігієзнавців. 

Попередня У Чернівцях на базі Духовного центру ЦХВЄУ науковці провели міжнародну конференцію
Наступна Посвячення дому молитви у м. Білгород-Дністровський (Фото)

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

На Рівненщині служителі ЦХВЄ здобувають біблійну освіту

Експрес-навчання базових предметів біблійної освіти для служителів Рівненської області розпочалося у січні 2011 року.

Увесь навчальний курс поділений на два блоки, перший з яких проходив впродовж 4 суботніх днів у січні та лютому. Експрес-навчання орієнтоване на служителів, які несуть пасторське або дияконське служіння і які не мають базової біблійної освіти.

Новини регіонів

На Дніпропетровщині побільшало богословів

   У Біблійному коледжі «Світло Євангелія» та «Львівській Богословській семінарії»  міста Дніпропетровськ 29 червня відбувся випуск. Після кількох років наполегливої праці майже три десятка студентів нарешті отримали дипломи бакалаврів та магістрів.

Новини регіонів

Выставка картин напомнила о важности Библии в жизни каждого человека

14 и 16 сентября церковь “Божий мир” г.Киева вместе с миссионерским обществом “Свет на востоке” организовали евангелизационные мероприятия в микрорайонах Теремки-1 и Теремки-2 в форме благотворительной выставки картин на Библейскую тематику, повествующей историю от Рождества Иисуса Христа до Его Вознесения.