Ви знаходитесь: Головна Новини Новини союзу Лідери молодіжного служіння братерства випробували «Корейське чудо»

Лідери молодіжного служіння братерства випробували «Корейське чудо»

1387_gol      На початку травня  група молодіжних пасторів на чолі із завідувачем молодіжного служіння ЦХВЄУ Богданом Левицьким відвідала Південну Корею.

     Програма перебування включала зустрічі з християнськими лідерами та освітянами, пасторами, медійниками та професіоналами в інших сферах. Важливою віхою був візит до центру миру та надії Ganghwa Peace Observatory, куди для молитви про возз'єднання обох частин народу – Південної та Північної Кореї – вже десятиліттями з’їжджаються тисячі вірян. «В електричці між столицею та аеропортом постійно транслюють відео про проблемні стосунки з сусідами під загальним лозунгом: ми знаємо правду, Японія знає правду, світ знає правду» -  розповідає один з членів делегації, завідувач Відділу зовнішніх та міжнародних зв’язків ЦХВЄУ пастор Юрій Кулакевич.

     Минулого року 55 тис. корейських церков погодилися виділяти 1% свого річного бюджету для допомоги північним братам. При найпершій нагоді фонд буде спрямовано на відновлення шкіл, лікарень та інших об'єктів. «Найбільша у світі п’ятидесятницька церква з Йоідо (засновник - Давид Йонги Чо) спорядила та доправила до Північної Кореї 23 двадцятитонних вантажівок з кардіоклінікою. Місцеві держслужбовці все прийняли, лише примусили змінити табличку, щоб там не було слова «Євангельська» а просто «Клініка доброго серця».

     Корейці шанують свою історію та з захопленням і вдячністю розповідають як Євангеліє змінило їх життя. Наприклад, особливе кладовище в Сеулі - 417 місіонерів, 55 дітей місіонерів поховано на Кладовищі іноземних місіонерів в Janghwajin. Понад тисячу двісті дітей, студентів, сімей з дітьми відвідують цвинтар кожної суботи, щоб пам'ятати та шанувати їх віру. Загалом, близько 1 600 місіонерів прийшли в Корею і 30 тис. місіонерів корейська Церква вже послала в інші країни.

«Майже кожна церква чи навчальний заклад мають свій музей. Щоб наслідувати їх віру, кажуть корейці» - розповідає обласний молодіжний лідер з Хмельниччини Сергій  Чорнописький.

     Як відомо, ранок в корейських християн починається з молитви: о 5, 6, 7 ранку в церквах молитовна зустріч, потім до навчання чи роботи. Це найцінніше, адже день починається з головного - Слова та спільності з Творцем. Такий порядок дня показує, Хто і що головне. Адже день розпочинається і проходить з Богом, коли розум відновлений та годований Істиною.

«Така посвята робить Церкву сильною та ефективною в суспільстві - просвіта, освіта, медицина, технології, мистецтво розвиваються людьми, які усвідомлюють та вживають дари Творця. Тут я вперше побачив церковний, висококласний, великий арт-центр, де демонструються роботи людей з цієї ж громади. При нас пакували придбані гостями картини» - ділиться Юрій Кулакевич.

     «Починаєш розуміти «Корейське чудо», коли бачиш такі церкви як SaRang Church  в центрі столиці. Відкрита територія для прогулянок, своя автобусна зупинка, вихід із метро прямо до вестибюлю церкви. Будівля у 14 поверхів над землею і 8 під землею - це ще не все диво. Головний зал під землею занесений до Книги рекордів Гіннеса як «найбільша підземна церква». В неділю на службу Божу тут збираються 50 тис. віруючих. Доречі, диякон цієї церкви - він же Посол Республіки Корея в Україні - візьме участь в українсько-корейському фестивалі у Києві», - розповідає Юрій Островерх, обласний молодіжних лідер з Харкова.

     «Тиждень пролетів швидко, вже на третій день, дивлячись на фото з першого дня, думали: невже це з нами було?! Ми, звичайно ж, навчилися їсти рис паличками, сидячи при цьому на підлозі, підібравши ноги», - ділиться пастор Володимир Бобик з Полтавщини.

      В якості бонусу, поміж численних зустрічей у різних містах та церквах делегація відвідали  музей інновацій  фірми Samsung, помолилися та зустріли схід сонця на узбережжі Японського моря, познайомилися із життям простих корейців в острівних селах. Утім головне, що українська делегація молодіжних  лідерів привезла додому –  тверде переконання, що з Богом усе можливо. «Слідуючи Святому Письму Україна стане здоровою і процвітаючою державою. Приклади таких процвітаючих держав, як Республіка Корея, дають нам всі підстави для богобійної, успішної та  благословенної України» - підсумовує Богдан Левицький.

     

Останні публікації