Січень 15, 2019 0 2933 Переглядів

Неприбуткова організація здає приміщення в оренду

  • Підкажіть, чи має право неприбуткова організація здавати приміщення в оренду? Чи слід обкладати отриману орендну плату податком на прибуток?

– Неприбуткова організація має право здавати приміщення в оренду. Дохід, отриманий від такої діяльності, не підлягає обкладенню податком на прибуток, якщо використовується на фінансування статутної діяльності неприбуткової організації.

Цивільний кодекс України (ЦКУ) не забороняє неприбутковим організаціям, крім своєї основної «неприбуткової» діяльності, здійснювати й іншу діяльність, якщо ця діяльність відповідає цілям, для яких вони були створені, і сприяє їх досягненню (ст. 86 ЦКУ). Крім того, неприбутковій організації слід передбачити можливість здійснення конкретної діяльності, у цьому випадку – надання майна в оренду, у Статуті.

Відповідно до Податкового Кодексу України (ПКУ) неприбутковими організаціями визнаються ті організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств.

Згідно з ПКУ доходи неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування витрат на утримання такої неприбуткової організації, реалізацію мети та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Як бачимо, ПКУ також не обмежує види діяльності, від яких неприбуткова організація може отримувати дохід, а обмежує тільки напрям його використання. Тому якщо неприбуткова організація відповідає всім вимогам, викладеним у ПКУ, і використовує отримані від оренди доходи відповідно до вимог п.п. 133.4.2 ПКУ, такий дохід не підлягає обкладенню податком на прибуток.

Попередня Школа «Ковчег спасіння» дала путівку в служіння ще 28 місіонерам
Наступна Одеська церква «Віра, Надія, Любов» подарувала дітям міста Різдвяне свято

Вам також може сподобатися

Юридична консультація

Хто підлягає безкоштовному тестуванню на COVID-19 – консультація юриста

Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 20.05.2020 р. № 1227 «Зміни до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» обов’язковому безкоштовному тестуванню підлягають …

Юридична консультація
Юридична консультація

Який порядок проведення перевірок релігійних організацій?

Відповідає юрист УЦХВЄ Олександр Йовжій: Порядок проведення перевірок релігійних організацій