Серпень 30, 2011 0 725 Переглядів

В Одесі відсвяткували 90-річчя п’ятидесятницького руху в Україні

27.08.2011. Одеса. Обласна філармонія. Привітні посмішки. Святкова метушня. Простора зала приймає делегатів урочистого з’їзду присвяченого 90-річчя п’ятидесятницького руху в Україні та 450-річчю Пересопницького Євангелія.

Коли ноги ступають по старовинній одеській бруківці, мимоволі приходить думка: 90 років тому до цього ж каміння вперше торкнулися стопи Івана Юхимовича Воронаєва — одного із Божих посланців, яких використав Господь для поширення Євангелії на теренах України. Саме ця подія і була в центрі уваги святкового служіння, на яке прибули керівництво ЦХВЄ України, старші служителі обласних об’єднань, представники інших конфесій, члени церков Одеської області та інші гості. Приміщення філармонії, розраховане на 1100 чоловік, незважаючи на 200 додаткових місць, не змогло вмістити усіх бажаючих бути присутніми на святі. Багато людей були змушені слухати поза межами зали.

Пастор і євангеліст Віктор Марченко (організатор та ведучий з’їзду) привітавши присутніх, надав слово старшому пресвітеру церков Одеської області Сергію Крученюку, який окреслив основні цілі організованого служіння і закликав до подячної молитви за увесь 90-літній шлях, пройдений п’ятидесятницькою церквою України. Після цього зведений хор церков Одеської області урочисто виконав «Символ віри». Протягом служіння спів неодноразово закінчувався подячною молитвою Богові.

У своєму вітанні єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко зазначив, що ХХ століття ознаменувалося не лише революціями і голодоморами, а й Божими відвідинами нашої землі. Бог, передбачивши ці трагедії, дав людям рятівного круга Євангелії. «Господь обіцяв: Я виллю від Духа Мого на всяку плоть, і доказ цього — ця філармонія, де немає жодного вільного місця», — підсумував Михайло Степанович.

У своїй промові про значення і силу Євангелія заступник старшого єпископа ЦХВЄУ єпископ Микола Синюк звернув увагу присутніх на місце з євангелія від Івана: «Спочатку було Слово». «Але далі, — продовжив служитель, — була людина, послана Богом на ім’я Іван Христитель. Сьогодні ми говоримо, що була людина, послана Богом — Іван Воронаєв. На західних землях був Густав Шмідт, Артур Бергхольц. А близько 450-ти років тому була жінка — княгиня Заславська, тому у нас сьогодні ювілей Пересопницького Євангелія. В усі часи у Бога були люди, яких Він використовував для Своєї справи!»

В музичному служінні також брав участь гурт «Євангелист» та духовий оркестр з м. Білгорода-Дністровського.

Представник Одеської облдержадміністрації Ярослава Рєзнікова у свою чергу привітала усіх з потрійним святом: 90-річчям євангельського руху, 450-річчям Пересопницького Євангелія і 20-ю річницею незалежності України. Ярослава Олексіївна подякувала усім служителям та членам Церкви ХВЄ України за внесок у розвиток нашої держави.

Кандидат історичних наук, викладач Михайло Мокієнко у своєму семінарі розповів про подробиці розвитку євангельського руху на Україні. Зокрема, він звернув увагу на історико-культурні передумови, які сприяли пробудженню 20-х років, на три шляхи, якими Євангеліє прийшло на Україну, і особливо зосередив свою увагу на біографії та служінні Івана Воронаєва.

Віктор Марченко зазначив, що свято співпало з похороном єпископа Івана Федотова і закликав у пам’ять тим служителям, які уже відійшли у вічність разом заспівати псалом «Мы у берега земного».
З’їзд також привітав своїм тремтячим голосом єпископ Микола Маркіянович Камінський. Він згадав про ті випробування, які довелося християнам пережити у часи гонінь, і зазначив, що сьогодні, в час свободи перед віруючими також є небезпека — грошолюбство та користолюбство. Тому старець закликав пильнувати, радитися зі старшим поколінням і бути мужніми в боротьбі з гріхом.

У програмі заходу також був академічний спів, яким служив Павло Юзько.

Пастор Василь Павлов (онук Василя Степановича Павлова — помічника Івана Воронаєва) поділився спогадами про своє дитинство, розповідями батьків про дідуся. Він особливо звернув увагу на скромність, відданість, чистоту і смирення тогочасних служителів, яких міг сильно використовувати Господь.
Присутніх також вітали Леонід Васерман (місія «Євреї за Ісуса»), Андрій Бакала (єпископ ООУ УХЄЦ), Валерій Бабинін (церква пресвітеріан).

Із заключним словом до присутніх звернувся єпископ Михайло Паночко, який звернув увагу на гасло з’їзду: «Пам’ятай увесь той шлях, яким вів тебе Господь» (Повт. 8:2). Служитель закликав християн не нарікати і бути вдячними за все, повністю посвятити своє життя Господу і ревнувати про сповнення Духом Святим. На завершення служителі звершили молитву за кожен регіон України і благословили Божий народ. Михайло Степанович висловив подяку усім організаторам і учасникам свята.

Подібні заходи відбудуться також в Тернополі (18 вересня), Києві (9 жовтня) та Дніпропетровську (23 жовтня 2011 р.).

Дмитро Довбуш

Історична довідка про зародження та розвиток п’ятидесятницького руху в Україні

Попередня Семінар з нагоди 450-річчя Пересопницького Євангелія у Рівному
Наступна 20-річчя церкви ХВЄ у Баштанці

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Звернення Ради євангельських протестантських церков України з нагоди виборів до Верховної Ради України

   Українська держава сьогодні знаходиться в особливо відповідальному історичному процесі, коли голос і позиція громадян мають колосальну вагу та визначають…

Історія цервки

Михайло Мокієнко: «Ювілей п’ятидесятництва — це демонстрація справедливості» (частина 2)

Журнал «Благовісник» публікує другу частину інтерв’ю з Михайлом Мокієнко з

Новини братерства

Глави євангельських Церков закликають владу відхилити безбожні законопроекти

Мова про сумновідомі проекти законів № 2342 та № 2342-1, що мають на меті надати особливий правовий захист прихильникам одностатевих сексуальних відносин, тобто зазіхають на інститут традиційної сім’ї.