Серпень 7, 2020 0 1245 Переглядів

«Партнерська програма допоможе нам забезпечити стабільні додаткові джерела фінансування», – ректор КБІ Олександр Довиденко

Триває вступна кампанія до християнських вишів України. Київський Біблійний інститут цього року традиційно запрошує на навчання за спеціальностями «Пасторське служіння», «Християнська педагогіка» (4 роки), «Жіноче служіння», «Євангелізаційне служіння» (2,5 роки). А також триває набір на Міжнародну Місіонерську Школу (2.5 місяці), яка має розпочатися із середини жовтня.
Утім, чи буде наступний навчальний рік таким уже традиційним для інституту? Карантин порушив плани більшості українських вузів, яким довелося перейти частково на навчання в онлайн-форматі. Крім того, ще наприкінці минулого року в КБІ започаткували кілька нових програм, які покликані забезпечити додаткові стабільні джерела фінансування. Про це – наша розмова з ректором КБІ Олександром Довиденком.

Олександре Віталійовичу, спочатку про вступну кампанію: до якого часу вона триватиме?

Офіційно – до кінця серпня. Якщо група не буде набрана, то можемо приймати абітурієнтів аж до початку вступної сесії, тобто до середини вересня. Хоча таке нечасто буває. Минулого року ми набрали 60 студентів і частину бажаючих довелося відсіяти.

– Як карантин позначився на роботі інституту?

– Найбільша трудність для нас – у неможливості планувати щось на сто відсотків. Зокрема сесії. Оскільки поділ на зони щодо захворюваності на Covid-19 переглядатимуть кожні 5 днів, може статись так, що Київ потрапить у «червону зону» і сесія, запланована в офлайні, в останній момент може зірватися.

– Але ж є інтернет, додаток Zoom?

– Звичайно. Зараз у нас літня сесія проходить у зумі. Але в онлайн-навчанні є свої мінуси. Студенти, які звикли сидіти в аудиторії, спілкуватися, дивитися викладачеві в очі не дуже вподобали такий спосіб навчання. Крім того, практичні предмети із спеціалізації, такі як християнська педагогіки, пасторське служіння, жіноча євангелізація та ін., в онлайні значною мірою втрачають свою цінність.

– Який же вихід ви бачите?

– У разі посилення карантину можливо прийдеться переписати графік сесій так, щоби збирати студентів невеликими групами у різних аудиторіях, суворо дотримуючись умов карантину. Або ж просто продовжувати навчання в ЗУМІ. Хоча сподіваємося, що все-таки ситуація нормалізується і можна буде працювати в штатному режимі

– Фінансування – досить непроста тема для КБІ. Які ви бачите шляхи покращення ситуації?

– Справді. До 2010 року, Асамблея Божа США як один із співзасновників закладу, стабільно покривали певний відсоток інститутського бюджету. Асигнування, що тривали більше 15 років, закінчилися, тож інститут почав відчувати фінансові труднощі. Я вдячний попередньому ректорові КБІ Сергію Манелюку за те, що він, як міг, заповняв цей дефіцит протягом десяти років. Сьогодні ми маємо певні борги, і тому завданням номер один у 2020 році для себе бачу – пошук нових і стабільних джерел фінансування, що дозволять покривати бюджет.

– А які основні джерела наповнення бюджету сьогодні?

– Це – добровільні пожертвування студентів на навчання. Вони покривають більшу частину видатків, однак дефіцит бюджету складає четверту частину. Раніше його покривали в основному за рахунок одноразових пожертвувань церков і окремих благодійників. Однак одноразові є одноразові – вони не дають стабільності.

Колектив КБІ разом із комісією ЄААА

– Отже, що ви робите, щоб отримати стабільність?

– Ще наприкінці минулого року розпочали впроваджувати партнерську програму. Таким способом працюють сотні християнських організації у світі. Суть програми в тому, що наші партнери (конкретні особи або церкви) беруть на себе зобов’язання щомісяця переказувати на інститут певну суму. Навіть 100 гривень на місяць від кількасот людей здатні вирішити чимало проблем навчального закладу. Плюс – пожертвування церков. Так, у нас з’являться прогнозовані суми грошей на основі яких можна складати бюджет.

Ми віримо в те, що в Україні є достатньо ресурсів і достатньо віруючих людей, які розуміють важливість християнської освіти. Вони хотіли би підтримати інститут, але, можливо, не знають як це зробити. До них просто ще не донесли таку інформацію.

Мабуть, немало випускників КБІ із задоволенням долучилися би до такої програми. Вони, вочевидь, є у кожному регіоні України?

– На сьогодні інститут випустив уже 1363 студентів, понад дві сотні з яких живе і трудиться за кордоном (до речі, по співпраці з ними ми готуємо окрему програму). Загалом майже 900 випускників КБІ несуть відповідальне служіння у церквах – це досить високий коефіцієнт корисної дії.

А щодо географії, то зараз я все частіше їжджу по церквах у різні області України і ще жодної громади не зустрів, де би не було хоча б одного-двох наших випускників .

Скільки зараз вже є партнерів у КБІ?

– На даний час у нас є 70 партнерів, договори з якими уклали за перші три місяці (нажаль, карантин призупинив цю роботу до липня). Скажу, що на сьогодні партнери вже покрили 15% бюджету 2020 року. При цьому за півріччя вони виконали зобов’язання на 42% – для нас це суттєві фінанси.

– Ви, звичайно ж, регулярно звітуєтесь про здійснену роботу?

– Так, раз в місяць ми контактуємо з партнерами: подаємо звіти у формі інформаційних бюлетенів, відеороликів. За півріччя зробили великий детальний звіт, з діаграмами, цифрами, таблицями. Люди дали нам кошти і бачать, на які потреби ці кошти пішли.

Партнер – це людина, яка повинна бути натхненною. Ми молимося за цих наших друзів, дякуємо їм, заохочуємо. Наприклад, зробили розіграш подарунків під назвою «Партнер півріччя», окремо для церков і фізичних осіб. Звичайно, це були досить символічні подарунки: для церкви – дві переносні скриньки для добровільних пожертвувань, а для фізичної особи – соляний світильник та книга Говарда Дейтона «Деньги любять счет».

Я щиро молюся, щоб Господь привернув серця різних людей підтримувати християнські учбові заклади, не тільки КБІ. Коли є можливість, щомісяця їжджу по церквах, де проводжу 15-20-хвилинну презентацію. Як правило, люди досить гарно реагують: благословляють разовими пожертвуваннями та підписують договір про партнерство. Тут важливо знайти особистий контакт з членами церков, пасторами, без нього неможливо.

Отже розкажіть, як стати партнером КБІ?

– Для цього просто зайдіть на сайт інституту за посиланням http://kbi.org.ua/partnerstvo/ та заповніть форму, в якій зазначте свої координати бажаний період партнерства та суму щомісячного платежу. Або ж зателефонуйте за номером +38 (096) 473-92-42.

До речі, Анкету для вступу до КБІ та бланк для рекомендації на навчання можна також знайти на сайті інституту за посиланням http://kbi.org.ua/academics/.

Попередня У школах Тернопільщини уроків християнської етики не скасовуватимуть
Наступна Київська церква «Альфа» провела благодійну акцію для підопічних служби пробації

Вам також може сподобатися

Освіта

Новий набір місіонерської школи «Ковчег спасіння»

   06 вересня 2015 року був особливим днем для церкви «Ковчег» – відбулося урочисте відкриття осіннього семестру місіонерської школи «Ковчег спасіння».

Новини

Визначився переможець Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна 2018

Ним стала Дар’я Плохотніченко з Кіровоградської області. Журі Літературного конкурсу

Освіта

Школа «Ковчег спасіння» дала путівку в служіння ще 28 місіонерам

У киъвській церкві «Ковчег» 22 грудня було багатолюдно, і переважно